Zapowiedź: Unia Gniewkowo - Unia

• autor: Redakcja, 2018-10-23 19:57

Nadrabiamy zaległości

Najwyższa pora nadrobić zaległości z siódmej kolejki. W środę, 24.października 2018 roku o godzinie 15:00, Unia rozpocznie mecz w Gniewkowie, gdzie jej rywalem będzie miejscowa imienniczka, która jest beniaminkiem rozgrywek. Ostatni raz obie drużyny rywalizowały ze sobą w A-klasie w sezonie 2014/2015. Zarówno u siebie, jak i na wyjeździe janikowianie zwyciężyli 5:0.

Miejski Ludowy Klub Sportowy „Unia” Gniewkowo
Data założenia: 16.sieprnia 1995 rok
Barwy: czerwono-zielono-czarne
Najwyższy poziom ligowy: IV liga (2010-2013; 2018/2019)

Unia Gniewkowo w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w drugiej grupie V ligi kujawsko-pomorskiej, co dało jej przepustkę na grę w wyższej klasie rozgrywkowej. Na czwartoligowych boiskach podopieczni trenera Grzegorza Jaromina radzą sobie ze zmiennym szczęściem. W dotychczasowych jedenastu meczach zgromadzili dwanaście punktów. Ilość zdobytych oczek sprawia, iż czerwono-zielono-czarni są na piętnastym miejscu, które oznacza strefę spadkową. Zawodnicy Unii Gniewkowo wygrali jak dotąd trzy mecze, tyle samo zremisowali i doznali pięć porażek. 13 – 22, to aktualny stosunek bramkowy drużyny prowadzonej przez trenera Jaromina. Warto dodać, że wszystkie zwycięstwa jutrzejszego rywala janikowian miały miejsca na stadionie w Gniewkowie, co oznacza, że głównym atutem tego zespołu jest własne boisko, na którym poniósł on tylko jedną porażkę. Co ciekawe, gniewkowianie wraz ze Spartą Brodnica legitymują się najmniejszą liczbą straconych goli w spotkaniach u siebie. Obie ekipy dały sobie strzelić na własnym terenie po cztery gole. Barwy klubu z Gniewkowa reprezentuje Kamil Brzustowicz, który latem 2017 roku był testowany w Janikowie.

W drużynie Unii Janikowo po zwycięstwie nad Notecianką Pakość jest świetna atmosfera. Nie zmienia to jednak faktu, iż podopiecznych trenera Artura Polehojko czeka w środę ciężki mecz, bowiem tak jak wspomnieliśmy wcześniej, beniaminek jest niezwykle skuteczny na własnym boisku. W dniu jutrzejszym być może jubileuszowe, dziesiąte ligowe spotkania w barwach naszego Klubu rozegrają: Damian Michalski i Joachim Nowacki.

W sezonie 2014/2015 obie Unie rywalizowały ze sobą w rozgrywkach A-klasy. Prowadzona wówczas drużyna przez trenera Jacka Łukomskiego dwukrotnie rozgromiła zespół z Gniewkowa. Najpierw na inaugurację sezonu w Janikowie, biało-niebiescy zwyciężyli 5:0 po dwóch bramkach Dominika Jelonka i jednej: Marcina Zaleskiego (rzut wolny), Dariusza Lewandowskiego oraz Adriana Wysockiego.

Również trzy punkty po zwycięstwie 5:0, Unici zainkasowali w Gniewkowie. W rundzie wiosennej na listę strzelców wpisali się kolejno: Krzysztof Wiśniewski, Jelonek, Patryk Straszewski, Wysocki i Mikołaj Kruszka.

Wszyscy wymienieni piłkarze z wyjątkiem Jelonka i Wiśniewskiego nie są już zawodnikami naszego Klubu. Jeżeli chodzi o zawodników, którzy ponadto zagrali w tamtych spotkaniach, a w dalszym ciągu reprezentują barwy Unii, to wymienić należy Jakuba Losika oraz Mikołaja Plewę

Przypominamy, iż mecz zostanie rozegrany bez udziału zorganizowanej grupy kibiców Unii Janikowo, ze względu na przedłużającą się budowę trybuny na stadionie w Gniewkowie. Ponadto informujemy, że z tego samego powodu nie odbędzie się transmisja live.

HISTORIA MECZÓW:
Lata sześćdziesiąte:
64/65 – 4:0 / 2:0
65/66 – 2:3 / 5:0
67/68 – 4:0 / 1:1
69/70 – 1:2 / 4:0
Lata siedemdziesiąte:
78/79 – 4:1 / 9:1
Lata dziewięćdziesiąte:
90/91 – 2:5 / 3:1
95/96 – 3:4 / 2:1

Puchar Polski KPZPN - 22.08.2012:
UNIA GNIEWKOWO – UNIA JANIKOWO 1:5 (0:2)
Bramki: Pawliński - Jagielski 2, Lisiecki, Dariusz Lewandowski, Wikarski.

IV liga kujawsko-pomorska
+ 22.09.2012, Unia Janikowo – Unia Gniewkowo 2:4 (1:1)
Bramki: Kędziora 2 – Tomaszewski 3, Ciejek.
+ wiosna, Unia Gniewkowo – Unia Janikowo 3:0 (walkower – MLKS Unia wycofana z rozgrywek)

A-klasa – 17.08.2014
UNIA JANIKOWO – UNIA GNIEWKOWO 5:0 (1:0)
Bramki: Jelonek 2, Zaleski, Dariusz Lewandowski, Wysocki.

A-klasa – 21.03.2015
UNIA GNIEWKOWO – UNIA JANIKOWO 0:5 (0:4)
Bramki: Wiśniewski, Jelonek, Straszewski, Wysocki, Kruszka

Razem: 19 meczów (12 zwycięstw, 1 remis, 6 porażek), bramki: 64-27.