Rozmowa z Kamilem Kuropatwińskim

• autor: Redakcja, 2018-09-03 23:54

Wiedziałem, że buduje się mocny zespół

Po meczu z Wisłą Nowe, Marcin Karpiński rozmawiał z Kamilem Kuropatwińskim. W wywiadzie specjalnie dla naszej strony internetowej, król strzelców IV ligi poprzedniego sezonu zdradza, co przesądziło o tym, że zdecydował się na zmianę klubu, a także podsumowuje pierwsze pięć kolejek. Zapraszamy do lektury.

Kliknij na "więcej".

Jakie są twoje wrażenia po pierwszych dwóch miesiącach w Unii?

- Jestem pozytywnie zaskoczony całą otoczką wokół Klubu. Wszystko funkcjonuje naprawdę na wysokim poziomie jeżeli chodzi o kwestie organizacyjnie Unii. Jestem także zaskoczony frekwencją kibiców na meczach. Widać, że była tutaj kiedyś piłka na wysokim poziomie.

Już po kilku kolejkach zostałeś wybrany największym letnim wzmocnieniem Unii. Zaskoczył ciebie wynik głosowania internautów, kibiców Unii?

- Przede wszystkim chciałbym podziękować sympatykom Klubu za oddane na mnie głosy. Bardzo się cieszę, że kibice Unii obdarzyli mnie tak dużym zaufaniem. Mam nadzieję, że ich nie zawiodę!

W poprzednim sezonie zostałeś królem strzelców IV ligi? Latem z pewnością nie narzekałeś na brak ofert. Ile klubów było latem tobą zainteresowanych?

- W trakcie trwania okienka transferowego miałem bardzo dużo ciekawych propozycji z IV, jak i wyższych lig. I muszę przyznać, że wybór nie był łatwy.

Co przesądziło więc o tym, że wybrałeś ofertę z Janikowa?

- Głównym powodem, dla którego podjąłem decyzję o współpracy z Unią był jasno postawiony cel Klubu, jakim jest awans do III ligi. Co więcej, był on poparty ruchami kadrowymi. Zatem wiedziałem, że buduje się mocny zespół Unii Janikowo.

Za nami pięć meczów. Jak je podsumujesz?

- Patrząc na tabelę wszystko układa się dobrze, to dobry start w nowy sezon. Mamy w drużynie duży potencjał, a także jasno postawiony cel, więc nie wyobrażam sobie, aby mogło być inaczej. Jednak nie ma co popadać w samozachwyt. Wiemy, że czeka nas wiele pracy, żeby nasza gra wyglądała jeszcze lepiej.

Jakie są twoje plany związane z grą w Unii?

- Mój plan na ten sezon najlepiej opisuje hasło "Wspólny cel, wspólna wiara". Tym celem jest awans Unii do III ligi. A co dalej? - czas pokaże.

Czy masz bliskie grono kibiców, którzy śledzą każde twoje spotkanie?

- W moim bliskim otoczeniu jest wiele osób, które interesują się moimi boiskowymi poczynaniami. Bardzo im za to dziękuje, jak również za wsparcie jakie od nich otrzymuje.

Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję.