BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 363 753

Unia - Unia Solec Kujawski 2:0

• autor: Redakcja, 2018-10-27 18:45

Trzecie zwycięstwo z rzędu!

Unia Janikowo wygrała na własnym boisku ze spadkowiczem z III ligi – Unią Solec Kujawski 2:0 (0:0). Bramki dla podopieczni trenera Artura Polehojko zdobyli: Przemysław Kędziora i Dominik Jelonek. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo biało-niebieskich i piąte spotkanie bez porażki. Janikowianie nadal zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do liderujących Orląt Aleksandrów Kujawski.

UNIA JANIKOWO – UNIA SOLEC KUJAWSKI 2:0 (0:0)

1:0 – 69’ Przemysław Kędziora
2:0 – 73’ Dominik Jelonek

UNIA: 12. Damian Pawelski – 15. Kamil Stawicki (90+1’ 23. Joachim Nowacki), 2. Jakub Losik, 14. Maciej Mysiak , 9. Radosław Kanik (14’ 21. Kamil Woroniecki ) – 19. Rafał Kubacki, 11. Mateusz Poczwardowski – 17. Filip Jagielski, 7. Przemysław Kędziora, 22. Kamil Kuropatwiński – 10. Dominik Jelonek.

Rezerwowi – nie zagrali: 1. Robert Tomaszewski, 3. Hubert Oblizajek, 5. Krzysztof Wiśniewski, 16. Dawid Jendrzejewski, 24. Damian Jankowski.

STATYSTYKI STRZAŁÓW:
Unia Janikowo: 8 celnych, 13 niecelnych
Unia Solec Kujawski: 1 celny, 7 niecelnych

FOTORELACJA

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

W 5.minucie po niedokładnym i zbyt krótkim wybiciu piłki przez Radosława Kanika, strzał z pierwszej piłki zawodnika gości z dwudziestu metrów przeszedł nad poprzeczką. Kilka minut później, Kanik doznał kontuzji kostki w prawej stopie i w 14.minucie na boisku zastąpił go Kamil Woroniecki. Po kwadransie gry, Mateusz Poczwardowski dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie niecelnie główkował Dominik Jelonek. W 17.minucie futbolówkę po wrzutce z rzutu rożnego Kamila Kuropatwińskiego poza szesnastkę wypiąstkował bramkarz, po czym uderzenie Woronieckiego z pierwszej piłki nie znalazło drogi do bramki. Jedenaście minut później, z ponad trzydziestu metrów niecelnie przymierzył piłkarz gości. W 29.minucie piękną, trójkową akcję przeprowadzili biało-niebiescy. Poczwardowski uruchomił na lewej stronie Kuropatwińskiego, który dograł wstecznie do Przemysława Kędziory, lecz jego strzał w polu karnym został zablokowany. Następnie, płaskie uderzenie zza szesnastki ofiarnym wślizgiem zablokował Rafał Kubacki. W 37.minucie Poczwardowski dograł prostopadle do Woronieckiego, który przyjął piłkę klatką piersiową, a następnie uderzył na bramkę z szesnastu metrów, jednak trafił wprost w obrońcę przyjezdnych. Chwilę później janikowianie przeprowadzili kontrę, którą w polu karnym strzałem zamknął Jelonek, lecz na posterunku był bramkarz. W 39.minucie Poczwardowski wyrzucił piłkę z autu w kierunku Kędziory, który z lewej strony dograł Filipowi Jagielskiemu, ale jego uderzenie w polu karnym zostało zablokowane. Na trzy minuty przed przerwą, płaski i lekki strzał z dystansu bez problemu obronił Damian Pawelski. Po chwili, sprzed narożnika szesnastki technicznym uderzeniem w kierunku okienka bramki popisał się Kuropatwiński, lecz jeszcze lepiej zachował się golkiper, który piękną paradą przerzucił piłkę nad poprzeczką, w efekcie czego biało-niebiescy wykonywali korner. Dośrodkowanie Poczwardowskiego bramkarz odbił przed pole karne, po czym Kuropatwiński dograł Woronieckiemu, którego uderzenie zostało zablokowane.

