Mecze zespołów młodzieżowych

• autor: Redakcja, 2018-09-20 20:11

Mecze drużyn młodzieżowych

W miniony weekend drużyna juniorów starszych Unii przegrała u siebie z Chemikiem Bydgoszcz 0:2. Porażki doznali także młodzicy, którzy na własnym terenie musieli uznać wyższość Pogoni Mogilno (1:3). Zespół młodzików szybko zrehabilitował się, bo już w środę wygrał w Piechcinie z tamtejszym Zagłębiem 2:0. Trzy zwycięstwa, odpowiednio drużynami z Pakości, Piechcina i Barcina odnieśli z kolei żacy, którzy rozgrywali ligowy turniej w Piechcinie. Zapraszamy do przeczytania podsumowań meczów drużyn młodzieżowych naszego Klubu.

Kliknij na "więcej".

1.Liga Wojewódzka Junior Starszy: Unia Janikowo - Chemik Bydgoszcz 0:2 (0:1)

Skład: Balwierz, Jankowski, Rusznica (ż), Jaszcz, Siemianowski, Hulisz, Nowaczyk, Marszał, Jendrzejewski, Pietrykowski, Nowak.
Rezerwowi: Uszko, Kiedzik, Kowalski, Mendelewski, Olszewski, Jobczyk, Panfil.

Zmiany: Nowak - Jobczyk 55', Siemianowski - Kowalski 70', Rusznica - Olszewski 77', Marszał - Mendelewski 80'.

W 77.minucie boisko z powodu kontuzji kostki opuścił Jakub Rusznica, który stadion opuszczał w pogotowiu ratunkowym. Okazało się, iż zawodnik będący w szerokiej kadrze pierwszego zespołu ma zerwane więzadła w kostce, co skutkowało nogą w gipsie. Oznacza to, że Rusznica nie zagra już w rundzie jesiennej. Życzymy mu szybkiego powrotu na boisko.

Ciekawostką jest fakt, iż trenerem zespołu gości jest Robert Bednarek, były szkoleniowiec pierwszej drużyny Unii.

- Kolejny mecz ,który przegrywamy tracąc dwie bramki a nie strzelamy nic. Chłopcy zagrali solidny mecz i nie odpuścili metra boiska, Chemik rozegrał kapitalnie pierwszą akcję i strzelił bramkę, im dalej w mecz tym stawialiśmy coraz wyżej poprzeczkę przeciwnikowi. Gdyby nie rzut karny po przerwie to do samego końca mogło by być jeszcze ciekawiej. Zespół z Bydgoszczy pokazał mądry futbol, gdzie sporadycznie pozwalał nam na nasze akcje ofensywne. W swoim zespole widzę mimo wszystko duży i wyrównany potencjał, gdzie zawodnicy rezerwowi wnoszą równie dużo na boisko co pozostali i to cieszy. Szkoda tylko, że ten mecz okupiliśmy ciężką kontuzją naszego zawodnika Jakuba Rusznicy, będzie to bardzo duża strata dla naszego zespołu tym bardziej, że Kuba był i jest ostoją naszej defensywy. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko – podsumował mecz Michał Orlik, trener zespołu juniorów.

III liga Młodzik (16.09)
Unia Janikowo - Pogoń Mogilno 1:3 (1:1)
Bramka: Dominik Jaszcz

Podstawowy skład: Wikarski - Gremplewski, Jaszcz, Kaczmarek, Łętowski - Biłoszewski, Pawlak, Przygocki - Szczutkowski

Rezerwowi: Palicki, Józwiak, Kopruszyński, Gnutek, Olszak, Czerwiński

III liga Młodzik (19.09) Zagłębie Piechcin - Unia Janikowo 0:2 (0:2)
Bramki: Mateusz Przygocki 2

Podstawowy skład: Wikarski - Gremplewski, Jaszcz, Kaczmarek, Łętowski - Szczutkowski, Pawlak, Przygocki - Waliszewski

Rezerwowi: Palicki, Józwiak, Kopruszyński, Olszak, Furman

Turniej żaków w Piechcinie:

UNIA 5-0 Pakość (Gòrczyński 4, Partyka)
UNIA 4-0 Piechcin (Woźniak 2, Górczyński, Biłoszewski)
UNIA 7-0 Barcin (Pyrzyński 5, Biłoszewski, Górczyński)
- Duże brawa dla całej drużyny, widać ogromny postęp w podejściu do meczu. Na osobne wyróżnienie zasługuje postawa Pyrzyńskiego który swoimi interwencjami ratował zespół od utraty bramek a także w ostatnim meczu popisał się zdobyciem 5 goli – podsumował trener Mikołaj Plewa.