BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkañ, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowroc³aw, Toruñ, Bydgoszcz

Aktualno¶ci

Unia - W³oc³avia W³oc³awek 3:1

• autor: Redakcja, 2018-08-25 23:48

Unia zwyciê¿a i zostaje liderem!

W meczu 4.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej rozgrywany na Stadionie Miejskim im. Boles³awa Ciesielskiego w Janikowie, Unia wygra³a z W³oc³avi± W³oc³awek 3:1 (2:1). Bramki dla bia³o-niebieskich zdobyli: Maciej Mysiak (na zdjêciu), Przemys³aw Kêdziora i Filip Jagielski. Dla beniaminka honorowe trafienie zaliczy³ Tomasz Szablewski. Dziêki temu zwyciêstwu, podopieczni trenera Remigiusza Kusia zostali nowym liderem tabeli! Unici, nad drug± Legi± Che³m¿a, której mecz zosta³ prze³o¿ony, maj± jeden punkt przewagi.

UNIA JANIKOWO – W£OC£AVIA W£OC£AWEK 3:1 (2:1)

1:0 – 9’ Maciej Mysiak
1:1 – 28’ Tomasz Szablewski
2:1 – 45+2’ Przemys³aw Kêdziora
3:1 – 90+4’ Filip Jagielski

UNIA: 12. Damian Pawelski – 6. Filip Hartwich, 3. Hubert Oblizajek (60’ 5. Krzysztof Wi¶niewski), 14. Maciej Mysiak, 13. Damian Michalski – 4. Mateusz Sza³ek (89’ 19. Rafa³ Kubacki), 21. Kamil Woroniecki (69’ 11. Mateusz Poczwardowski) – 17. Filip Jagielski, 8. Kamil Nytko (90+2’ 23. Joachim Nowacki), 22. Kamil Kuropatwiñski – 7. Przemys³aw Kêdziora.

Rezerwowi – nie zagrali: 1. Robert Tomaszewski, 9. Rados³aw Kanik, 10. Dominik Jelonek.

STATYSTYKI STRZA£ÓW
Unia: 7 celnych, 11 niecelnych
W³oc³avia: 2 celne, 4 niecelne

Szczegó³owy opis meczu w rozwiniêciu...

Ju¿ kilka minut po rozpoczêciu meczu zakot³owa³o siê w polu karnym przyjezdnych. Bliscy oddania strza³u z piêciu metrów byli odpowiednio Przemys³aw Kêdziora i Filip Jagielski, jednak nie porozumieli siê i z opresji bez szwanku wyszli obroñcy W³oc³avii. W 8.minucie Kamil Woroniecki do¶rodkowa³ z lewej strony w pole karne, gdzie z pierwszej pi³ki uderza³ Kamil Kuropatwiñski, jednak bramkarz popisa³ siê refleksem chwytaj±c futbolówkê.

W 9.minucie po faulu na Kêdziorze z prawej strony boiska, z rzutu wolnego na jedenasty metr do¶rodkowa³ Kamil Nytko, a Maciej Mysiak celn± g³ówk± otworzy³ wynik meczu na 1:0. Jako ciekawostkê mo¿na podaæ fakt, i¿ by³a to jego pierwsza bramka dla Unii po dziesiêciu latach.

Jedena¶cie minut pó¼niej po centrze Nytko z ro¿nego niecelnie g³ówkowa³ Kêdziora. W 24.minucie po zagraniu rêk± Filipa Hartwicha, strza³ z rzutu wolnego Piotra Charzewskiego z dwudziestu metrów zosta³ zablokowany. Chwilê potem, dwa metry bli¿ej zawodnika go¶ci sfaulowa³ Nytko, lecz tym razem uderzenie ze sta³ego fragmentu gry przesz³o nad poprzeczk±.

W 28.minucie w ¶rodkowej strefie boiska z lewej strony zawodnik W³oc³avii podaniem z rzutu wolnego w kierunku linii koñcowej uruchomi³ swojego kolegê z dru¿yny, który zdo³a³ do¶rodkowaæ w pole karne Unii, gdzie Tomasz Szablewski zdoby³ bramkê g³ow± na 1:1.

Minutê pó¼niej zawodnik W³oc³avii z dystansu uderzy³ po ziemi obok s³upka. Nastêpnie przez kilkana¶cie minut gra toczy³a siê w ¶rodkowej strefie boiska. Dopiero w 41.minucie na strza³ z ponad trzydziestu metrów zdecydowa³ siê Nytko. Wydawa³o siê, ¿e pi³ka opu¶ci boisko, a mimo to bramkarz postanowi³ interweniowaæ. Chwycenie futbolówki sprawi³o mu problemy wskutek czego janikowianie mieli rzut ro¿ny. Na minutê przed koñcem regulaminowego czasu gry pierwszej po³owy, Nytko zacentrowa³ z rzutu wolnego z prawej strony boiska, a Jagielski odda³ niecelny strza³ g³ow±.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry, Mateusz Sza³ek do¶rodkowa³ z ro¿nego na krótki s³upek, gdzie najwy¿ej wyskoczy³ Kêdziora zdobywaj±c bramkê g³ow± na 2:1 dla Unii.

Chwilê po przerwie w polu karnym znalaz³ siê Jagielski, lecz jego strza³ zosta³ zablokowany. W 53.minucie z oko³o siedemnastu metrów niecelnie uderzy³ Kêdziora. Sze¶æ minut pó¼niej, zawodnik W³oc³avii min±³ Huberta Oblizajka, po czym wszed³ w szesnastkê i odda³ strza³ po ziemi obroniony przez Damiana Pawelskiego. W 63.minucie po do¶rodkowaniu Hartwicha z prawej strony, nadbiegaj±cy Kêdziora spud³owa³ z kilku metrów. Trzy minuty pó¼niej, Sza³ek obs³u¿y³ prostopad³ym podaniem gór± Kuropatwiñskiego, który bêd±c w polu karnym zdo³a³ oddaæ strza³, lecz bramkarz nie da³ siê zaskoczyæ. Na dwadzie¶cia minut  przed koñcem meczu, zawodnik W³oc³avii zdo³a³ opanowaæ pi³kê po wrzutce z lewej strony i bêd±c na osiemnastym metrze odda³ strza³, który zatrzyma³ siê na górnej siatce bramki Unii. W 73.minucie Mateusz Poczwardowski przerzutem uruchomi³ na prawej strony Kuropatwiñskiego, który dogra³ wzd³u¿ bramki do Kêdziory, a ten trafi³ wprost w bramkarza. Nastêpnie janikowianie wyszli z kontr± wyprowadzon± przez Jagielskiego, który poda³ Kuropatwiñskiemu, a ten skopiowa³ akcjê sprzed kilku minut, lecz tym razem Kêdziorze spad³a pi³ka na rêkê. W 77.minucie niecelnie z daleka uderza³ Sza³ek. Piêæ minut pó¼niej po podaniu Kuropatwiñskiego, Poczwardowski odda³ strza³ z dwudziestu piêciu metrów, który zosta³ zablokowany. W 85.minucie obroñca W³oc³avii niespodziewanie poda³ Poczwardowskiemu. Ten, wchodz±c z pi³k± w pole karne odda³ strza³, który trafi³ w zawodnika go¶ci. Dobitkê z kolei bramkarz odbi³ poza boisko w efekcie czego Unici mieli korner. Po do¶rodkowaniu z ro¿nego Poczwardowskiego, Krzysztof Wi¶niewski niecelnie g³ówkowa³. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, Nytko zza pola karnego przymierzy³ zbyt wysoko. Chwilê pó¼niej zawodnik ten opu¶ci³ boisko z powodu urazu kostki.

W 90+4.minucie Jagielski dogra³ ze ¶rodkowej strefy boiska na lew± stronê do Kêdziory, po czym popêdzi³ w pole karne. Kêdziora pos³a³ p³askie podanie w szesnastkê  go¶ci, gdzie pi³kê przepu¶ci³ Kuropatwiñski, a Jagielski strza³em po ziemi ustali³ wynik meczu na 3:1.

Nieobecni: Tomasz Gilas, Miko³aj Plewa (kontuzje), Kamil Stawicki (sprawy prywatne), Jakub Losik, Filip Ga³±zka (poza kadr±), Adrian Balwierz, Jakub Rusznica (zagrali w meczu juniorów).