ogółem: 2 087 777

Unia - Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:3

• autor: Redakcja, 2018-06-23 23:49

Porażka na koniec sezonu

W ostatnim meczu sezonu 2017/2018, Unia przegrała z Orlętami Aleksandrów Kujawski 1:3 (0:1). Prowadzenie dla gości uzyskał grający w przeszłości w janikowskim klubie - Adam Młodzieniak. Gola wyrównującego zdobył Przemysław Kędziora. Następnie przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie po rzucie karnym egzekwowanym przez Szymona Brzezińskiego. Wynik ustalił Miłosz Sadowski. Była to dziesiąta porażka Unii na własnym boisku w tym sezonie. Podopieczni trenera Artura Polehojko spadli na trzynaste miejsce w tabeli, choć przy zwycięstwie nad Orlętami zakończyli by rozgrywki na ósmej lokacie. Mecz ten był szczególny dla Tomasza Ciesielskiego. Wychowanek Unii, były reprezentant Polski i Mistrz Polski został zgłoszony specjalnie na to spotkanie, aby oficjalnie zakończyć karierę.

UNIA JANIKOWO - ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI 1:3 (0:1)

0:1 - 10’ Adam Młodzieniak
1:1 - 61’ Przemysław Kędziora
1:2 - 74’ Szymon Brzeziński (rzut karny)
1:3 - 81’ Miłosz Sadowski

UNIA: 1. Robert Tomaszewski - 15. Kamil Stawicki, 5. Krzysztof Wiśniewski, 2. Jakub Losik, 9. Radosław Kanik (46’ 18. Oleksandr Lytviak) - 8. Martin Romanek, 23. Mateusz Poczwardowski - 20. Dawid Bocian, 22. Tomasz Ciesielski (4’ 7. Przemysław Kędziora; 82’ 11. Marcin Zaleski), 16. Damian Lewandowski (58’ 4. Dawid Pieszak) - 10. Dominik Jelonek.

Rezerwowi - nie zagrali: 31. Nataniel Wikarski, 3. Jakub Rusznica, 6. Natan Zniszczol.

Unia: 4 celne, 8 niecelnych
Orlęta: 6 celnych, 1 niecelny

W 4.minucie nastąpił historyczny moment, bowiem wychowanek Unii, były reprezentant Polski, Mistrz Polski z Polonią Warszawa - Tomasz Ciesielski oficjalnie zakończył karierę opuszczając boisko szpalerem i przekazując opaskę kapitana Dominikowi Jelonkowi. Była to zmiana pokoleniowa, gdyż jego miejsce na boisku zajął Przemysław Kędziora, przed którym mamy nadzieję również piękna piłkarska przygoda.

W związku z tym, Tomasz Ciesielski wystąpił z numerem, z którym najczęściej grał w Unii, czyli z 22. Wobec tego wyjątkowo z numerem 20 zagrał Dawid Bocian.

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Po kilku minutach gry, Damian Lewandowski dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Jakub Losika, który minimalnie chybił.

W 10.minucie po akcji prawą stroną boiska, piłkę w polu karnym opanował Adam Młodzieniak, który oddał płaski strzał z piętnastu metrów. Futbolówka tuż przy słupku wpadła do bramki - 0:1. Były piłkarz Unii nie cieszył się z gola, bowiem w Janikowie spędził dziesięć pięknych lat.

Dwie minuty później, z rzutu wolnego w pole karne gości zacentrował Mateusz Poczwardowski, lecz Losik ponownie oddając strzał głową przestrzelił. Niespełna kwadrans od rozpoczęcia meczu, Martin Romanek próbował prostopadle podać w szesnastkę do Dawida Bociana, jednak piłka odbiła się od obrońcy trafiając do Dominika Jelonka, którego strzał z około siedemnastu metrów przeszedł obok bramki. W 24.minucie Przemysław Kędziora uderzył głową obok słupka wykańczając dośrodkowanie Poczwardowskiego z rzutu wolnego. Następnie centrę w szesnastce Unii z wolnego, głową trącił Jelonek, lecz piłkę zmierzającą w światło bramki wyłapał Robert Tomaszewski. W 33.minucie po indywidualnej akcji zawodnika Orląt, jego silny strzał z dwudziestu metrów obronił bramkarz janikowian. Na osiem minut przed przerwą, prostopadłe podanie Bociana, sprawiło, że sam na sam z golkiperem wychodził Jelonek, jednak górą w tym pojedynku okazał się bramkarz.

W 47.minucie po akcji Orląt, zawodnik znalazł się z polu karnym Unii, po czym oddał zbyt lekki strzał, który nie sprawił kłopotów Tomaszewskiemu. Następnie uderzenie Bociana z dystansu zostało zablokowane. W 53.minucie obrońcy gości wybili piłkę po rzucie rożnym Poczwardowskiego, dopadł do niej Bocian, lecz jego strzał zza szesnastki był niecelny. Kolejnie, Poczwardowski dośrodkował z kornera, a Jelonek głową przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 61.minucie po dalekim wykopie Tomaszewskiego, piłkę przepuścił Jelonek, dzięki czemu zmyleni zostali obrońcy, trafiła ona do Kędziory, który przelobował bramkarza z szesnastu metrów zdobywając gola wyrównującego na 1:1.

W 69.minucie strzał Oleksandra Lytviaka z narożnika pola karnego, odbił się od jednego z obrońców, po czym futbolówka wyszła poza boisko. W 73.minucie po akcji Unii, Kędziora przebojem wdarł się w pole karne i próbował wystawić piłkę Jelonkowi, lecz sytuację wyjaśnił obrońca rozpoczynając kontrę gości. Po chwili zawodnika w szesnastce Unii sfaulował Losik, a arbiter bez zastanowienia podyktował rzut karny.

W 74.minucie Szymon Brzeziński oddał płaski strzał z rzutu karnego. Tomaszewski wyczuł intencję zawodnika Orląt, jednak piłka przeszła mu po palcach i zatrzepotała w siatce - 1:2.

Na dziesięć minut przed końcem meczu, Poczwardowski dośrodkował z rzutu rożnego, a strzał Jelonka z głowy obronił bramkarz.

W 81.minucie zawodnik Orląt dograł z lewej strony w pole karne Unii. Piłkarze Orląt rozmontowali obronę janikowian. Jeden z piłkarzy z Aleksandrowa Kujawskiego wystawił piłkę Miłoszowi Sadowskiemu, który z bliskiej odległości stanął oko w oko z Tomaszewskim i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce - 1:3.

Dwie minuty później, dośrodkowanie w pole karne Dawida Pieszaka zaskoczyło Marcina Zaleskiego, który niepilnowany nie opanował futbolówki. W 87.minucie zawodnik Orląt wystawił piłkę Młodzieniakowi w szesnastce, lecz ten spudłował oddając techniczny strzał. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, strzał z narożnika pola karnego Pieszaka złapał bramkarz. W doliczonym czasie gry boisko przy brawach janikowskiej publiczności opuścił Młodzieniak. Chwilę przed końcem meczu, po podaniu z prawej strony, uderzenie w polu karnym, poza boisko sparował Tomaszewski.

Nieobecni: Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Damian Łozowicz (obowiązki zawodowe), Kacper Śmigielski, Filip Gałązka, Dariusz Lewandowski, Damian Brończyk (poza kadrą).