Maciej Mysiak wraca do Unii!

• autor: Redakcja, 2018-07-06 23:59

Mysiak wraca po latach!

Maciej Mysiak po dziewięciu latach wraca do Unii Janikowo. 34-letni zawodnik występujący na pozycji środkowego obrońcy związał się z naszym Klubem umową na sezon 2018/2019 z możliwością przedłużenia. Ostatnio świętował awans do II ligi z Elaną Toruń. Ma na koncie m.in. 24 mecze w ekstraklasie, w których zdobył jednego gola i 161 spotkań na jej zapleczu (jedenaście bramek). Grę w Dumie Kujaw będzie łączył z pracą trenera jeden z drużyn młodzieżowych. Macieja witamy ponownie i życzymy sukcesów w biało-niebieskich barwach!

Maciej Mysiak urodził się 4.lutego 1984 roku w Radziszewie. Jest rosłym środkowym obrońcą mającym 192 centymetry wzrostu. Waży 77 kilogramów. W przeszłości występował w juniorach Odrzanki Radziszewo i Energetyku Gryfino. To właśnie w tym drugim klubie zadebiutował w piłce seniorskiej. Następnie został piłkarzem Wisły Kraków. W popularnej „Białej Gwieździe” początkowo przez rok występował w rezerwach, a przed sezonem 2004/2005 trafił do pierwszego zespołu. W drużynie prowadzonej przez trenera Henryka Kasperczaka rozegrał jeden mecz w eliminacjach do Ligi Mistrzów. W zimowej przerwie przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do GKS Katowice. Tam, przez rundę wiosenną wystąpił w siedmiu spotkaniach ekstraklasy. W sezonie 2005/2006 reprezentował barwy Lechii Gdańsk. W gdańskim klubie grał jako defensywny pomocnik, rozgrywając 30 meczów w obecnej I lidze (1 gol). W latach 2006-2009 był piłkarzem Unii Janikowo, z którą występował na zapleczu ekstraklasy, a także w III lidze oraz II lidze zachodniej. W biało-niebieskich występował z numerem 14 na koszulce. Grając w Unii był w jednej drużynie razem z trzema obecnymi zawodnikami naszego Klubu - Krzysztofem Wiśniewskim, Dominikiem Jelonkiem i Filipem Jagielskim, który podobnie jak popularny „Mysza ”dołączył do biało-niebieskich przed nowym sezonem. Ponadto przez ostatnie pół roku gry w Janikowie, pełnił rolę kapitana zespołu.

Poniżej przedstawiamy statystyki Mysiaka w meczach ligowych Unii:

2006/2007 - 21 meczów, 1383 minut, 2 gole, 9 żółtych kartek
2007/2008 - 29 meczów, 2392 minut, 5 goli, 5 żółtych kartek
2008/2009 - 32 mecze, 2879 minut, 8 goli, 8 żółtych i 1 czerwona kartka
RAZEM - 82 mecze, 6654 minut, 15 goli, 22 żółte i 1 czerwona kartka

Następnie był zawodnikiem Pogoni Szczecin, w której spędził półtora roku. W sezonie 2009/2010 rozegrał dla „Portowców” 30 spotkań w I lidze zdobywając jednego gola. Ponadto wystąpił w finale Pucharu Polski zakończonym porażką jego zespołu z Jagiellonią Białystok 0:1. Jesień 2010 roku to dla Mysiaka osiem meczów i dwie bramki na zapleczu ekstraklasy. W przerwie zimowej, Maciej zmienił klub i został zawodnikiem GKS Bełchatów, którego reprezentował przez rok 2011. Najpierw wiosną zagrał w dziewięciu, a jesienią w dziewięciu spotkaniach ekstraklasy strzelając jednego gola - w meczu z Koroną Kielce na 2:2 w ostatniej minucie. Kolejnie, rok 2012 spędził w pierwszoligowej Warcie Poznań (27 mecze, 3 gole). Następne półtora roku grał również na zapleczu ekstraklasy - we Flocie Świnoujście (15 meczów, 1 gol). W sezonie 2014/2015 był związany z drugoligową Limanovią Limanowa (26 meczów, 3 gole). W latach 2015-2017 grał w Zniczu Pruszków, z którym odpowiednio awansował do I ligi (grając 33 mecze, 6 goli) i spadł do II ligi (grając 30 meczów, 1 gol). W zakończonym sezonie będąc kapitanem drużyny, świętował awans do II ligi z Elaną Toruń występując w 26.spotkaniach, w których zdobył cztery bramki.

Co ciekawe, Mysiak wiosną odwiedził Janikowo po dziewięciu latach i z wysokości trybun oglądał mecz Unii z Chemikiem Bydgoszcz. Wtedy, jego powrót do Unii wydawałby się nierealny, a teraz już wiemy, że popularny "Mysza", ulubieniec janikowskich kibiców ponownie będzie grał w Dumie Kujaw.