Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

Artur Polehojko po raz szósty trenerem Unii

• autor: Redakcja, 2018-10-01 23:18

Polehojko ponownie trenerem Unii

Artur Polehojko, który zastąpił dotychczasowego szkoleniowca – Remigiusza Kusia po raz szósty został przedstawiony jako trener pierwszego zespołu Unii. Wszyscy sympatycy janikowskiej piłki nożnej znają go doskonale. Przypomnijmy, kiedy w przeszłości prowadził biało-niebieskich. Zapraszamy do lektury.

Artur Polehojko, którego sylwetkę wspominaliśmy tutaj 19.września, kiedy to obchodził 56.urodziny po raz szósty został pierwszym trenerem Unii.

W latach 2000-2007 był asystentem poszczególnych trenerów w janikowskim klubie. Jako pierwszy szkoleniowiec biało-niebieskich zadebiutował w rundzie wiosennej sezonu 2002/2003 zastępując Henryka Kubiaka jako trener tymczasowy. Wówczas prowadził drużynę w sześciu meczach (dwa zwycięstwa, cztery porażki, bramki 3-9), do czasu, kiedy umowę podpisał Zbigniew Milewski.

Następnie również jako trener tymczasowy jesienią 2004 roku prowadził mecz pucharowy z Zawiszą Bydgoszcz (zwycięstwo 3:1), kiedy pracę w Unii zakończył Andrzej Wiśniewski. Kilka dni później obowiązki trenera przejął Czesław Jakołcewicz.

Po raz trzeci zespół Unii objął po spadku z zaplecza ekstraklasy. Jako pierwszy trener zastąpił Wiśniewskiego i pracował w klubie przez rundę jesienną sezonu 2007/2008. Na szesnaście meczów odniósł sześć zwycięstw, zanotował siedem remisów i poniósł trzy porażki (bramki 26-17). Wówczas jednym z zawodników biało-niebieskich był Maciej Mysiak, który również obecnie występuje w Dumie Kujaw.

Do Unii wrócił po trzech i pół roku zastępując Tomasza Mazurkiewicza. Prowadził drużynę w sezonie 2011/2012 i w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. Wówczas klub z Janikowa borykał się z wieloma problemami organizacyjno-finansowymi i na początku 2013 roku został wycofany z rozgrywek. W sezonie 2011/2012 (III liga) w trzydziestu meczach świętował dziesięć zwycięstw, zanotował osiem remisów i doznał dwanaście porażek (bramki 32-42). Zespół co prawda spadł z ligi, ale towarzyszyły mu wspomniane problemy. Natomiast jesienią 2012 roku w rozgrywkach IV ligi, Unia pod jego wodzą wygrała trzy razy, czterokrotnie remisując i dziewięć razy doznając porażki (22-27).

Po raz piąty trenerem Unii został w tracie rundy wiosennej poprzedniego sezonu, kiedy to zastąpił zwolnionego Roberta Bednarka. W znacznej mierze przyczynił się do utrzymania zespołu w IV lidze. W ośmiu meczach drużyna pod jego wodzą wygrała cztery raz, jeden raz zremisowała i trzy raz przegrała (bramki 23-11).

Razem prowadził Unię w 75.ligowych meczach, w których zdobył 95 punktów. Zwyciężył 25 razy, 20 razy zremisował i doznał 31 porażek. Stosunek bramkowy: 106-106.

Teraz po raz szósty, obecny wiceprezes do spraw sportowych staje na straży i ma okazję poprowadzić drużynę Unii w szczególnym momencie. Życzymy powodzenia!

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno