BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 363 839

Lato 2018: Podsumowanie sparingów

• autor: Redakcja, 2018-08-05 19:12

Podsumowanie sparingów

Zakończyły się przygotowania Unii do sezonu 2018/2019. Co prawda, dopinane są jeszcze sprawy związane z pozyskaniem kilku zawodników, ale najwyższa pora, aby podsumować mecze kontrolne, które rozegrali podopieczni trenera Remigiusza Kusia w okresie letnim. Unia ma za sobą siedem sparingów. Pięć z nich zakończyło się zwycięstwem biało-niebieskich, jedno remisem oraz porażką. Janikowianie strzelili osiemnaście bramek, a stracili ich siedem. W spotkaniach towarzyskich wystąpiło łącznie 29.zawodników.

Kliknij na „więcej”.

Letnie przygotowania Unia rozpoczęła z wysokiego C, bowiem w pierwszym meczu kontrolnym pokonała trzecioligową Wdę Świecie 2:1. Następnie janikowianie rozprawili się z czwartoligową Nielbą Wągrowiec gromiąc ją 4:0. Kolejnie sztab szkoleniowy biało-niebieskich podzielił kadrę na dwie drużyny, które dzień po dniu grały sparingi odpowiednio z piątoligowym Piastem Złotniki Kujawskie (wygrana 3:0) i występującym w Centralnej Lidze Juniorów zespołem Pogoni Szczecin (remis 2:2). W potyczce z najtrudniejszym sparingpartnerem, Unia uległa trzecioligowemu Sokołowi Kleczew 1:3. W dwóch ostatnich grach kontrolnych, podopieczni trenera Remigiusza Kusia zmierzyli się z piątoligowymi drużynami. Oba te mecze zakończyły się zwycięstwami, odpowiednio z Goplanią Inowrocław 4:0 i Gryfem Sicienko 2:1.

W sparingach skutecznością imponował Dominik Jelonek. Kapitan drużyny Unii strzelił sześć bramek, a co ciekawe aż cztery z nich padłu po uderzeniach głową. Trzy gole zdobył król strzelców IV ligi poprzedniego sezonu – Kamil Kuropatwiński pozyskany z Kujawianki Izbica Kujawska. Po dwa trafienia zanotowali inni nowi zawodnicy naszego Klubu – Filip Jagielski i Mateusz Szałek. Z kolei po jednej bramce zdobyli: Rafał Kubacki, Hubert Oblizajek, Mateusz Poczwardowski i Kamil Woroniecki, a także Dariusz Lewandowski, który ostatecznie odszedł z Unii.

Jeżeli chodzi o asysty, to w sparingach niezwykle precyzyjnie dośrodkowywał Mateusz Poczwardowski, który zaliczył pięć tzw. ostatnich podań. Trzy asysty zaliczył z kolei Filip Jagielski, a dwie Kamil Nytko. Siedmiu zawodników ma zapisane po jednej asyście w meczach kontrolnych. Są nimi: Filip Hartwich, Radosław Kanik, Rafał Kubacki, Kamil Kuropatwiński, Jakub Losik, Damian Michalski i Mateusz Szałek.

Gole zdobyte w sparingach:
6 – Dominik Jelonek; 3 – Kamil Kuropatwiński; 2 – Filip Jagielski, Mateusz Szałek; 1 - Rafał Kubacki, Hubert Oblizajek, Mateusz Poczwardowski, Kamil Woroniecki, Dariusz Lewandowski.

Asysty zaliczone w sparingach:
5 – Mateusz Poczwardowski; 3 – Filip Jagielski; 2 – Kamil Nytko; 1 - Filip Hartwich, Radosław Kanik, Rafał Kubacki, Kamil Kuropatwiński, Jakub Losik, Damian Michalski, Mateusz Szałek.

Podczas meczów kontrolnych zawodnicy Unii ujrzeli dwie żółte kartki. Mowa tutaj o Filipie Hartwichu i Mateuszu Poczwardowski, który ponadto jeden raz otrzymał karą minutową.

Minuty spędzone na boisku w sparingach (ilość rozegranych sparingów):
430 minut – Mateusz Szałek (7)
429 minut – Filip Jagielski (6)
420 minut – Dominik Jelonek (6)
405 minut – Mateusz Poczwardowski (6)
404 minut – Jakub Losik (6)
355 minut – Damian Michalski (6)
353 minuty – Maciej Mysiak (5)
336 minut – Kamil Kuropatwiński (5)
307 minut – Filip Hartwich (4)
304 minuty – Radosław Kanik (6)
292 minuty – Rafał Kubacki (6)
277 minut – Kamil Nytko (6)
271 minut – Hubert Oblizajek (6)
270 minut – Damian Pawelski (5), Robert Tomaszewski (5)
267 minut – Joachim Nowacki (6)
265 minut – Damian Lewandowski (6)
246 minut – Kamil Woroniecki (5)
235 minut – Kamil Stawicki (5)
232 minuty – Krzysztof Wiśniewski (5)
146 minut – Filip Gałązka (4)
113 minut – Kacper Wróblewski (2)
90 minut – Adrian Balwierz (1)
67 minut – Dawid Jendrzejewski (2)
60 minut – Przemysław Kędziora (2)
45 minut – Dariusz Lewandowski (1)
14 minut – Jakub Rusznica (1)
12 minut – Eryk Marszał (1)
4 minuty – Dawid Pietrykowski (1)
0 minut – Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (0)

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.