Sezon w wykonaniu drużyn młodzieżowych

• autor: Redakcja, 2018-06-28 22:35

Podsumowanie sezonu drużyn młodzieżowych

Przedstawiamy podsumowanie sezonu 2017/2018 w wykonaniu ośmiu młodzieżowych drużyn KS Unia Janikowo. W minionych rozgrywkach, nasz Klub oprócz pierwszego zespołu reprezentowali: po dwie grupy żaków, orlików i młodzików, trampkarze oraz juniorzy starsi. Wszyscy zawodnicy będący młodymi adeptami piłki nożnej na boisku zostawili wiele zdrowia i ogromne serce. Zarówno jesienią, jak i wiosną świętowali sukcesy, jak i doznawali porażek. To wszystko na oczach swoich trenerów, a także rodziców, którzy również przez ten czas odgrywali ważne role.

Kliknij na "więcej".

Żacy rocznik 2009

Podopieczni trenera Przemysława Kędziory ( w dwóch pierwszych etapach trener Dawid Deresiewicz) sezon 2017/2018 zakończyli na bardzo wysokim czwartym miejscu w województwie Kujawsko – Pomorskim. W minionym sezonie rozegrali oni 40 (4 fazy rozgrywek) spotkań w których zdobyli 56 punktów na co złożyło się 17 zwycięstw i 5 remisów. Drużyna zdobyła 55 bramek natomiast straciła 59 najlepszymi strzelcami zespołu okazali się Mateusz Lewandowski który zdobył 17 bramek.

Żacy rocznik 2010 i młodsi

Najmłodsza drużyna Unii Janikowo prowadzona przez trenera Mikołaja Plewe sezon zakończyli na 40 miejscu jednak należy dodać że drużyna ta złożona jest z zawodników młodszych i rywalizowała z drużynami o rok starszymi. Zespół rozegrał 35 (4 fazy rozgrywek)  spotkań w których zdobył 27 punktów. W 35 meczach nasi najmłodsi zawodnicy zdobyli 21 bramek  a najlepszym strzelcem zespołu okazał się Kacper Górczyński który zdobył 13 bramek

Orlicy A

Podopieczni Krzysztofa Nowickiego swoje mecze rozgrywali systemem turniejowym który składał się z czterech etapów w których ostatecznie orlicy zajęli 24 miejsce. W 48 spotkaniach zawodnicy zdobyli 91 bramek a najlepszymi strzelcami zespołu zostali Szczutkowski Jakub z 28 bramkami i Biłoszewski Jakub z 27 bramkami. W czterech fazach rozgrywek drużyna wygrała 25 spotkań zremisowali 8 meczy a przegrali 15 spotkań.

Orlicy B

Drużyna Łukasza Łącznego jak orlicy z grupy A swoje rozgrywki toczyli w czterech etapach. Na koniec rozgrywek zajęli oni 66 miejsce na co złożyło się 18 zwycięstw 7 remisów oraz 22 przegrane. Najlepszym strzelcem zespołu okazali się Czerwiński Miłosz 8 bramek, Wołodko Jakub 8 bramek oraz Kopruszyński Szymon 7 bramek

Młodzicy A

Drużyna młodzików po rundzie jesiennej awansowała do III ligi w okresie przygotowawczym po rezygnacji trenera Arkadiusza Zaleskiego drużynę objął trener Mateusz Bernaś. W swoim pierwszym sezonie po awansie do III ligi zespół zajął wysokie trzecie miejsce na co złożyło się pięć zwycięstw i pięć porażek. Zespół zdobył 22 bramki a najlepszym strzelcem zespołu okazał się Wiktor Świątkowski z ośmioma trafieniami. W kolejnym sezonie drużyna składać się będzie z zawodników urodzonych w latach 2006 i 2007

Młodzicy B

W nowym sezonie w IV lidze zespół  w zastępstwie objął Krzysztof Nowicki po rozegraniu kilku kolejek drużynę powierzono trenerowi Patrykowi Jurkiewiczowi jednak ze względu na odniesioną kontuzje zespół objął Mateusz Bernaś. Drużyna zdobyła cztery punkty na co złożyło się jedno zwycięstwo i remis. Najlepszymi strzelcami drużyny zostali Filip Furman i Bartek Józwiak którzy zdobyli po dwie bramki.

Trampkarze

Zespół w sezonie wiosennym przystąpił do rozgrywek II ligi wojewódzkiej. Ostatecznie na finiszu rozgrywek drużyna prowadzona przez trenera Marcina Zaleskiego zajęła miejsce 7 które niestety oznacza że w nowym sezonie nasi trampkarze zagrają ponownie w 3 lidze. Drużyna zdobyła 14 punktów na co złożyło się 4 zwycięstwa 2 remisy oraz 10 porażek natomiast bilans bramkowy to 18 bramek zdobytych i 34 stracone. Najlepszymi strzelcami zespołu okazali się Jakub Jobczyk i Igor Olszewski któzy zdobyli po 4 bramki.

Drużyna trampkarzy składa się z 17 zawodników którzy na każdym treningach stawiali się niemal w 100% W wielu przegranych meczach nasi trampkarze byli zespołem lepszym jednak brak koncentracji i błędy indywidualne skutkowały stratami bramek i ostatecznie brakiem zdobyczy punktowej.

Wierzymy że zdobyte doświadczenie które trampkarze zdobyli podczas gry w II lidze zaowocuje w kolejnym sezonie III lidze  i po sezonie zasadniczym ponownie drużyna będzie świętować awans do II ligi.

Juniorzy Starsi

Najstarszy zespół młodzieżowy Unii Janikowo. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Orlika po  spodku na jesien z I ligi zmagania rozpoczęła w II lidze. Frekwencja na treningach od okresu przygotowawczego w miesiącu styczniu była bardzo dobra co przełożyło się również na wynik sportowy. Po 14 kolejkach drużyna zgromadziła 28 punktów na co złożyło się 9 zwycięstw 1 remis i 4 porażki a bilans bramkowy to 48 bramek zdobytych i 29 straconych. Najlepszym strzelcem zespołu okazał się Damian Łozowicz który zdobył 14 bramek oraz Dawid Pietrykowski który zdobył 8 bramek i Kamil Stawicki – Dawid Jendrzejewski którzy zdobyli po 7 bramek.

Ostatecznie zespół zajął 3 miejsce które w związku z brakiem możliwości awansu MUKS-u II Bydgoszcz do I ligi dało awans właśnie zespołowi Unii Janikowo. Przed nowym sezonem największym atutem zespołu jest praktycznie nie zmieniona kadra, z której ubyło tylko trzech zawodników którzy skończyli wiek juniora oraz przejście z kategorii trampkarzy zawodników z rocznika 2003 którzy ze względu na brak kategorii juniora młodszego trenować i grać będą w juniorze starszym.

UNIA JANIKOWONielba Wągrowiec
UNIA JANIKOWO   Nielba Wągrowiec