BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 363 174

Unia Gniewkowo - Unia 2:4

• autor: Redakcja, 2018-10-24 21:53

Zwycięstwo w Gniewkowie!

W zaległym derbowym meczu 7.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unia wygrała w Gniewkowie z miejscową imienniczką 4:2 (3:0). Wynik spotkania otworzył Kamil Kuropatwiński, a następnie hat-tricka skompletował Przemysław Kędziora, który został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców z jedenastoma trafieniami na koncie. Gole dla beniaminka zdobyli natomiast Łukasz Cięgotura i Mateusz Nowacki. Podopieczni trenera Artura Polehojko są niepokonani od czterech spotkań. Poza tym awansowali na drugie miejsce w tabeli zmniejszając stratę do liderujących Orląt na jeden punkt.

UNIA GNIEWKOWO – UNIA JANIKOWO 2:4 (0:3)

0:1 – 13’ Kamil Kuropatwiński
0:2 – 15’ Przemysław Kędziora
0:3 – 17’ Przemysław Kędziora
0:4 – 52’ Przemysław Kędziora
1:4 – 78’ Łukasz Cięgotura
2:4 – 90’ Mateusz Nowacki

UNIA: 12. Damian Pawelski – 6. Filip Hartwich , 2. Jakub Losik, 14. Maciej Mysiak, 9. Radosław Kanik (90+2’ 15. Kamil Stawicki) – 19. Rafał Kubacki , 11. Mateusz Poczwardowski – 22. Kamil Kuropatwiński, 7. Przemysław Kędziora (78’’ 23. Joachim Nowacki),  17. Filip Jagielski – 10. Dominik Jelonek (66’ 8. Kamil Nytko ).

Rezerwowi – nie zagrali: 1. Robert Tomaszewski, 3. Hubert Oblizajek, 5. Krzysztof Wiśniewski, 21. Kamil Woroniecki.

Od 66.minuty, po zejściu z boiska Dominika Jelonka, kapitanem drużyny Unii był Maciej Mysiak.

Mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem z powodu braku zgody Policji na rozegranie spotkania ze względu na budowę trybuny na stadionie. Ostatecznie po obradach, Delegat K-PZPN wydał zgodę na rozegranie meczu.

Unia Gniewkowo: 6 celnych, 4 niecelne
Unia Janikowo: 6 celnych, 11 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Od początku meczu do samego końca zawodnikom obu drużyn grę utrudniał porywisty wiatr. Po dziesięciu minutach spotkania, Mateusz Poczwardowski uruchomił na lewej strony Filipa Jagielskiego, który posłał podanie z pierwszej piłki w pole karne, gdzie strzał Kamila Kuropatwińskiego z linii bramkowej wybił obrońca. Następnie miały miejsce cztery minuty, które wstrząsnęły gospodarzami…

W 13.minucie Przemysław Kędziora odebrał piłkę obrońcy na środku boiska, po czym popędził ile sił w nogach dogrywając Kuropatwińskiemu, który wchodząc w pole karne oddał strzał pod poprzeczkę otwierając wynik meczu na 0:1.

W 15.minucie było już 0:2. Tym razem Jagielski dośrodkował z lewej strony w kierunku nadbiegającego Kędziory, który strzałem z pierwszej piłki zdobył gola. Warto dodać, że piłka zanim przekroczyła linię bramkową odbiła się od poprzeczki.

Następnie w 17.minucie Rafał Kubacki posłał płaskie podanie na prawą stronę do Kuropatwińskiego, który wszedł w szesnastkę i po ziemi obsłużył Kędziorę. Ten z kolei strzałem z bliskiej odległości zdobył gola na 0:3.

