dzisiaj: 653, wczoraj: 2069

PP K-PZPN: Nieudana przygoda

• autor: Redakcja, 2018-10-04 20:45

Nieudana przygoda pucharowa

Po raz pierwszy od trzech lat, Unia zakończyła pucharowe zmagania na szczeblu okręgu bydgoskiego. Ponadto warto dodać, że biało-niebiescy w obecnym sezonie rozegrali tylko jeden mecz w tych rozgrywkach. Czwartoligowcy do gry o puchar przystąpili od II rundy. Na tym etapie, janikowianie nie pojawili się na boisku, ze względu na walkower oddany przez Goplanię Inowrocław. W III rundzie z kolei Dumę Kujaw wyeliminował piątoligowy Sportis Łochowo. Zapraszamy do przeczytania podsumowania rozgrywek Pucharu Polski K-PZPN w sezonie 2018/2019 w wykonaniu Unii.

Biorąc pod uwagę walkower 3:0, który janikowianie otrzymali od Goplanii Inowrocław i porażkę ze Sportisem Łochowo 1:4, stosunek bramek w tej edycji Pucharu Polski K-PZPN drużyny Unii to 4-4. Na listę strzelców wpisał się jednak tylko Filip Jagielski, przy którego golu z główki w 45.minucie asystował Kamil Kuropatwiński dośrodkowując z rzutu rożnego. Golkiper biało-niebieskich – Robert Tomaszewski czterokrotnie wyciągał piłkę z bramki odpowiednio w 8., 24.,39. i 54.minucie. Wszystkie gole dla naszego przeciwnika padły po akcjach wykończonych strzałami nogą w polu karnym.

W spotkaniu ze Sportisem Łochowo trener Artur Polehojko skorzystał z czternastu zawodników. Pełne 90 minut rozegrali: Robert Tomaszewski, Maciej Mysiak, Rafał Kubacki, Filip Hartwich, Joachim Nowacki, Filip Jagielski, Mateusz Poczwardowski i Kamil Kuropatwiński. 69 minut wystąpił Radosław Kanik, 59 minut zagrał Krzysztof Wiśniewski (wprowadzony do gry w pierwszej połowie), 45 minut z kolei zaliczyli: Damian Michalski i Przemysław Kędziora, który zajął jego miejsce na boisku od początku drugiej połowy. 31 minut od pierwszego gwizdka sędziego zaliczył Hubert Oblizajek, a ostatnie 29 minut do swoich statystyk dopisać może Kamil Stawicki. Trzech zawodników po meczu miało status niewykorzystanego rezerwowego. Są nimi: Adrian Balwierz, Damian Jankowski oraz Kamil Nytko.

Jedyną żółtą kartką ukarany został Krzysztof Wiśniewski.

Stare piłkarskie porzekadło mówi, że puchary rządzą się swoimi prawami. W ostatnim czasie miały okazję przekonać się o tym polskie kluby występujące w ekstraklasie, które zostały wyeliminowane przez trzecioligowców. Mowa tutaj o Zagłębiu Lubin i Koronie Kielce, które przegrały odpowiednio z Huraganem Morąg i Wisłą Sandomierz. Teraz gorycz porażki z niżej notowanym zespołem musi przełknąć Unia. Naszym celem był awans do 1/8 finału, jednak piłka nożna jest nieprzewidywalna i każdy może wygrać z każdym. Nie przegraliśmy jednak z wioską, tak jak piszą niektórzy mieszkańcy naszego miasta w komentarzach na klubowym fan-page, tylko z drużyną, która jest budowana pod kątem gry w wyższej klasie rozgrywkowej i która ma w swojej kadrze kilku zawodników z przeszłością w ekstraklasie czy I lidze. Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki. Nie pozostaje nam nic innego, jak skupić się na rozgrywkach ligowych.

Poniżej przedstawiamy drużyny, które awansowały do 1/8 finału:
Okręg bydgoski:
BKS Bydgoszcz, Chemik Bydgoszcz, Cuiavia Inowrocław, GLKS Dobrcz, Pogoń Mogilno, Sportis Łochowo, Unia Gniewkowo, Wda Świecie.

Okręg włocławski: GKS Baruchowo, Kujawianka Izbica Kujawska, Lech Rypin, Włocłavia Włocławek.

Okręg toruński: W okręgu toruńskim III runda rozgrywana jest 24.października.

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO