Dwóch zawodników poza kadrą Unii

• autor: Redakcja, 2018-08-03 23:44

Zniszczol i Łozowicz poza kadrą Unii

Kolejnych dwóch zawodników z pierwszego zespołu Unii z poprzedniego sezonu, znalazło się poza kadrą na rozgrywki 2018/2019. Natan Zniszczol został nowym piłkarzem Zawiszy Bydgoszcz, a Damian Łozowicz po powrocie do Polski z ponad dwumiesięcznej pracy za granicą rozpocznie treningi z drużyną juniorów naszego Klubu.

Natan Zniszczol do kadry pierwszego zespołu Unii został włączony po powrocie z juniorów Chemika Bydgoszcz zimą 2017 roku. W rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 zagrał w czterech meczach IV ligi (99 minut) oraz dwóch pucharowych (11 minut) z numerem 20 na koszulce. Z kolei w poprzednim sezonie występował z numerem 6. Zagrał 31 spotkań ligowych (1759 minut), w których zaliczył dwie asysty i ujrzał jedną kartkę koloru żółtego oraz sześć pucharowych (198 minut). Grał na pozycji bocznego obrońcy i pomocnika oraz środkowego pomocnika. Latem rozpoczął testy w Zawiszy Bydgoszcz, w którym grają także inni byli zawodnicy naszego Klubu – Dawid Deresiewicz i Patryk Straszewski oraz trenerem jest Jacek Łukomski. Ostatecznie został wykupiony przez beniaminka V ligi z opcją powrotu do macierzystego klubu. Natanowi dziękujemy za reprezentowanie barwy Unii i życzymy powodzenia!

Damian Łozowicz do pierwszej drużyny został włączony przez trenera Adama Topolskiego w trakcie rundy jesiennej poprzedniego sezonu. Napastnik ten wystąpił łącznie w pięciu meczach mistrzowskich, w których na boisku spędził 25 minut. Grał z numerem 13 na koszulce. Pod koniec sierpnia wróci do Polski po dwumiesięcznej pracy za granicą i rozpocznie treningi z zespołem juniorskim. W dalszym ciągu będzie jednak pod stałą obserwacją sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny.

UNIA JANIKOWOWłocłavia Włocławek
UNIA JANIKOWO   Włocłavia Włocławek