Najlepszy piłkarz rundy jesiennej to:

Polonia Bydgoszcz - Unia 1:2

• autor: Redakcja, 2018-10-06 23:59

Zwycięstwo z Polonią!

W meczu 10.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia wygrała na wyjeździe z Polonią Bydgoszcz 2:1 (1:0). W 40.minucie na prowadzenie biało-niebieskich wyprowadził Maciej Mysiak. Następnie pięć minut po przerwie gola wyrównującego strzelił Krystian Born. Zwycięstwo Unii zapewnił Przemysław Kędziora bramką z rzutu karnego na osiem minut przed końcem spotkania. Dzięki tej wygranej, podopieczni trenera Artura Polehojko awansowali na trzecie miejsce w tabeli zmniejszając stratę do lidera do czterech punktów.

POLONIA BYDGOSZCZ – UNIA JANIKOWO 1:2 (0:1)

0:1 – 40’ Maciej Mysiak
1:1 – 50’ Krystian Born
1:2 – 82’ Przemysław Kędziora (rzut karny)

UNIA: 12. Damian Pawelski – 6. Filip Hartwich , 2. Jakub Losik, 14. Maciej Mysiak, 9. Radosław Kanik – 19. Rafał Kubacki, 11. Mateusz Poczwardowski – 17. Filip Jagielski, 7. Przemysław Kędziora (88’ 13. Damian Michalski), 23. Joachim Nowacki (68’ 10. Dominik Jelonek) – 22. Kamil Kuropatwiński.

Rezerwowi – nie zagrali: 1. Robert Tomaszewski, 5. Krzysztof Wiśniewski, 8. Kamil Nytko, 16. Dawid Jendrzejewski, 21. Kamil Woroniecki.

Polonia: 1 celny, 5 niecelnych

Unia: 7 celnych, 8 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Już w 3.minucie bramkarz gospodarzy zagrał ręką poza polem karnym z powodu nieudanej próby przyjęcia piłki otrzymanej od zawodnika z własnego zespołu. Z siedemnastu metrów z rzutu wolnego płasko uderzył Kamil Kuropatwiński, ale golkiper nie dał się zaskoczyć odbijając futbolówkę na słupek. Z dobitką pospieszył Przemysław Kędziora, ale oddał niecelny strzał. W 10.minucie po akcji Polonii, uderzenie Roberta Sawickiego w polu karnym ofiarnym wślizgiem zablokował były zawodnik bydgoskiego klubu – Rafał Kubacki. Dziewięć minut później, Kędziora posłał piłkę w szesnastkę do Kuropatwińskiego, którego strzał z ostrego kąta został zablokowany. W 21.minucie Filip Jagielski podał z rzutu rożnego Kędziorze, który wypatrzył przed szesnastką Kuropatwińskiego, ale jego uderzenie obronił bramkarz. Chwilę później Kuropatwiński podał z lewej strony w pole karne, gdzie obrońca nabił Jagielskiego, po czym piłkę zmierzającą w światło bramki wyłapał golkiper. W 26.minucie po akcji Polonii, zawodnik wychodzący na czystą pozycję przymierzył niecelnie z narożnika pola karnego. Następnie, po rajdzie z piłką prawą stroną Jagielskiego, Kędziora odbił futbolówkę, która z pomocą obrońcy, trafiła do Kuropatwińskiego. Ten z kolei zza szesnastki oddał niecelny strzał. W 31.minucie po stracie Radosława Kanika, strzał zawodnika gospodarzy z siedemnastu metrów po rykoszecie od wspomnianego gracza opuścił boisko, natomiast piłkę wrzuconą z rzutu rożnego obrońca Unii wybił poza pole karne skąd uderzenie rywali było niecelne. Następnie Kuropatwiński wystawił wsteczną piłkę Mateuszowi Poczwardowskiemu, lecz jego strzał zza szesnastki był fatalny. W 37.minucie Maciej Mysiak podaniem z rzutu wolnego uruchomił Kuropatwińskiego, który z dystansu przymierzył znacznie niecelnie.

W 40.minucie z prawej strony faulowany był Jagielski. Piłkę dośrodkowywaną z rzutu wolnego przez Kubackiego głową przed pole karne wybił obrońca. Do futbolówki dopadł Joachim Nowacki, który wypuścił ją w kierunku lewej strony, po czym zacentrował na wysokości szesnastki na dalszy słupek, gdzie pięknym strzałem głową w okienko popisał się Mysiak. Piłka przełamała palce bramkarzowi i wpadła do siatki – 0:1.

Na trzy minuty przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w polu karnym Unii najwyżej wyskoczył zawodnik gospodarzy, który niecelnie przymierzył głową, po czym piłkę złapał Damian Pawelski. Bramkarz biało-niebieskich w pierwszej połowie był bezrobotny.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, Kuropatwiński z lewej strony obsłużył podaniem Kędziorę, który będąc w polu karnym nieczysto uderzył, po czym piłka minęła słupek. Była to doskonała okazja do podwyższenia prowadzenia przez Unię.

W 50.minucie akcji Polonii na około trzydziestym metrze nie przerwał Jakub Losik. Po tym jak obrońcę Unii minęła futbolówka dopadł do niej Krystian Born, popędził ile sił w nogach i przepięknym strzałem z szesnastu metrów pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania – 1:1.

Chwilę później zza pola karnego niecelnie uderzył Poczwardowski. W 64.minucie prostopadłym podaniem w szesnastce Kędziorę obsłużył Kubacki. Popularny „Kędzi” oddał strzał po ziemi, lecz pewnie interweniował bramkarz. Na kwadrans przed końcem, Kubacki niemalże skopiował podanie sprzed jedenastu minut, lecz tym razem adresatem był Kuropatwiński, który wszedł w pole karne oddając strzał. Golkiper sparował piłkę poza boisko.

W 82.minucie po trójkowej akcji Kuropatwiński – Kanik – Dominik Jelonek, ten ostatni będąc w polu karnym oddał strzał, który ręką zatrzymał obrońca. Sędzia podyktował rzut karny, a na bramkę pewnym uderzeniem zamienił go Kędziora – 1:2.

Po zdobyciu upragnionego gola, Unici kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalając gospodarzom na stworzenie jakiegokolwiek zagrożenia pod bramkę. W doliczonym czasie gry po podaniu Poczwardowskiego z rzutu wolnego, silny strzał z ostrego kąta zza pola karnego oddał Kuropatwiński, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć.

Nieobecni: Jakub Rusznica, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje), Hubert Oblizajek, Kamil Stawicki (choroby), Mateusz Szałek (sprawy prywatne), Adrian Balwierz, Damian Jankowski (poza kadrą).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO 5:0 Chełminianka Chełmno