dzisiaj: 654, wczoraj: 2069

Unia - Sparta Brodnica 0:0

• autor: Redakcja, 2018-10-13 21:11

Bezbramkowy remis

W meczu 11.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej rozgrywanym w Janikowie, Unia zremisowała bezbramkowo ze Spartą Brodnica. Po tym spotkaniu, podopieczni trenera Artura Polehojko spadli na czwarte miejsce w tabeli, a ponadto zwiększyli stratę do liderujących Orląt Aleksandrów Kujawski do sześciu punktów.

UNIA JANIKOWO – SPARTA BRODNICA 0:0

UNIA: 12. Damian Pawelski – 6. Filip Hartwich , 2. Jakub Losik, 14. Maciej Mysiak, 9.Radosław Kanik – 19. Rafał Kubacki, 11. Mateusz Poczwardowski – 17. Filip Jagielski (77’ 8. Kamil Nytko), 7. Przemysław Kędziora, 23. Joachim Nowacki (46’ 10. Dominik Jelonek) – 22. Kamil Kuropatwiński.

Rezerwowi – nie zagrali: 1. Robert Tomaszewski, 3. Hubert Oblizajek, 5. Krzysztof Wiśniewski, 13. Damian Michalski, 21. Kamil Woroniecki.

Unia: 5 celnych, 9 niecelnych
Sparta: 2 celne, 5 niecelnych

W 5.minucie po dośrodkowaniu Mateusza Poczwardowskiego, Kamil Kuropatwiński oddał niecelny strzał głową. Po dziesięciu minutach gry, po wyrzucie z autu i zamieszaniu w polu karnym, piłkę za szesnastkę wybili obrońcy, po czym Rafał Kubacki przymierzył niecelnie. W 13.minucie Jakuba Losika wyprzedził zawodnik gości, który wchodząc w pole karne uderzył zbyt lekko z ostrego kąta, ale na posterunku był Damian Pawelski. Sześć minut później, w defensywie dobrze spisał się Przemysław Kędziora, który głową zablokował uderzenie tą samą częścią ciała po rzucie rożnym, wskutek czego goście mieli kolejny korner. W 21.minucie z rzutu wolnego z trzydziestu metrów Poczwardowskiemu piłkę wystawił Kubacki, jednak jego silny strzał przeszedł nad poprzeczką. Minutę później mocne dośrodkowanie z prawej strony, w polu karnym Unii nieczystym uderzeniem głową wykończył napastnik, który nie trafił w światło bramki. W 32.minucie po podaniu z prawej strony, w polu karnym futbolówkę opanował Adam Reise, po czym oddał niecelny strzał. Następnie, po akcji brodniczan prawym skrzydłem, jeden z zawodników wystawił piłkę przed pole karne, skąd inny z piłkarzy Sparty silnym strzałem posłał ją obok słupka. W 37.minucie po centrze Kubackiego z rzutu wolnego, Maciej Mysiak zgrał główką Kędziorze, który tą samą częścią ciała minimalnie spudłował. Dwie minuty później po wyrzucie z autu Filipa Hartwicha, obrońca wybił piłkę poza pole karne, skąd strzał oddał Poczwardowski trafiając w zawodnika przyjezdnych. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, Radosław Kanik odebrał futbolówkę rywalowi rozpoczynając dobrą akcje Unii. Natychmiast podał do Kędziory, który po rajdzie prawą stroną, wystawił piłkę Kamilowi Kuropatwińskiemu. Napastnik biało-niebieskich nie trafił w nią, lecz ona znalazła się pod nogami Kubackiego, który przymierzył z szesnastu metrów. Jego strzał zablokował defensor Sparty i janikowianie musieli zadowolić się rzutem rożnym, lecz ten nie przyniósł zagrożenie pod bramką rywali.

Sześć minut po przerwie na strzał z ponad trzydziestu metrów zdecydował się Hartwich. Piłka po jego silnym uderzeniu przeszła obok spojenia słupka z poprzeczką. W 61.minucie Poczwardowski dośrodkował z rzutu wolnego, po czym Dominik Jelonek zgrał głową w kierunku Kędziory, który będąc w polu karnym próbował przelobować bramkarza, ten jednak zdołał sparować futbolówkę poza boisko. Niespełna minutę później, goście przeprowadzili kontrę, po której Reise znalazł się w szesnastce Unii oddając strzał obok dalszego słupka. Była to najlepsza okazja brodniczan do pokonania Pawelskiego. W 66.minucie Filip Jagielski zza pola karnego przymierzył fatalnie niecelnie. Trzy minuty później, janikowianie oddali pierwszy groźny strzał na bramkę gości. Z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów silnie uderzył Kubacki, po czym bramkarz interweniował z kłopotami. W 71.minucie biało-niebiescy przeprowadzili najlepszą akcję tego spotkania. Autorem tej sytuacji był Mysiak, którzy najpierw wymienił piłkę z Jelonkiem, a następnie z Jagielskim, po czym wszedł w pole karne i z ostrego kąta oddał strzał obroniony przez bramkarza. Dwie minuty później, po wejściu w szesnastkę Unii, uderzenie po ziemi zatrzymał Pawelski. W 74.minucie po rajdzie Kędziory prawą stroną i wejściu w szesnastkę, jego strzał z kąta obronił golkiper, po czym piłka wyszła poza linię końcową. Sto dwadzieścia sekund później, po centrze Kuropatwińskiego z prawej stornu, strzał głową oddał Jelonek, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 79.minucie uderzenie zza pola karnego Hartwicha zostało zablokowane. Była to ostatnia sytuacja warta odnotowania. W końcowych minutach częściej przy piłce byli Unici, jednak nie przełożyło się to na klarowne sytuacje bramkowe.

Nieobecni: Jakub Rusznica, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa  (kontuzje), Kamil Stawicki (choroba), Mateusz Szałek (sprawy prywatne), Adrian Balwierz, Dawid Jendrzejewski, Damian Jankowski (poza kadrą).

Notecianka PakośćUNIA JANIKOWO
Notecianka Pakość   UNIA JANIKOWO