ogółem: 2 271 707

Sparing: Unia - Zootechnik Kołuda Wielka 15:1

• autor: Redakcja, 2018-09-05 21:31

Sparingowe strzelanie

W sparingu rozgrywanym w Janikowie, Unia wygrała z a-klasowym Zootechnikiem Kołuda Wielka 15:1 (7:1). Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Dominik Jelonek – pięć, Mateusz Poczwardowski – cztery, Kamil Nytko – dwie oraz Joachim Nowacki, Kamil Woroniecki, Kamil Stawicki i Kamil Kuropatwiński – po jednej. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Jacek Jarosławski.

UNIA JANIKOWO – ZOOTECHNIK KOŁUDA WIELKA 15:1 (7:1)

15:1 – 89’ Mateusz Poczwardowski

UNIA: 1. Robert Tomaszewski (46’ 33. Adrian Balwierz) – 15. Kamil Stawicki, 2. Jakub Losik, 5. Krzysztof Wiśniewski (46’ 3. Hubert Oblizajek), 11. Mateusz Poczwardowski – 19. Rafał Kubacki, 21. Kamil Woroniecki (60’ 17. Filip Jagielski) – 23. Joachim Nowacki, 8. Kamil Nytko, 22. Kamil Kuropatwiński (60’ 6. Filip Hartwich) – 10. Dominik Jelonek.

Rezerwowi – nie zagrali: 4. Mateusz Szałek, 7. Przemysław Kędziora, 13. Damian Michalski, 14. Maciej Mysiak.

Unia: 25 celnych, 16 niecelnych

Zootechnik: 6 celnych, 1 niecelny

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Na początku meczu Kamil Kuropatwiński otrzymał prostopadle podanie od Rafała Kubackiego, po czym oddał płaski strzał obok słupka z około osiemnastu metrów.

9' 1:0 Dominik Jelonek głową wykończył dośrodkowanie Kuropatwińskiego z lewej strony.

W 12.minucie Jelonek silnie uderzył z dwudziestu pięciu metrów nad poprzeczką.

14' 2:0 Jelonek znalazł się z piłką w polu karnym i próbując mijać bramkarza wycofał piłkę sprzed linii końcowej do Joachima Nowackiego, który płaskim strzałem z dwunastu metrów  zdobył podwyższył prowadzenie Unii.

Dwie minuty później uderzenie Kuropatwińskiego z dystansu obronił Kacper Śmigielski, były bramkarz naszego Klubu.

17’ 3:0 – Kamil Nytko uruchomił na lewej stronie Kuropatwińskiego, który posłał wsteczne podanie na szesnasty metr do Kamila Woronieckiego. Ten z kolei oddał płaski strzał, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

Następnie po dośrodkowaniu Mateusza Poczwardowskiego z rożnego, strzał piętą Jakuba Losika był niecelny. W 22.minucie prostopadłe podanie Nytko trafiło do Jelonka, ale jego uderzenie w polu karnym obronił Śmigielski. Minutę później pierwszy strzał oddali przyjezdni. Po centrze Mateusza Biłoszewskiego z rożnego, główkę Martina Nowickiego wyłapał Robert Tomaszewski.

25’ 4:0 – Poczwardowski podał z lewej strony w pole karne do Jelonka, który opanował piłkę i oddał płaski strzał zdobywając kolejnego gola.

Chwilę po wznowieniu gry, długie podanie w kierunku Kamila Plucińskiego posłał jeden z zawodników gości. To futbolówki na szesnasty metr wychodził bramkarz Unii, po czym Pluciński zdołał ją trącić, a tuż sprzed linii bramkowej poza boisko wybił ją Krzysztof Wiśniewski. Biłoszewski po raz drugi dośrodkował z rożnego, a strzał oddany z bliskiej odległości z pierwszej piłki pewnie obronił Tomaszewski.

28’ 5:0 – Nowicki stracił piłkę na dwudziestym metrze. Przejął ją Nytko i oddał płaski strzał tuż przy słupku pokonując Śmigielskiego.

Nie minęło jeszcze sześćdziesiąt sekund, a w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki skierował Kuropatwiński. Sędzia Janusz Grzegorski dopatrzył się jednak faulu na bramkarzu i nie uznał gola dla Unii.

30’ 6:0 – Woroniecki podał Kamilowi Stawickiemu, który wszedł z piłką w pole karne i uderzył po ziemi w kierunku dalszego słupka.

Chwilę później niecelnie zza szesnastki uderzył Kubacki.

33’ 7:0 – Kuropatwiński po podaniu Kubackiego wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie miał problemów z pokonaniem go oddając celny strzał po ziemi.

Następnie zza pola karnego uderzył Poczwardowski, ale na posterunku był Śmigielski. W 36.minucie strzał Nytko z dystansu odbił się od jednego z obrońców i piłka opuściła boisko.

38’ 7:1 – Jacek Jarosławski zamknął dośrodkowanie z lewej strony i celną główką z bliskiej odległości zdobył honorowego gola dla Zootechnika.

Po chwili Jarosławski oddał strzał z około czterdziestu metrów, ale spudłował. Jeszcze przed przerwą na uderzenia z dystansu zdecydowali się: Nytko i Woroniecki. Ten pierwszy zrobił to niecelnie, a po strzale drugiego i rykoszecie interweniował bramkarz.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, gola zdobył Jelonek, który wykończył podanie od Kuropatwińskiego. Sędzia odgwizdał jednak spalonego i wynik nie zmienił się. Następnie kapitan Unii – Jelonek spudłował zza pola karnego. W 52.minucie uderzenie Poczwardowskiego w szesnastce, obronił Przemysław Tomaszewski. Kolejnie z dystansu niecelnie uderzył Woroniecki, a strzał Kuropatwińskiego obronił golkiper. W 55.minucie na posterunku był Adrian Balwierz, który interweniował po uderzeniu Adriana Wysockiego.

56’ 8:1 – Nytko dograł Kuropatwińskiemu, który z lewej strony podał Jelonkowi. Napastnik Unii uderzył z pierwszej piłki po ziemi będąc w polu karnym.

W 59.minucie niecelnie zza pola karnego przymierzył Nowacki.

60’ 9:1 – Strzał Jagielskiego zza pola karnego obronił bramkarz, który był bez szans przy dobitce Jelonka.

62’ 10:1 – Losik podał krótko do Poczwardowskiego, którego płaski strzał z trzydziestu metrów tuż przy słupku wylądował w bramce.

64’ 11:1 – Poczwardowski tym razem uderzył pod poprzeczkę z osiemnastu metrów po zagraniu Jagielskiego.

W 65.minucie Wysocki otrzymał długie podanie, po czym uderzył będąc w polu karnym, ale zaskoczyć nie dał się Balwierz. Następnie po wrzutce Jagielskiego, strzał głową Poczwardowskiego obronił bramkarz. Kolejnie strzały z daleka oddali Kubacki (nad bramką), Jagielski (zablokowany) i Nytko (nad bramką).

75’ 12:1 – Nytko technicznym strzałem z osiemnasty metrów pokonał bramkarza. Asystę zaliczył Kubacki.

76’ 13:1 – Nytko podał Jelonkowi, który w polu karnym oddał lekki strzał po ziemi.

Następnie uderzenie Jagielskiego zza pola karnego obronił bramkarz wybijając poza boisko. Poczwardowski rozegrał rzut rożny na krótko podając Kubackiemu, ten odegrał Poczwardowskiemu, który dośrodkował w pole karne, gdzie Jelonek zgrał głową Losikowi, a ten tą samą częścią ciała oddał strzał nad poprzeczką. W 78.minucie uderzenie Jagielskiego z dystansu zatrzymał bramkarz. Na dziesięć minut przed końcem, Jelonek podał z rzutu wolnego Kubackiemu, który nieczysto trafił w piłkę na piątym metrze.

81’ 14:1 – Nowacki podał Jelonkowi. Kapitan Unii wychodząc sam na sam z bramkarzem, dograł Poczwardowskiemu, który z dwudziestu metrów oddał strzał do pustej bramki.

W 84.minucie po podaniu Poczwardowskiego, Jelonek pokonał bramkarza, ale sędzia nie uznał gola ze względu na spalonego. Następnie zza pola karnego niecelnie uderzali: Kubacki i Jagielski.

89’ 15:1 – Poczwardowski otrzymał krótkie podanie i uderzył z ponad dwudziestu metrów. Bramkarz gości nogą próbował obronić ten strzał, lecz nieczysto trafił w piłkę, która zatrzepotała w siatce.

Nieobecni: Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Radosław Kanik (przeziębienie), Damian Pawelski (sprawy prywatne), Jakub Rusznica (poza kadrą).