Remigiusz Kuś nowym trenerem Unii

• autor: Redakcja, 2018-06-30 14:01

Nowy sztab szkoleniowy Unii

Poznaliśmy nowy sztab szkoleniowy pierwszego zespołu Dumy Kujaw. Trenerem Unii Janikowo został Remigiusz Kuś (na zdjęciu). Obowiązki II trenera pełnić będzie Artur Górecki. Obaj ostatnio pracowali w trzecioligowej Unii Solec Kujawski. Nowych szkoleniowców witamy w naszym Klubie i życzymy wielu sukcesów.

Remigiusz Kuś urodził się 17.grudnia 1975 roku. Niespełna 43-letni bydgoszczanin, jako piłkarz grał w takich klubach jak: Brda Bydgoszcz, Pomorzanin Serock, Wda Świecie, Zawisza Bydgoszcz, Wisła Nowe, LZS Dąbrowa Chełmińska, KS Łochowo i Gryf Sicienko. Jako trener, przez kilka lat związany był z kobiecą piłką nożną pracując w KKP Bydgoszcz. Był szkoleniowcem rezerw oraz asystentem w pierwszym zespole, który następnie przez trzy sezony samodzielnie prowadził w rozgrywkach Ekstraligi. Ponadto współpracował z grupą naborową Gryfa Sicienko, a także z kadrą K-PZPN rocznika 2004 jako asystent. W seniorskiej futbolu mężczyzn był trenerem wspomnianej drużyny z Sicienka, którą objął początkowo jako grający trener, a po zakończeniu piłkarskiej przygody skupił się tylko na pracy szkoleniowej prowadząc tenże zespół. W rundzie wiosennej minionego sezonu pełnił funkcję trenera trzecioligowej Unii Solec Kujawski, która ostatecznie spadła z rozgrywek.

Artur Górecki urodził się 5.maja 1972 roku. Będąc piłkarzem jako środkowy obrońca występował w Chemiku Bydgoszcz, Pogoni Lębork, Elanie Toruń, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Polonii Bydgoszcz, Victorii Koronowo, Zamku Gołańcz, ponownie w Victorii i Polonii, a także w Piaście Złotniki Kujawskie i Torze Laskowice Pomorskie. Od czerwca 2008 roku był grającym trenerem bydgoskiej Polonii, a następnie w lipcu 2010 roku na tej samej zasadzie objął klub ze Złotnik Kujawskich, który wprowadził do V ligi. Od kilku lat pełnił obowiązki II trenera oraz kierownika drużyny Unii Solec Kujawski.

Od 1.lipca 2018 roku Remigiusz Kuś oficjalnie stanie się trenerem pierwszej drużyny Unii Janikowo, a Artur Górecki sprawować będzie obowiązki II trenera.

UNIA JANIKOWOLech Rypin
UNIA JANIKOWO   Lech Rypin