BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 362 590

Notecianka Pakość - Unia 0:5

• autor: Redakcja, 2018-10-20 22:52

Unia zdeklasowała Noteciankę!

W derbowym meczu 12.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia rozgromiła na wyjeździe Noteciankę Pakość 5:0 (2:0). Dwie bramki dla janikowian strzelił Dominik Jelonek i trzy, w tym jedną z rzutu karnego – Przemysław Kędziora. Podopieczni trenera Artura Polehojko po trzecim z rzędu spotkaniu bez porażki awansowali na trzecie miejsce w tabeli zmniejszając stratę do liderujących Orląt Aleksandrów Kujawski do czterech punktów.

NOTECIANKA PAKOŚĆ – UNIA JANIKOWO 0:5 (0:2)

0:1 – 16’ Dominik Jelonek
0:2 – 23’ Przemysław Kędziora (rzut karny)
0:3 – 46’ Dominik Jelonek
0:4 – 53’ Przemysław Kędziora
0:5 – 77’ Przemysław Kędziora

UNIA: 12. Damian Pawelski – 6. Filip Hartwich, 2. Jakub Losik, 14. Maciej Mysiak, 9. Radosław Kanik – 19. Rafał Kubacki, 11. Mateusz Poczwardowski (85’ 5. Krzysztof Wiśniewski) – 22. Kamil Kuropatwiński (82’ 23. Joachim Nowacki), 7. Przemysław Kędziora (79’ 21. Kamil Woroniecki), 17. Filip Jagielski – 10. Dominik Jelonek  (88’ 8. Kamil Nytko).

Rezerwowi – nie zagrali: 1. Robert Tomaszewski, 13. Damian Michalski, 15. Kamil Stawicki.

Od 88.minuty, po zejściu z boiska Dominika Jelonka, kapitanem drużyny Unii był Maciej Mysiak.

Notecianka: 0 celnych, 9 niecelnych
Unia: 7 celnych, 15 niecelnych

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Od początku meczu do ataków ruszyła Unia. Już niespełna sześćdziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania, obrońca gospodarzy zablokował strzał z dystansu Filipa Jagielskiego. W 3.minucie na dwudziestym metrze faulowany był Rafał Kubacki, po czym z rzutu wolnego w mur trafił Mateusz Poczwardowski. Minutę później Kubacki posłał długie podanie z własnej połowy w kierunku Dominika Jelonka. Kapitan biało-niebieskich zdecydował się lobować bramkarza, lecz przymierzył niecelnie. W 13.minucie obrońca Notecianki posłał wsteczną piłkę w kierunku golkipera. Futbolówkę przechwycił Przemysław Kędziora wychodząc sam na sam z bramkarzem. Kątem oka ujrzał Jelonka, który niezbyt dokładnie opanował piłkę. Trafiła ona następnie do Filipa Hartwicha, lecz jego strzał z ostrego kąta został zablokowany. Po kwadransie gry, piłkę w środku boiska stracił Poczwardowski, wskutek czego gospodarze przeprowadzili kontrę. Po rajdzie z futbolówkę jeden z zawodników Notecianki przymierzył zza pola karnego znacznie niecelnie.

W 16.minucie Kamil Kuropatwiński dośrodkował z prawej strony sprzed narożnika szesnastki w pole karne gospodarzy, gdzie celną główką popisał się Jelonek otwierając wynik meczu na 0:1.

Trzy minuty później zawodnik Notecianki próbował zdobyć wyrównującego gola bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego, lecz piłka zatrzymała się na górnej siatce.

W 21.minucie Jagielski przebojem wdarł się w pole karne lewą stroną boiska, po czym został sfaulowany przez Patryka Strauchmana. Do rzutu karnego podszedł Kędziora, który płaskim strzałem podwyższył prowadzenie Unii na 0:2.

Następnie Marcin Słowiński wykończył dośrodkowanie z prawej strony niecelnym wolejem. W 29.minucie kibice zgromadzeni  na pakoskim stadionie mogli być świadkami pięknego gola autorstwa Kubackiego, który chciał przelobować bramkarza z pięćdziesięciu metrów. Piłka zatrzymała się jednak na górnej siatce. Minutę później niecelnie zza szesnastki uderzył Jelonek. Na cztery minuty przed przerwą, Kuropatwiński będąc w polu karnym oddał strzał, który został zablokowany, po czym z dystansu nad poprzeczką uderzył Poczwardowski. W doliczonym czasie pierwszej połowy, bliscy zdobycia kontaktowego gola byli pakościanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zawodnik zgrał piłkę głową lepiej ustawionemu koledze, który spudłował z bliskiej odległości tą samą częścią ciała.

W 46.minucie Kuropatwiński wszedł z piłką w pole karne. Oddał strzał z kilku metrów, jednak zablokował go obrońca. Futbolówka ponownie znalazła się pod nogami Kuropatwińskiego, który tym razem podał wzdłuż bramki Jelonkowi. Napastnik Unii zdołał sięgnąć piłkę i z ostrego kąta płaskim strzałem zdobył gola na 0:3.Po chwili ściągnął koszulkę w geście triumfu za co ujrzał żółtą kartkę.

Kilka minut później niecelny strzał z dystansu oddał Słowiński.

W 53.minucie po dośrodkowaniu Kuropatwińskiego z rzutu rożnego, Kędziora oddał strzał główką. Piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce – 0:4. Strzelec bramki ponownie ukarany został żółtą kartkę. Tym razem Kędziora ciesząc się naskoczył na płot otaczający kibiców Unii.

W 55.minucie niecelnie zza pola karnego tuż obok słupka uderzył Kubacki. Cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzał głową w polu karnym Unii trafił w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Damiana Pawelskiego. W 65.minucie piłkę od obrońcy niespodziewanie otrzymał Kuropatwiński, który wystawił ją Jagielskiemu, ten natomiast zdecydował się na strzał będąc w polu karnym, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Dwie minuty potem zza szesnastki przymierzył Kubacki. Piłkę zablokował defensor, a dobitka Kędziory była niecelna. W 70.minucie po trójkowej akcji Kędziora – Jelonek – Kuropatwiński, ten ostatni strzelał z dziesięciu metrów, ale na posterunku był bramkarz. Następnie po akcji Unii, uderzenie Kędziory z linii bramkowej wybił obrońca, a dobitka z przewrotki Kuropatwińskiego została zablokowana i janikowianie musieli zadowolić się tylko rzutem rożnym. Na kwadrans przed końcem, po faulu Macieja Mysiaka, z rzutu wolnego Mikołaj Bednarek uderzył obok słupka.

W 77.minucie Jagielski wchodząc w pole karne lewą stroną, wystawił piłkę Kędziorze, który z jedenastu metrów strzałem tuż przy słupku na wysokości półtora metra ustalił wynik mecz na 0:5.

Sześć minut później z dystansu niecelnie przymierzył Poczwardowski. W 84.minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Bartłomiej Delekta chybił uderzając głową. W doliczonym czasie gry, po centrze z kornera, zawodnik gospodarzy również główkując nie znalazł drogi do bramki.

Nieobecni: Jakub Rusznica, Tomasz Gilas (kontuzje), Adrian Balwierz, Dawid Jendrzejewski, Damian Jankowski (w kadrze meczowej juniorów), Mateusz Szałek (sprawy prywatne), Hubert Oblizajek, Mikołaj Plewa (poza kadrą).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.