Dwie minuty po rozpoczęcie drugiej połowy, po rzucie rożnym gości, strzał zza pola karnego był zablokowany. W 51.minucie z kornera dośrodkowywał Poczwardowski, a uderzenie główką Jakuba Losika zostało zablokowane i janikowianie musieli zadowolić się kolejnym rzutem rożnym, który ostatecznie nie przyniósł zagrożenia bramce przyjezdnych. Następnie po kontrze gości, uderzenie z szesnastu metrów było niecelne. W 55.minucie centro-strzał Jagielskiego z ostrego kąta minimalnie minął bramkę gości. W 57.i 58.minucie żółtymi kartkami za przerwanie akcji solczan ukarany zostali dwaj zawodnicy janikowskiego klubu – Maciej Mysiak i Woroniecki. Chwilę później po centrze Poczwardowskiego z lewej strony, z bliskiej odległości główkował Jelonek, ale bramkarz zdołał złapać piłkę. W 61.minuice zawodnik gości za faul na rozpędzonym Kuropatwińskim ujrzał kartkę koloru żółtego. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kubacki, a Kuropatwińskiemu piłkę głową zgrał Losik, jednak jego strzał znalazł drogę na aut… Sto dwadzieścia sekund później, centro-strzał Poczwardowskiego wyłapał bramkarz. W 63.minucie pressingiem piłkę na połowie rywali przechwycił Kamil Stawicki rozpoczynając atak biało-niebieskich. Chwilę później, futbolówkę w polu karnym otrzymał Kędziora, a jego uderzenie zatrzymał golkiper.

W 69.minucie groźnie zapowiadającą się akcję gości wślizgiem przerwał Losik, który wygarnął piłkę spod nóg napastnika, po czym podał Poczwardowskiemu, który posłał długie podanie górą, w kierunku Jelonka. Kapitan Unii walczył o futbolówkę wraz z obrońcą solczan, lecz nikt z nich nie zdołał jej trącić. Piłkę opanował natomiast Kędziora i rozpędzając się lewą stronę wszedł w pole karne oddając płaski strzał w kierunku dalszego słupka – 1:0.

Trzy minuty później, janikowianie na krótko rozegrali rzut rożny. Poczwardowski podał Woronieckiemu, który wystawił futbolówkę Kubackiemu, a jego strzał z dystansu przeszedł nad poprzeczką bramki gości.

W 73.minucie Jagielski rajdem z piłką prawą stroną przeszedł obrońcę solczan wchodząc w pole karne, po czym wystawił wsteczne podane Jelonkowi, którego płaski strzał z dziesięciu metrów tuż przy słupku zatrzepotał w siatce – 2:0.

Na czternaście minut przed końcem meczu, uderzenie z dystansu zablokował Mysiak. W 80.minucie Kędziora przerzucił piłkę na lewą stronę w kierunku Kuropatwińskiego, który podał w pole karne Jelonkowi. Kapitan biało-niebieskich następnie wystawił futbolówkę Jagielskiemu, lecz ten z bliskiej odległości uderzył wysoko nad bramką. Następnie, po dośrodkowaniu z rożnego Kuropatwińskiego, uderzenie Jelonka obronił bramkarz. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, zawodnik Unii Solec Kujawski wyszedł z groźną akcją, po czym rozpędzony wszedł w pole karne i oddał strzał nad poprzeczką. W 90.minucie z kornera zacentrował Kuropatwiński, a po zamieszaniu podbramkowym, piłka trafiła pod nogi Jagielskiego, który przestrzelił zza pola karnego.

Nieobecni: Filip Hartwich, Kamil Nytko (pauza za czwarte żółte kartki), Tomasz Gilas (kontuzja), Mateusz Szałek, Damian Michalski, Mikołaj Plewa (sprawy prywatne), Adrian Balwierz, Jakub Rusznica (poza kadrą).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.