Zapowiedź: Wisła Nowe - Unia

• autor: Redakcja, 2018-08-31 21:50

Wyjazd do Nowego

Czas na 5.kolejkę IV ligi kujawsko-pomorskiej. W jej ramach drużynę Unii czeka daleka podróż do oddalonego od Janikowa o 136 kilometrów Nowego. Tam na podopiecznych trenera Remigiusza Kusia czeka miejscowa Wisła, która w obecnym sezonie póki co nie zdobyła choćby punktu. Biało-niebiescy z kolei kontynuują serię czterech meczów bez porażki będąc liderem tabeli. W poprzednim sezonie, janikowianie nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie Wisły, na wyjeździe remisując 2:2, a u siebie przegrywając 0:1. Mamy nadzieję, że tym razem los się odwróci i Unici zdobędą kolejne trzy punkty. Spotkanie to zostanie rozegrane, w sobotę, 1.września 2018 roku o godzinie 12:00.

Tradycyjnie już na kanale Unia Janikowo na You Tube zostanie przeprowadzona transmisja na żywo. Wszystkich sympatyków naszego Klubu, którzy nie wybierają się do Nowego, serdecznie zapraszamy na godzinę 12:00.

Miejsko-Ludowy Klub Sportowy „Wisła” Nowe
Rok założenia: 1923
Barwy: biało-czerwono-czarne
Stadion Miejski w Nowem
Adres: ul. Sportowa 1
Miejsc siedzących: 490
Wymiary boiska: 105 m x 68 m

Poprzedni sezon Wisła Nowe zakończyła na jedenastym miejscu w tabeli. Latem w klubie założonym w 1923 roku doszło do zmiany na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Mariusza Gralaka, który z biało-czerwono-czarnymi świętował awans do IV ligi ponad dwa lata temu, zastąpił Paweł Borkowski. Póki co, jego zespołowi nie wiedzie się najlepiej, bowiem po czterech kolejkach, Wisła zajmuje spadkową, siedemnastą lokatę w tabeli, a w swoim dorobku nie ma ani jednego punktu. Jutrzejszy rywal Unii, w trwającym sezonie przegrał kolejno z: Pogonią Mogilno 0:4, Unią Gniewkowo 1:2, Lechem Rypin 2:4 i Kujawianką Izbica Kujawska 0:1. Wiślacy grali na przemian u siebie i na wyjeździe. Wyniki te oznaczają, że stosunek bramkowy drużyny z Nowego przedstawia się następująco: 3 – 11.

W jednym z treningów, które odbyły się w tym tygodniu, tradycyjnie pojawiło się kilku juniorów z naszego Klubu. Tym razem oprócz zawodników mających już za sobą premierowe zajęcia z pierwszym zespołem, obecny był 15-letni Igor Olszewski występujący na pozycji pomocnika.

Co ciekawe, od momentu awansu zarówno Unii, jak i Wisły do IV ligi, w każdym z meczów janikowian prowadził inny trener. W sezonie 2016/2017 biało-niebiescy mierzyli się z drużyną z Nowego odpowiednio – jesienią z Jackiem Łukomskim i wiosną z Michałem Orlikiem. Natomiast w poprzednim sezonie w pierwszej rundzie Unię prowadził Adam Topolski, a w drugiej – Artur Polehojko. Tym razem biało-niebiescy zagrają pod wodzą Remigiusza Kusia, notabene byłego piłkarza Wisły Nowe.

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, w poprzednim sezonie janikowianie nie znaleźli recepty na zespół Wisły Nowe. W rundzie jesiennej na wyjeździe, Unia zremisowała 2:2. Wówczas dwie bramki dla biało-niebieskich strzelił Przemysław Kędziora, a dla gospodarzy po jednej: Łukasz Filip i Radosław Wojciechowski. Z kolei wiosną w Janikowie, górą byli przyjezdni zwyciężając 0:1 po golu – Piotra Myściach.

Poniżej przedstawiamy pełną historię meczów pomiędzy obiema drużynami:

Sezon 1962/1963:
- jesienią remis 0:0
- wiosną 7:0 dla Unii

Sezon 1969/1970:
- mecz barażowy o awans: 4:0 dla Unii

Sezon 1983/1984:
- jesienią 1:0 dla Unii
- wiosną 1:0 dla Unii

Sezon 2003/2004:
- mecz pucharowy: porażka Unii 0:1

Sezon 2016/2017:
- jesienią porażka Unii 2:3 (bramki dla Unii: Dawid Deresiewicz, Dariusz Lewandowski)
- wiosną zwycięstwo Unii 3:2 (bramki dla Unii: Marcin Zaleski - rzut wolny, Artur Olszanowski, Damian Lewandowski

Sezon 2017/2018:
- jesienią remis 2:2 (bramki dla Unii: Przemysław Kędziora 2)
- wiosną porażka Unii 0:1

Razem: 10 meczów (5 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki), bramki: 20-8.