Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

Sparing: Unia – Gryf Sicienko 2:1

• autor: Redakcja, 2018-08-04 23:59

Wygrana w ostatnim sparingu

Unia wygrała w ostatnim sparingu przed nowym sezonem. Janikowianie pokonali na własnym boisku piątoligowego Gryfa Sicienko 2:1 (0:1). Po pierwszej połowie goście prowadzili po golu Arkadiusza Woźniaka z rzutu wolnego, mimo iż przy wyniku bezbramkowym rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Kuropatwiński. W drugiej połowie podopieczni trenera Remigiusza Kusia zdobyli dwie bramki za sprawą trafień Kuropatwińskiego i Rafała Kubackiego.

UNIA JANIKOWO – GRYF SICIENKO 2:1 (0:1)

0:1 – 42’ Arkadiusz Woźniak (rzut wolny)
1:1 – 60’ Kamil Kuropatwiński
 2:1 – 89’ Rafał Kubacki

UNIA: 12. Damian Pawelski (46’ 1. Robert Tomaszewski) – 6. Filip Hartwich (66’ 15. Kamil Stawicki), 2. Jakub Losik (83’ 5. Krzysztof Wiśniewski), 18. Maciej Mysiak (83’ 3. Hubert Oblizajek), 13. Damian Michalski (46’ 9. Radosław Kanik) – 4. Mateusz Szałek (79’ 24. Filip Gałązka), 11. Mateusz Poczwardowski (58’ 19. Rafał Kubacki) – 17. Filip Jagielski, 8. Kamil Nytko (46’ 21. Kamil Woroniecki), 22. Kamil Kuropatwiński (66’ 23. Joachim Nowacki) – 10. Dominik Jelonek (72’ 16. Damian Lewandowski).

W 37.minucie rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Kuropatwiński (trafił w słupek).

Unia: 8 celnych, 12 niecelnych

Gryf: 4 celne, 1 niecelny

Kliknij na "więcej".

Dopiero po kwadransie gry licznie zgromadzeni kibice zobaczyli pierwszą akcję po której mogła paść bramka. Damian Michalski podał z lewej strony do Kamila Kuropatwińskiego, który będąc w polu karnym oddał strzał. Został on jednak zablokowany. W 18.minucie dośrodkowanie Mateusza Szałka głową przedłużył Dominik Jelonek, a Kuropatwiński z kilku metrów nieznacznie przestrzelił. Dwie minuty później, Kuropatwiński podał do Mateusza Poczwardowskiego, który wszedł w pole karne i dograł wzdłuż bramki, jednak futbolówki nie sięgnął Jelonek. W 34.minucie z ponad dwudziestu metrów z rzutu wolnego strzał oddał Kuropatwiński, jednak bramkarz był na posterunku. Chwilę później uderzenie po ziemi z szesnastu metrów obronił Damian Pawelski. Na dziesięć minut przed przerwą wrzutkę Michalskiego głową wykończył Jelonek, ale golkiper znów nie dał się zaskoczyć. W 36.minucie były zawodnik Unii – Filip Żurawski znalazł się w polu karnym, po czym uderzył płasko w kierunku naszej bramki, ale pewnie interweniował Pawelski.

W 37.minucie Kamil Nytko prostopadle dograł górę do Kuropatwińskiego, który został sfaulowany w szesnastce. Sam poszkodowany chciał wpisać się na listę strzelców, jednak jego strzał z rzutu karnego trafił w słupek.

W 39.minucie dośrodkowanie z rożnego zawodnik Gryfa wykończył głową posyłając piłkę obok bramki. Następnie uderzenie Nytko z daleka przeszło obok okienka bramki przyjezdnych.

W 42.minucie na dwudziestym metrze jednego z zawodników gości faulował Maciej Mysiak. Do rzutu wolnego podszedł Arkadiusz Woźniak i przepięknym, technicznym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki strzeżonej przez Pawelskiego – 0:1.

Mimo, iż jeszcze przed przerwą bramkarz gości z kłopotami obronił strzał Michalskiego z ponad trzydziestu metrów wynik nie zmienił się i do szatni janikowianie schodzili przegrywając 0:1.

W 47.minucie po podaniu Kuropatwińskiego, Jelonek z pierwszej piłki z dziesięciu metrów uderzył nad poprzeczką. Minutę później strzał Poczwardowskiego po rykoszecie opuścił boisko, a jego dośrodkowanie z rożnego niecelną główką wykończył Mysiak. W 50.minucie Poczwardowski zza pola karnego przymierzył nieskutecznie. Siedem minut później ten sam zawodnik zacentrował z rzutu rożnego, a Jelonek głową uderzył piłka w spojenie słupka z poprzeczką. W 59.minucie Jelonek, z ponad dwudziestu metrów oddał strzał obroniony przez bramkarza.

W 60.minucie Szałek prostopadłym podaniem górą z własnej połowy uruchomił Kuropatwińskiego, który lobem zaskoczył bramkarza wyrównując stan meczu na 1:1.

Trzy minuty później z dystansu niecelnie uderzył Kamil Woroniecki. W 65.minucie po rajdzie Filipa Jagielskiego prawą stroną boiska i dośrodkowaniu, Kuropatwiński główkował obok słupka. Na dwadzieścia minut przed końcem meczu, sam na sam z Robertem Tomaszewskim wyszedł napastnik Gryfa, jednak nasz bramkarz popisał się interweniując po strzale w polu karnym. W 78.minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Szałka i zamieszaniu podbramkowym, Jagielski zdołał oddać strzał z bliskiej odległości, który zatrzymał bramkarz. Jagielski uderzał na bramkę gości również w 82.minucie, kiedy to kopnął piłkę zza szesnastki, ale na posterunku był golkiper. Na cztery minuty przed końcem, Damian Lewandowski wystawił futbolówkę Woronieckiemu, który sprzed pola karnego oddał strzał zmierzający w okienko. Piłka trafiła kolejno w poprzeczkę, słupek i odbijając się od linii bramkowej wyszła w pole gry.

W 89.minucie wybicie piłki przez bramkarza główką odbił Krzysztof Wiśniewski. Futbolówka trafiła do Jagielskiego, który przed polem karnym podał Rafałowi Kubackiemu. Ten z kolei zdecydował się na płaski strzał tuż przy słupku z osiemnastu metrów. Piłka zatrzepotała w siatce i Unia wygrała 2:1.

Nieobecni: Przemysław Kędziora, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa, Wiktor Nowaczyk (kontuzje), Adrian Balwierz, Jakub Rusznica, Dawid Jendrzejewski, Eryk Marszał, Dawid Pietrykowski (poza kadrą).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno