ogółem: 4 377 174

Cuiavia Inowrocław - Unia 1:2

• autor: Redakcja, 2018-08-11 20:09

Cuiavia w końcu pokonana!

W meczu wyjazdowym inaugurującym sezon 2018/2019, Unia wygrała z Cuiavią Inowrocław 2:1 (2:0). W pierwszej połowie dwie bramki dla podopiecznych trenera Remigiusza Kusia zdobył Dominik Jelonek, który na listę strzelców wpisał się w 17. i 21.minucie. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Sławomir Roszak w 86.minucie. Warto dodać, że od 54.minuty gospodarze grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartką, za dwie żółte ukarany został Mikołaj Ruta. Jest to pierwsza ligowa wygrana Unii nad Cuiavią od 1998 roku. Obecnie, janikowianie zajmują szóste miejsce w tabeli.

CUIAVIA INOWROCŁAW – UNIA JANIKOWO 1:2 (0:2)

0:1 – 17’ Dominik Jelonek
0:2 – 21’ Dominik Jelonek
1:2 – 86’ Sławomir Roszak

UNIA: 1. Robert Tomaszewski – 6. Filip Hartwich, 2. Jakub Losik, 14. Maciej Mysiak, 13. Damian Michalski – 4. Mateusz Szałek  (64’ 19. Rafał Kubacki), 11. Mateusz Poczwardowski (89’ 9. Radosław Kanik) – 17. Filip Jagielski, 21. Kamil Woroniecki (59’ 23. Joachim Nowacki), 22. Kamil Kuropatwiński – 10. Dominik Jelonek (80’ 8. Kamil Nytko ).

Rezerwowi – nie zagrali: 12. Damian Pawelski, 5. Krzysztof Wiśniewski, 15. Kamil Stawicki.

W 54.minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany została zawodnik Cuiavii - Mikołaj Ruta.

Cuiavia: 1 celny, 5 niecelnych

Unia: 9 celnych, 17 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Był to bardzo emocjonujący mecz derbowy, który przyciągnął na inowrocławski stadion wielu kibiców, nie tylko Cuiavii, ale i tych z Janikowa. W pierwszej połowie aura była słoneczna, z kolei po przerwie zaczął padać deszcz, który towarzyszył piłkarzom niemalże do ostatniego gwizdka sędziego.

W 7.minucie po dośrodkowaniu Mateusza Poczwardowskiego z rzutu wolnego, strzał głową Macieja Mysiaka obronił bramkarz, a po chwili grę przerwał sędzia sygnalizując spalonego. W 16.minucie z lewej strony w pole karne zacentrował Damian Michalski, a po uderzeniu głową Dominika Jelonka piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką!

W 17.minucie Jelonek celną główką wykończył dośrodkowanie Poczwardowskiego z rzutu rożnego otwierając wynik meczu na 0:1.

Dwie minuty później Poczwardowski silnie uderzył z trzydziestu metrów, a bramkarz zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką. Następnie strzał Filipa Jagielskiego zza pola karnego został zablokowany.

W 21.minucie Kamil Kuropatwiński uruchomił na lewej stronie Kamila Woronieckiego, który wrzucił piłkę w szesnastkę, gdzie strzał głową oddał Jelonek. Bramkarz odbił futbolówkę przed siebie, a przy dobitce nogą kapitana Unii był już bez szans - 0:2.

Cztery minuty później Cuiavia mogła zdobyć kontaktową bramkę, lecz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z bliskiej odległości w piłkę nie trafił Ariel Jastrzembski. W 27.minucie Kuropatwiński wycofał piłkę przed pole karne do Mateusza Szałka, który uderzył nad poprzeczką. Pięć minut później ponownie okazję do zaliczenia asysty miał Kuropatwiński, jednak tym razem w dogodnej sytuacji w polu karnym w futbolówkę nie trafił Jagielski. Następnie strzał Woronieckiego z szesnastu metrów został zablokowany. W 33.minucie uderzenie zawodnika Cuiavii zza pola karnego po rykoszecie od Mysiaka przeszło nad poprzeczką. Dwie minuty później po centrze Poczwardowskiego z kornera, uderzenie głową Jakuba Losika zablokował obrońca gospodarzy. W 36.minucie z dalszej odległości niecelnie przymierzył Michalski. Na cztery minuty przed przerwą, dośrodkowanie z rzutu rożnego zawodnik Cuiavii wykończył niecelnym strzałem z pierwszej piłki. W 42.minucie po podaniu Jagielskiego, Poczwardowski z narożnika szesnastki uderzył niecelnie. W ostatniej minucie pierwszej połowy, Mysiak głową uderzył obok słupka po wrzutce Poczwardowskiego z rzutu wolnego.

Dwie minuty po wznowieniu gry, strzał Szałka zza pola karnego został zablokowany. W 49.minucie to samo stało się z uderzeniem Woronieckiego, jednak po odbiciu piłki od obrońcy na bramkę główkował Jelonek, po czym pewnie interweniował bramkarz. Minutę później kąśliwy strzał sprzed narożnika szesnastki oddał Filip Hartwich, lecz bramkarz zdołał sparować piłkę poza boisko. W 52.minucie Unię od utraty bramki powstrzymała skuteczna interwencja Michalskiego, który zatrzymał napastnika w polu karnym, po czym piłkę chwycił Robert Tomaszewski.

W 54.minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mikołaj Ruta, wskutek czego Cuiavia była zmuszona do gry w dziesiątkę.

W 57.minucie po rajdzie Kuropatwińskiego, strzał z dziesięciu metrów Poczwardowskiego z pierwszej piłki przeszedł nad poprzeczką. Sto dwadzieścia sekund później kąśliwe uderzenie Jelonka z siedemnastu metrów bramkarz koniuszkami palców wybił poza boisko. W 66.minucie Kuropatwiński sprzed linii końcowej zdołał podać Jagielskiemu, który sprzed pola karnego uderzył nad bramką. Trzy minuty później centro-strzał zawodnika gospodarzy z rzutu wolnego z dalszej odległości zatrzymał się na górnej siatce bramki strzeżonej przez Tomaszewskiego. W 72.minucie po podaniu Jagielskiego, Kuropatwiński zza szesnastki posłał piłkę nad poprzeczką. Następne prostopadłe podanie Rafała Kubackiego trafiło do Jelonka, którego strzał z osiemnastu metrów został zablokowany. Na kwadrans przed końcem meczu fatalne uderzenie z dystansu oddał zawodnik Cuiavii. W 76.minucie kibice z Janikowa zgromadzeni na stadionie w Inowrocławiu nagrodzili brawami szybką akcję Unii, po której Jagielski dośrodkował w pole karne z lewej strony, gdzie nadbiegający Jelonek głową uderzył nad poprzeczką. W 82.minucie Jagielski wyprowadził kontrę Unii, która mogła zakończyć się golem, jednak strzał Kamila Nytko w polu karnym został zablokowany i janikowianie musieli zadowolić się rzutem różnym. Z kornera dośrodkował Poczwardowski, a Mysiak z ostrego kąta uderzył z woleja, lecz bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 84.minucie Poczwardowski przerzucił piłkę do Kuropatwińskiego, lecz jego strzał z szesnastu metrów został zablokowany.

W 86.minucie Unici wymieniali podania w środkowej strefie boiska, po czym Poczwardowski zagrał do przeciwnika, który posłał piłkę w stronę pola karnego Unii. Na trzydziestym metrze zawodnik Cuiavii głową zgrał do lepiej ustawionego Cezarego Głona wykorzystując zderzenie się dwóch obrońców Unii. Po wyjściu sam na sam z bramkarzem dwóch zawodników gospodarzy, Głon podał Sławomirowi Roszakowi, który dopełnił formalności strzelając do pustej bramki, mimo próby interwencji wślizgiem Kubackiego - 1:2.

Kontaktowy gol napędził grających w dziesiątkę gospodarzy do jeszcze większych ataków. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Jastrzembski niecelnie uderzył głową. Kolejnie, Kuropatwiński wystawił piłkę na dwudziesty metr Kubackiemu, którego strzał bramkarz przerzucił nad poprzeczką. W 95.minucie Cuiavia stworzyła zagrożenie pod bramką Unii. Zawodnik wchodzący w pole karne próbował mijać Tomaszewskiego, który zdołał wygonić go z szesnastki. Piłkarz gospodarzy zdecydował się na dośrodkowanie w pole bramkowe, gdzie brakowało Tomaszewskiego, jednak futbolówka minęła wszystkich, dzięki czemu wynik nie uległ zmianie.

Nieobecni: Przemysław Kędziora, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Hubert Oblizajek, Damian Lewandowski, Jakub Rusznica, Filip Gałązka (poza kadrą meczową), Adrian Balwierz (w trakcie załatwiania).