Tomasz Ciesielski znów zagra w Unii!

• autor: Redakcja, 2018-06-21 19:38

Tomasz Ciesielski oficjalnie zakończy karierę

Wychowanek Unii Janikowo, Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, Superpucharu i Pucharu Ligi z Polonią Warszawa, mający na koncie występ w reprezentacji Polski Jerzego Engela - Tomasz Ciesielski po jedenastu latach ponownie zagra w biało-niebieskich. Popularny „Ciesiel” meczem z Orlętami Aleksandrów Kujawski oficjalnie zakończy karierę piłkarską.

- Namawiałem Tomka na ten mecz już od dawna. Cieszę się, że dał się przekonać. Uważam, że tak utytułowanemu wychowankowi Unii należy się oficjalne zakończenie kariery w barwach swojego klubu - powiedział Eryk Woźniak, prezes Unii.

Zapraszamy wszystkich sympatyków naszego Klubu na ostatni mecz tego sezonu. Zobaczymy w akcji Tomasza Ciesielskiego raz jeszcze! Sobota, godzina 17:00: Unia - Orlęta Aleksandrów Kujawski.

Tomasz Ciesielski urodził się 2.maja 1979 roku w Inowrocławiu. Ma 186 centymetrów wzrostu i waży 80 kilogramów. Występuje na pozycji obrońcy. Wychowanek Unii, po odejściu z macierzystego klubu grał w Elanie Toruń, Polonii Warszawa i Widzewie Łódź, z którego wrócił do Janikowa. Kolejnie miał przerwę w grze w biało-niebieskich, ze względu na przejście do Kujawiaka Włocławek. Po spadku Unii z zaplecza ekstraklasy, popularny „Ciesiel” skorzystał z oferty Zagłębia Sosnowiec. Następnie był piłkarzem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Dolcanu Ząbki, Siarki Tarnobrzeg, Orliczu Suchedniów, Łysicy Bodzentyn, AP Korony Kielce i Polonii Białogon Kielce, w której odszedł po rundzie jesiennej w 2016 roku, choć początkowo podjął decyzję o zakończeniu kariery półtora roku wcześniej po grze we wspomnianej Łysicy.

Ciesielski zagrał 88 meczów w ekstraklasie strzelając jednego gola. Sięgnął po wszystkie krajowe trofea. Zaliczył debiut w reprezentacji Polski za kadencji selekcjonera Jerzego Engela. Przez wiele lat występował także w młodzieżowej kadrze Polski. W Unii przez kilka sezonów był kapitanem drużyny. Z biało-niebieskimi występował m.in. na boiskach zaplecza ekstraklasy, czyli w czasach świetności janikowskiego klubu.

UNIA JANIKOWOLech Rypin
UNIA JANIKOWO   Lech Rypin