Zapowiedź: Unia - Orlęta Aleksandrów Kujawski

• autor: Redakcja, 2018-11-09 15:48

Mecz o fotel lidera

Orlęta Aleksandrów Kujawski są obecnie najlepszą drużyną sezonu. Niebiesko-biało-czerwoni mają o jeden punkt więcej niż Unia, która jest na drugim miejscu w tabeli. Mecz, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie, w dniu jutrzejszym, czyli 10.listopada 2018 roku (sobota) będzie spotkaniem o fotel lidera IV ligi kujawsko-pomorskiej. Początek zaplanowano na godzinę 12:00. W poprzednim sezonie, na wyjeździe Unici wygrali 2:1, zaś u siebie przegrali 1:3.

Miejski Związkowy Klub Sportowy
„Orlęta” Aleksandrów Kujawski

Rok założenia: 1920
Barwy: niebiesko-biało-czerwone
Sukcesy: awans do IV ligi – 2014

Przed sezonem, w klubie z Aleksandrowa Kujawskiego doszło do zmiany na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Wiesława Borończyka, który wybrał ofertę Kujawianki Izbica Kujawska zastąpił były szkoleniowiec Zdroju Ciechocinek – Radosław Wróblewski. Trener ten kilkanaście lat temu jako piłkarz świętował Mistrzostwo Polski grając w Legii Warszawa. Warto także dodać, że zawodnikiem Orląt wciąż jest Adam Młodzieniak, który w latach 1997-2007 reprezentował barwy janikowskiej Unii. Najskuteczniejszym piłkarzem zespołu prowadzonego przez Wróblewskiego jest natomiast Łukasz Witucki, mający jedenaście bramek w tym sezonie, czyli o dwie mniej niż lider klasyfikacji strzelców rozgrywek IV ligi – Przemysław Kędziora z naszego Klubu. W zespole Unii gra zawodnik, który zimą tego roku był bliski przejścia do Orląt. Mowa tutaj o Mateuszu Poczwardowskim.

Orlęta są aktualnie najlepszym zespołem rozgrywek IV ligi kujawsko-pomorskiej. Lider, w czternastu meczach zgromadził 33 punkty i o jedno oczko wyprzedza podopiecznych trenera Artura Polehojko. Niebiesko-biało-czerwoni wygrali jak dotąd dziesięć meczów, trzykrotnie remisując i jako jedyna drużyna w lidze - doznając tylko jednej porażki. Team z Aleksandrowa Kujawskiego może pochwalić się również największą ilością strzelonych bramek – 36. 15 – natomiast tylko wynosi liczba mówiąca o straconych golach przez jutrzejszego rywala Unii. Przy zapowiedzi tej, warto także odnotować, że jutro w Janikowie spotkają się drużyny z żelazną defensywą. Biało-niebiescy jak dotąd stracili najmniej bramek we wszystkich meczach o punkty (13), zaś bramkarz naszych przeciwników najmniej razy kapitulował w delegacjach, gdzie tylko siedmiokrotnie wyciągał piłkę z siatki. W ostatniej kolejce, Orlęta na własnym boisku pokonały Kujawiankę Izbica Kujawska 3:1, przedłużając passę meczów ligowych bez porażki do pięciu z rzędu.

W poprzednim sezonie w Orlętach Kujawskich, w ostatnim meczu za kadencji trenera Adama Topolskiego, Unia wygrała 2:1. Wówczas dwie bramki dla janikowian strzelił Kędziora, a gola dla gospodarzy zdobył Vadim Povolotskyi bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego.

Natomiast w ostatnim meczu wspominanego sezonu 2017/2018, Unia prowadzona przez trenera Polehojko przegrała u siebie 1:3. Honorowe trafienia dla biało-niebieskich zaliczył Kędziora, zaś gola dla gości padły po uderzeniach: Młodzieniaka, Szymona Brzezińskiego z rzutu karnego oraz Miłosza Sadowskiego. Warto wspomnieć, że podczas tego meczu oficjalną piłkarską karierę zakończył wychowanek Unii, późniejszy Mistrz Polski z Polonią Warszawa i reprezentant Polski – Tomasz Ciesielski (moment jego zejścia z boiska na zdjęciu).

Wyniki wszystkich meczów pomiędzy Unią, a Orlętami:
1963/64 - 2:1, 5:0
1964/65 - 1:2, 3:0
1965/66 - 3:0, 1:2
1966/67 - 1:2, 3:2
1967/68 - 0:3, 4:1
1969/70 - 2:0, 4:0
2007/08 - 8:1 (PP)
2016/17 - 1:3, 1:1
2017/18 - 2:1, 1:3

Razem: 17 meczów - 10 zwycięstw, 1 remis, 6 porażek, bramki: 42 - 22.

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO   Chełminianka Chełmno