IV liga kujawsko-pomorska - 2018/2019

• autor: Redakcja, 2018-07-04 23:15

IV liga w nowym sezonie

Pięć nowych drużyn będzie rywalami Unii w IV lidze kujawsko-pomorskiej w nowym sezonie 2018/2019. Jako spadkowicz z III ligi, do rozgrywek przystąpi Unia Solec Kujawski, natomiast beniaminkami będą: Pomorzanin Toruń, BKS Bydgoszcz, Włocłavia Włocławek i Unia Gniewkowo. W chwili obecnej nie jest znany jeszcze terminarz.

Unia Solec Kujawski rok temu świętowała awans do III ligi, a teraz zanotowała spadek i ponownie zagra w IV lidze kujawsko-pomorskiej. W sezonie 2016/2017, drużyna z Solca Kujawskiego nie potrafiła znaleźć recepty na janikowian. Biało-niebiescy na wyjeździe wygrali z imienniczką 3:2, zaś u siebie zremisowali 1:1.

Pomorzanin Toruń to mistrz V ligi, grupy 1. Do IV ligi wraca po czterech latach. Jeżeli chodzi o sezon, w którym ostatni raz torunianie rywalizowali z Unią Janikowo, to są to rozgrywki 2012/2013. Wówczas jesienią w Toruniu padł remis 1:1, z kolei w rundzie wiosennej janikowianie nie brali udziału w grze ze względu na wycofanie się MLKS Unia. Oznaczało to, że Pomorzanin zapisał sobie trzy punkty walkowerem.

BKS Bydgoszcz stał się beniaminkiem dzięki zajęciu drugiego miejsca w V lidze, grupie 1. W IV lidze ostatni raz klub ten występował w sezonie 1980/1981. Natomiast w sezonie 1992/1993 BKS rywalizował w jednej klasie rozgrywkowej z Unią Janikowo. W pierwszym meczu obie drużyny podzielili się punktami po remisie 1:1, z kolei w drugim spotkaniu lepsi okazali się janikowianie wygrywając 3:0.

Włocłavia Włocławek to mistrz V ligi, grupy 2. Awans Włocłavii i spadek Lidera sprawił, że stan drużyn z Włocławka w IV lidze został zachowany. Świeżo upieczony beniaminek po dwóch sezonach w niższej klasie rozgrywkowej wrócił do IV ligi. Ostatni raz Włocłavia rywalizowała w jednej lidze z Unią w sezonie 2012/2013. Oba czwartoligowe mecze odbyły się jesienią. W Janikowie przegraliśmy 1:3, a we Włocławku padł remis 1:1.

Unia Gniewkowo zajęła drugie miejsce w V lidze, grupie 2, dzięki czemu po czterech latach wróciła do IV ligi kujawsko-pomorskiej. Ostatni raz, obie Unie spotkały się w sezonie 2014/2015 w rozgrywkach A-klasy. Oba mecze wygrali biało-niebiescy w stosunku 5:0. W nowym sezonie mecze z Unią Gniewkowo będą miały miano derbów powiatu inowrocławskiego.

Poniżej przedstawiamy pełny skład IV ligi kujawsko-pomorskiej na sezon 2018/2019:

- Unia Solec Kujawski (spadkowicz)
- Kujawianka Izbica Kujawska
- Polonia Bydgoszcz
- Pogoń Mogilno
- Sparta Brodnica
- Start Warlubie
- Lech Rypin
- Orlęta Aleksandrów Kujawski
- Notecianka Pakość
- Cuiavia Inowrocław
- Wisła Nowe
- Chełminianka Chełmno
- Unia Janikowo
- Legia Chełmża
- Pomorzanin Toruń (beniaminek)
- BKS Bydgoszcz (beniaminek)
- Włocłavia Włocławek (beniaminek)
- Unia Gniewkowo (beniaminek)

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOOrlęta Aleksandrów Kujawski
UNIA JANIKOWO 1:3 Orlęta Aleksandrów Kujawski