Chwilę później po akcji lewą stroną, zawodnik gospodarzy wstecznym podaniem obsłużył kolegę z drużyny, który zdecydował się na strzał z szesnastu metrów, po czym piłka trafiła w Radosława Kanika. W 27.minucie Kędziora wychodząc sam na sam z bramkarzem, minął go, a następnie wystawił futbolówkę Kuropatwińskiemu, który mając przed sobą pustą bramkę uderzył nad poprzeczką! Minutę potem po dośrodkowaniu Poczwardowskiego z lewej strony, strzał z pierwszej piłki Dominika Jelonka obronił bramkarz. W 30,minucie kapitan Unii, Jelonek wrzucił z prawej strony w pole karne, gdzie Kędziora nieznacznie chybił głową. Kolejnie, po wyrzucie z autu, na strzał z dystansu zdecydował się Poczwardowski, ale nie trafił w światło bramki. W 34.minucie Maciej Mysiak posłał futbolówkę w pole karne, lecz Jelonek wślizgiem uderzył obok słupka. Sto dwadzieścia sekund później, strzał rywali z dwudziestu metrów obronił Damian Pawelski. Na pięć minut przed przerwą,  po odbiorze od rywala, Kubacki z dalszej odległości przymierzył niecelnie.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, zza pola karnego znacznie niecelnie uderzył Jagielski. Był to sygnał ze strony janikowian, że kolejne gole są tylko kwestią czasu. Ostatecznie, jak się później okazało, po przerwie bramkarz gospodarzy skapitulował tylko raz.

Było to w 52.minucie, kiedy to Kubacki płaskim, prostopadłym podaniem uruchomił Kędziorę, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, mijając go trafił w słupek niemalże z zerowego kąta. Kędziora zdołał natychmiast opanować piłkę i podprowadzić ją bliżej bramki strzelając z niecałego metra gola na 0:4. Hat-trick skompletowany!

Dwie minuty później uderzenie rywali z szesnastu metrów przeszło nad bramką. W 62.minucie Kędziora rajdem z piłką lewą stroną boiska podał Kuropatwińskiemu, który z łatwością wszedł w pole karne, po czym trafił w poprzeczkę. Następnie, po podaniu Jagielskiego, Kędziora uderzył w boczną siatkę. W 73.minucie faulowany był Kamil Nytko, po czym Kubacki z rzutu wolnego wystawił piłkę Poczwardowskiemu, którego strzał został zablokowany. Natychmiastowa kontra gniewkowian zakończyła się strzałem w polu karnym obronionym przez Pawelskiego. W 77.minucie dwukrotnie uderzali gospodarze. Najpierw strzał zza szesnastki trafił w obrońcę Unii Janikowo, a po chwili interweniować musiał bramkarz biało-niebieskich.

W 78.minucie akcja gospodarzy została wykończona strzałem w polu karnym Łukasza Cięgotury, po którym piłka zatrzepotała w siatce – 1:4.

Po straconym golu, w Kędziorę na boisku zastąpił Joachim Nowacki. Na jedenaście minut przed końcem gry, czwartą żółtą kartkę w sezonie, która oznacza pauzę w kolejnym meczu ujrzał Nytko, który odrzucił piłkę po przerwaniu gry przez sędziego. W 82.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zawodnik z Gniewkowa przejął futbolówkę przed polem karnym po stracie Nowackiego, niecelnie uderzając w stronę bramki. Pięć minut później, strzał piłkarza beniaminka dwudziestu metrów wyłapał Pawelski. W 88.minucie po faulu Filipa Hartwicha, za komentowanie decyzji sędziego żółtą kartką ukarany został Kubacki, a po chwili za samo przewinienie Hartwich, dla którego, jak w przypadku Nytko, również była to czwarta indywidualna kara w rundzie jesiennej oznaczająca pauzę w następnym spotkaniu. Po wrzutce w pole karne janikowian z rzutu wolnego, jeden z rywali spudłował uderzając głową.

W 90.minucie Jakub Losik stracił piłkę na trzydziestym metrze. Dopadł do niej Mateusz Nowacki wychodząc sam na sam z bramkarzem, a następnie płaskim strzałem obok interweniującego Pawelskiego ustalił wynik meczu na 2:4.

Nieobecni: Adrian Balwierz, Tomasz Gilas (kontuzja), Mateusz Szałek, Damian Michalski (sprawy prywatne), Dawid Jendrzejewski, Jakub Rusznica, Damian Jankowski (poza kadrą).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.