dzisiaj: 536, wczoraj: 2069

Zapowiedź III rundy PP: Sportis Łochowo - Unia

• autor: Redakcja, 2018-10-02 22:36

Pucharowa środa w Łochowie

W środę, 3.października 2018 roku w Łochowie zostanie rozegrany ostatni mecz III rundy Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w okręgu bydgoskim pomiędzy miejscowym Sportisem, a Unią Janikowo. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00. Stawką meczu jest awans do 1/8 finału pucharowych zmagań na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Warto dodać, że będzie to pierwsze w historii starcie drużyn z Janikowa i Łochowa.

Sportis Social Football Club Łochowo
Data założenia: 9.października 2003 roku jako KS Łochowo
Barwy: żółto-niebiesko-białe
Największy sukces:
- 11.miejsce w V lidze (sezon 2017/2018)
Stadion Gminny w Łochowie
Adres:
ul. Pieczarkowa 7
Pojemność: 300 miejsc
Boisko: 105 m / 68 m

Latem tego roku w klubie z Łochowa doszło do wielu zmian. Na bazie licencji KS Łochowo założonego 9.paździenrika 2003 roku powołano Sportis Social Football Club, którego celem jest awans do IV ligi, a w kolejnych latach do wyższych klas rozgrywkowych. Twarzą łochowskiego projektu jest Marcin Krzywicki, piłkarz mający za sobą grę w ekstraklasie, notabene były zawodnik janikowskiej Unii. Mierzący dwa metry napastnik nie tylko reprezentuje Sportis na boisku, ale także poza nim, m.in. w różnego rodzaju rozmowach marketingowych.

Przed obecnym sezonem trenerem żółto-niebiesko-białych został Arkadiusz Glaza. Szkoleniowiec ten nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei i został zwolniony po kilku kolejkach. Obecnie Sportis prowadzi Ryszard Ługowski. Drużyna z Łochowa po siedmiu rozegranych meczach zajmuje szóste miejsce w V lidze. Trzy zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki pozwoliły uzbierać jej dziesięć punktów. Co ciekawe, w rozgrywkach ligowych, Sportis jest najmniej skuteczną drużyną, bowiem strzelił tylko cztery bramki. Jeżeli chodzi o gole stracone, to łochowianie sześciokrotnie wyciągali piłkę z siatki. W ostatniej kolejce, jutrzejszy nasz przeciwnik wygrał u siebie z Cyklonem Kończewice 1:0.Jeżeli chodzi o rozgrywki pucharowe, to Sportis do III rundy okręgu bydgoskiego doszedł dzięki zwycięstwom z Burzą Nowa Wieś Wielka 3:1 po dogrywce oraz Gromem Więcbork 4:0.

Oprócz Krzywickiego w barwach klubu z Łochowa gra m.in. Wojciech Lewandowski, który w przeszłości również występował w Unii Janikowo. Ponadto warto dodać, że kiedyś na testach w Dumie Kujaw przebywali inni obecni gracze Sportisu – Tomasz Rogóż, Arkadiusz Nowacki czy Krystian Bleja.

Dzisiaj Unia odbyła pierwszy trening pod wodzą nowego-starego trenera Artura Polehojko. W prowadzeniu zajęć pomagał mu asystent Artur Górecki oraz trener do przygotowania fizycznego – Krzysztof Jankowiak. W jutrzejszym spotkaniu celem biało-niebieskich jest awans do 1/8 finału Pucharu Polski K-PZPN.

Z meczu przeprowadzona zostanie transmisja live. Zachęcamy do śledzenia naszego pan-page na facebooku. Startujemy o godzinie 16:00.

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO