ogółem: 2 352 465

Unia - Pogoń Mogilno 2:3

• autor: Redakcja, 2018-09-08 23:59

Pierwsza porażka w sezonie

Pierwszej porażki w sezonie 2018/2019 doznali podopieczni trenera Remigiusza Kusia. W meczu na szczycie IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia przegrała u siebie z Pogonią Mogilno 2:3 (1:2). Dwie bramki dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Mateusz Szałek, dla którego były to premierowe trafienia w naszym Klubie. Z kolei gole dla gości padły po strzale Adama Cieślewicza, samobójczym trafieniu Damiana Michalskiego oraz rzucie karnym Błażeja Duszyńskiego. Warto też dodać, że obie drużyny spotkanie kończyły w osłabieniu, bowiem za dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwone boisko opuścili: Szymon Babiarz z Pogoni i Hubert Oblizajek z Unii. Na trybunach zasiadło ponad tysiąc widzów, którzy oglądali emocjonujące widowisko piłkarskie. Mecz ten zadecydował o zmianie lidera, bowiem janikowianie spadli z pierwszego, na trzecie miejsce w tabeli, kosztem mogilnian, którzy aktualnie mają jeden punkt przewagi nad drugimi Orlętami i biało-niebieskimi.

UNIA JANIKOWO – POGOŃ MOGILNO 2:3 (1:2)

0:1 – 11’ Adam Cieślewicz
 0:2 – 30’ Damian Michalski (samobójcza)
 1:2 – 32’ Mateusz Szałek (rzut karny)
2:2 – 70’ Mateusz Szałek (rzut karny)
2:3 – 74’ Błażej Duszyński (rzut karny)

UNIA: 12. Damian Pawelski – 6. Filip Hartwich, 2. Jakub Losik, 14. Maciej Mysiak, 13. Damian Michalski – 22. Kamil Kuropatwiński, 19. Rafał Kubacki (83’ 3. Hubert Oblizajek [90+7’]), 4. Mateusz Szałek, 11. Mateusz Poczwardowski – 10. Dominik Jelonek (56’ 9. Radosław Kanik), 7. Przemysław Kędziora.

Rezerwowi – nie zagrali: 1. Robert Tomaszewski, 5. Krzysztof Wiśniewski, 8. Kamil Nytko, 17. Filip Jagielski, 21. Kamil Woroniecki.

Na przedmeczowej dogrywce kontuzji mięśnia czworogłowego doznał Filip Jagielski, wskutek czego jego miejsce zajął w wyjściowym składzie zajął Dominik Jelonek. Mimo to kapitanem drużyny Unii był Maciej Mysiak, który widniał jako kapitan w protokole meczowym.

84’ Drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Szymon Babiarz (Pogoń).
90+7’ Drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Hubert Oblizajek (Unia).

W 71.minucie trener drużyny gości – Grzegorz Wódkiewicz wtargnął na boisko na odległość około dziesięciu metrów od linii bocznej, komentując orzeczenia sędziego, który mimo to nie wyciągnął konwekcji wobec szkoleniowca. Natomiast w 81.minucie sędzia Karol Kobędza automatycznie wysłał na trybuny asystenta trenera Unii – Artura Góreckiego za zwrócenie uwagi sędzinie asystent nr 1 – Paulinie Baranowskiej. Ewidentny brak konsekwencji ze strony sędziego głównego. Po raz pierwszy spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy to trener wbiega na boisko z pretensjami do sędziego, a ten nie odsyła go na trybuny…

Unia: 4 celne, 6 niecelnych

Pogoń: 4 celne, 6 niecelnych

Kliknij na „więcej”.

Jako pierwsi zaatakowali Unici. W 7.minucie z prawej strony boiska, na szesnasty metr dośrodkował Filip Hartwich, a strzał z woleja Dominika Jelonka obronił Paweł Olejniczak, bramkarz Pogoni.

W 11.minucie podanie wzdłuż bramki z prawej strony boiska minęło wszystkich, po czym nadbiegający Adam Cieślewicz oddał celny strzał z ostrego kąta pod poprzeczkę z kilku metrów otwierając wynik meczu na 0:1.

Pięć minut później Krzysztof Szal oddał strzał z dystansu, a po rykoszecie od zawodnika Unii piłka opuściłaby boisko, gdyby nie Damian Pawelski, który zatrzymał futbolówkę. W 23.minucie Mateusz Szałek uruchomił podaniem z rzutu wolnego na prawej stronie Kamila Kuropatwińskiego, którego dośrodkowanie przed pole karne wybił obrońca. Piłka trafiła jednak do Jakuba Losika, który zacentrował w kierunku Macieja Mysiaka. Kapitan Unii strzałem z woleja z kilku metrów przeniósł ją nad poprzeczką. W 27.minucie po dośrodkowanie Mateusza Poczwardowskiego z wolnego, defensor Pogoni głową wybił poza szesnastkę, gdzie stał Rafał Kubacki, ale jego uderzenie trafiło w Losika, po czym piłka opuściła boisko.

W 30.minucie Dawid Duma dośrodkowywał z rzutu rożnego, po czym będący na krótkim słupku Damian Michalski niefortunnie trafił piłkę głową wskutek czego pokonał własnego bramkarza – 0:2.

W 32.minucie po wyrzucie z autu, w polu karnym faulowany był Poczwardowski i arbiter wskazał na jedenasty metr. Z rzutu karnego bramkarza pokonał Szałek. Jego intencje wyczuł Olejniczak, jednak strzał był na tyle mocny, że na tablicy wyników pojawiło się 1:2.

Na cztery minuty przed przerwą Kubacki za faul został ukarany żółtą kartą, a strzał z rzutu wolnego zawodnika Pogoni trafił w mur.

W przerwie meczu na rozgrzewce odnowiła się kontuzja mięśniowa Kamilowi Nytko, wskutek czego nie mógł pojawić się na boisku w drugiej połowie.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, po kontrze gości, silny strzał z narożnika pola karnego obronił Pawelski. W 55.minucie Wiktor Mrówczyński wygrał pojedynek biegowy z Losikiem, po czym jego uderzenie po ziemi z szesnastu metrów zatrzymał bramkarz Unii. Następnie strzał gości z dystansu był niecelny. W 64.minucie dośrodkowanie Poczwardowskiego z rzutu wolnego obrońca wybił przed pole karne, gdzie uderzenie Kubackiego z pierwszej piłki było znacznie niecelne.

W 70.minucie Szałek posłał prostopadłe podanie do Przemysława Kędziory, którego w polu karnym sfaulował jeden z obrońców. Rzut karny ponownie wykorzystał Szałek zdobywając wyrównującego gola – 2:2.

Chwilę później doszło do niecodziennej sytuacji. Trener gości – Grzegorz Wódkiewicz wtargnął na boisko na odległości około dziesięciu metrów od linii bocznej z pretensjami do sędziego. Ten jednak pozostał niewzruszony i nie odesłał szkoleniowca na trybuny.

W 74.minucie zawodnik Pogoni wychodząc sam na sam z bramkarzem został sfaulowany w polu karnym przez Michalskiego, który ujrzał żółtą kartkę za to przewinienie. Błażej Duszyński pewnie wykorzystał rzut karny – 2:3.

Dwie minuty później dośrodkowanie z rzutu rożnego Poczwardowskiego, przeszło wszystkich zawodników, a zamykający tą centrę Kuropatwiński trafił piłką w obrońcę. W 80.minucie Antoni Krajnyk wykonywał rzut wolny i uderzył w mur stworzony przez piłkarzy Unii. Następnie zawodnik Pogoni posłał futbolówkę z dwudziestu metrów nad poprzeczką.

W 81.minucie sędzia wyrzucił na trybuny asystenta trenera Unii – Artura Góreckiego za zwrócenie uwagi sędzinie asystent nr 1. Brak konsekwencji ze strony arbitra głównego, który powinien tak zareagować w momencie gdy trener gości wtargnął na boisko dziesięć minut wcześniej.

W 84.minucie Szymon Babiarz za faul na własnej połowie ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką wskutek czego goście grali w osłabieniu.

Chwilę później piłkę dośrodkowaną z rożnego przez Poczwardowskiego, zgrał Michalski, a Hubert Oblizajek oddał strzał, który został zablokowany. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, wrzutkę Poczwardowskiego głową zgrał Mysiak, a strzał Kędziory zmierzający do bramki, obrońca główką wybił poza linię końcową. Tym razem Poczwardowski zacentrował z kornera, a uderzenie Michalskiego zostało zablokowane. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Oblizajek został ukarany pierwszą żółtą kartką za faul. Po tej sytuacji powstało zamieszaniu przy linii końcowej, po czym Patryk Perliński odepchnął zawodnika Unii.

W 90+7.minucie Oblizajek przerwał kontrę Pogoni pociągnięciem za koszulkę zawodnika gości na połowie Unii i arbiter ukarał go drugą żółtą kartką, co w konsekwencji oznaczało czerwoną kartkę. Siły się więc wyrównały i obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

W ostatniej sytuacji wartej odnotowania Szal niecelnie przymierzył z rzutu wolnego, a po chwili sędzia zakończył mecz.

Nieobecni: Kamil Stawicki, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Adrian Balwierz, Jakub Rusznica (w kadrze meczowej juniorów), Joachim Nowacki (poza kadrą).