ogółem: 2 223 196

PP: Sportis Łochowo - Unia 4:1

• autor: Redakcja, 2018-10-03 21:57

Pożegnanie z pucharem

Po porażce w rozgrywkach ligowych, Unia przegrała kolejny mecz, tym razem w III rundzie Pucharu Polski K-PZPN w okręgu bydgoskim. Podopieczni trenera Artura Polehojko ulegli na wyjeździe piątoligowemu Sportisowi Łochowo 1:4 (1:3). Gole dla gospodarzy strzelili: Dylan Wozniczka, Noel Mancada oraz byli zawodnicy janikowskiego klubu - Wojciech Lewandowski i Marcin Krzywicki. Honorową bramkę dla biało-niebieskich zdobył Filip Jagielski.

SPORTIS ŁOCHOWO – UNIA JANIKOWO 4:1 (3:1)

1:0 – 08’ Dylan Wozniczka
2:0 – 24’ Noel Mancada
3:0 – 39’ Wojciech Lewandowski
3:1 – 45’ Filip Jagielski
4:1 – 54’ Marcin Krzywicki

UNIA: 1. Robert Tomaszewski – 9. Radosław Kanik (69’ 15. Kamil Stawicki), 3. Hubert Oblizajek (31’ 5. Krzysztof Wiśniewski ), 14. Maciej Mysiak, 13. Damian Michalski (46’ 7. Przemysław Kędziora) – 19. Rafał Kubacki, 6. Filip Hartwich – 23. Joachim Nowacki, 17. Filip Jagielski, 11. Mateusz Poczwardowski – 22. Kamil Kuropatwiński.

Rezerwowi – nie zagrali: 33. Adrian Balwierz, 8. Kamil Nytko, 24. Damian Jankowski.

Sportis: 8 celnych, 9 niecelnych

Unia: 3 celne, 8 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Mimo świetnie przygotowanej płycie boiska, która bez wątpienia jest jedną z lepszych w województwie kujawsko-pomorskim, warunki do gry nie były sprzyjające dla obu drużyn. Na początku meczu padał deszcz, lecz przestał po kilkunastu minutach. Co gorsza, przez pełne dziewięćdziesiąt minut wiał porywisty wiatr.

Już po kilku minutach gry, gospodarze dali sygnał, że wysoko postawią poprzeczkę wyżej notowanemu przeciwnikowi, jakim jest Unia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została wybita poza pole karne, skąd strzał zawodnika Sportisu był zbyt wysoki.

W 8.minucie piłkę przed polem karnym gospodarzy stracił Radosław Kanik, wskutek czego miejscowi rozpoczęli kontrę, która okazała się zabójcza. Marcin Krzywicki ze środkowej strefy boiska idealnie dograł na prawą stronę do Noela Mancady, który podał wzdłuż bramki Dylanowi Wozniczce. Ten opanował futbolówkę i z około dziesięciu metrów strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu na 1:0.

Dwie minuty później po centrze z rożnego, piłkę poza pole karne głową wybił Hubert Oblizajek, po czym uderzenie po ziemi było niecelne. W 11.minucie Mancada, zawodnik z USA rajdem z piłką minął trzech obrońców Unii i wchodząc w pole karne uderzył z ostrego kąta. Robert Tomaszewski zdołał sparować futbolówkę poza boisko. Po kwadransie gry, pierwszy strzał oddali biało-niebiescy, a konkretniej Kamil Kuropatwiński, który przestrzelił po ziemi sprzed narożnika szesnastki. W 17.minucie po dośrodkowaniu Wojciecha Lewandowskiego, piłkę uderzoną z główki przez Mancade złapał Tomaszewski. Trzy minuty później, strzał zawodnika Sportisu z ostrego kąta z wolnego był niecelny.

W 24.minucie Oblizajek stracił piłkę na prawej stronie boiska, po czym przejął ją Mancada i wszedł w pole karne uderzając po ziemi tuż przy dalszym słupku – 2:0.

Dwie minuty później Mateusz Poczwardowski wymienił podania z Rafałem Kubackim, po czym będąc w polu karnym uderzył obok bramki. W 30.minucie po wrzutce z wolnego Poczwardowskiego, Filip Jagielski głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. Siedem minut potem uderzenie Kuropatwińskiego z szesnastu metrów zostało zablokowane.

W 39.minucie piłka ze środkowej strefy została przerzucona na prawą stronę, gdzie podanie wzdłuż bramki, Wojciech Lewandowski najpierw przyjmuje, a później wykańcza płaskim strzałem z bliskiej odległości podwyższając prowadzenie Sportisu na 3:0.

Sto dwadzieścia sekund później, Kubacki z dystansu nie trafił w światło bramki. W 45.minucie uderzenie Kuropatwińskiego z rzutu wolnego zostało zablokowane, po czym piłka opuściła boisko i janikowianie egzekwowali korner…

Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kuropatwiński, a Jagielski oddał strzał głową z pięciu metrów. Piłka odbiła się od słupka i znalazła się w bramce – 3:1.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, piłkę w polu karnym otrzymał Krzywicki, jednak jego strzał z bliskiej odległości nogą obronił Tomaszewski. Następnie niecelnie z dwudziestu metrów uderzył Lewandowski.

W 54.minucie zawodnicy z Łochowa rozpoczęli kontrę. Mancada wygrał pojedynek biegowy z Krzysztofem Wiśniewskim, wszedł w pole karne, a następnie wystawił piłkę Krzywickiemu, który z kilku metrów umieścił ją w niemalże pustej bramce – 4:1.

Trzy minuty później po podaniu Jagielskiego, strzał będącego w polu karnym Kuropatwińskiego obronił bramkarz. W 59.minucie Krzywicki posłał piłkę z szesnastu metrów nad Tomaszewskim trafiając w poprzeczkę. Z dobitką pospieszył inny z zawodników gospodarzy, umieścił piłkę w bramce, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. W 67.minucie uderzenie Kubackiego z dystansu zostało zablokowane, a dobitka Poczwardowskiego była zbyt wysoka. Pięć minut potem piłkarz Sportisu nieczysto trafił w piłkę niemalże do pustej bramki po podaniu z lewej strony. Następnie dwa strzały gospodarzy zza pola karnego były niecelne. W 80.minucie uderzenie z dystansu po ziemi obronił Tomaszewski. Kolejnie z dalszej odległości spudłował Lewandowski. Na sześć minut przed końcem meczu, Kuropatwiński rozegrał rzut rożny na krótko z Maciejem Mysiakiem, a następnie uderzył z narożnika szesnastki, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Rozmiary porażki mogły zostać zmniejszone jeszcze w 86.minucie, gdy Kubacki uruchomił Kuropatwińskiego, a ten dograł płasko w pole karne, gdzie po wślizgu obrońcy piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy i wyszła na rzut rożny.

Nieobecni: Jakub Losik, Jakub Rusznica, Tomasz Gilas, Kamil Woroniecki, Mikołaj Plewa (kontuzjowani), Damian Pawelski, Dominik Jelonek (sprawy zawodowe), Mateusz Szałek, Dawid Jendrzejewski (sprawy prywatne).