KS Unia Janikowo - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyszukiwarka

Galeria zdjęć

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 339, wczoraj: 1090
ogółem: 2 177 858

statystyki szczegółowe

Logowanie

Aktualności

Komunikat Zarządu KS Unia Janikowo

  • autor: Redakcja, 2018-07-01 10:48

Głosem Zarządu…

Za nami miesiąc czerwiec. Tradycyjnie otrzymaliśmy podsumowanie miesiąca przygotowane przez Zarząd Klubu. W Głosie Zarządu przeczytasz m.in. o wynikach pierwszego zespołu, zmianach w sztabie szkoleniowym i strukturach władz oraz o wzmocnieniach drużyny.

Kliknij na „więcej”.

W czerwcu pierwsza drużyna Unii rozegrała cztery mecze. Spotkania u siebie ze Startem Warlubie i Orlętami Aleksandrów Kujawski zostały przegrane odpowiednio 2:3 i 1:3. W międzyczasie nasz zespół wygrał dwa mecze na wyjeździe - z Notecianką Pakość 2:1 i z Sokołem Radomin 7:1. Taki rozwój sytuacji zapewne sprawił, że wielu kibiców zastanawia się, jak to możliwe, że Unia osiąga lepsze wyniki na wyjazdach, aniżeli w Janikowie? Mamy nadzieję, że to pytanie zniknie w nowym sezonie.

Sztab szkoleniowy prowadzący drużynę Unii w ośmiu ostatnich kolejkach wykonał zadanie, jakim było utrzymanie się w IV lidze. Ustalenia były takie, że zarówno trener Artur Polehojko, jak i Michał Orlik (II trener), będą prowadzić zespół do końca sezonu 2017/2018. Obaj szkoleniowcy pozostaną jednak w naszym Klubie. Wkrótce poinformujemy o nowej roli trenera Polehojko, który przypomnijmy, że wcześniej był dyrektorem sportowym. Trener Orlik z kolei nadal będzie szkoleniowcem juniorów starszych, z którymi wiosną awansował do I ligi K-PZPN.

22.czerwca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego wybrano trzy nowe osoby, które niebawem pojawią się w Zarządzie KS Unia Janikowo. Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne, to w czerwcu do grona sponsorów Klubu dołączyły kolejne dwie firmy, o czym już informowaliśmy wcześniej. Przypomnijmy, że chodzi o firmy: WAL-TRANS i CHATA POLSKA. Jak już zawsze wspominamy w naszym comiesięcznym podsumowaniu, w dalszym ciągu prowadzone są rozmowy z kolejnymi potencjalnymi sponsorami.

Z dniem 1.lipca nowym trenerem pierwszego zespołu Unii został Remigiusz Kuś, a jego asystentem - II trenerem - Artur Górecki. Obaj trenerzy wraz z Zarządem Klubu rozpoczęli już budowę drużyny na nowy sezon, w związku z czym nowymi zawodnikami Unii zostali: Krystian Karbowski, Damian Michalski, Mateusz Szałek, Kamil Nytko, Rafał Kubacki i Filip Jagielski. Wcześniej z kolei umowy z naszym Klubem przedłużyło dwunastu zawodników, a ważną deklarację gry w Unii miał Mateusz Poczwardowski. Na chwilę obecną z zespołu odszedł Nataniel Wikarski i Damian Brończyk.

Zmiany planowane są także w drużynach młodzieżowych naszego Klubu. Wkrótce opublikujemy, jakie młodzieżowe zespoły przystąpią do rozgrywek w sezonie 2018/2019. Ponadto coraz bliższe jest powołanie do życia grupy naborowej skrzaty. W czerwcu z pracy trenera w KS Unia zrezygnował Krzysztof Nowicki.


 

Najbliższe spotkanie

UNIA JANIKOWOLech Rypin
UNIA JANIKOWO   Lech Rypin
2018-09-22, 14:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

UNIA JANIKOWOPogoń Mogilno
UNIA JANIKOWO 2:3 Pogoń Mogilno
2018-09-08, 17:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 8
UNIA JANIKOWO - Lech Rypin
Polonia Bydgoszcz - Kujawianka Izbica Kujawska
Sparta Brodnica - Unia Gniewkowo
Notecianka Pakość - Pogoń Mogilno
Unia Solec Kujawski - Wisła Nowe
Pomorzanin Toruń - Włocłavia Włocławek
Orlęta Aleksandrów Kujawski - BKS Bydgoszcz
Legia Chełmża - Kujawiak Kowal
Chełminianka Chełmno - Cuiavia Inowrocław

Wyniki

Ostatnia kolejka 7
Unia Gniewkowo UNIA JANIKOWO
Chełminianka Chełmno 2:1 Polonia Bydgoszcz
Cuiavia Inowrocław 2:0 Legia Chełmża
Kujawiak Kowal 1:4 Orlęta Aleksandrów Kujawski
BKS Bydgoszcz 1:2 Pomorzanin Toruń
Włocłavia Włocławek 4:1 Unia Solec Kujawski
Wisła Nowe 1:4 Notecianka Pakość
Pogoń Mogilno 3:1 Sparta Brodnica
Lech Rypin 1:3 Kujawianka Izbica Kujawska

Statystyki drużyny