Unia - Orlęta Aleksandrów Kujawski 0:0

• autor: Redakcja, 2018-11-10 18:53

Hit kolejki bez goli

W Janikowie, mecz na szczycie 15.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy wiceliderem Unią, a liderem Orlętami Aleksandrów Kujawski zakończył się remisem 0:0. Podopieczni trenera Artura Polehojko po czterech zwycięstwach z rzędu, podzielili się punktami z rywalami, przedłużając serię spotkań bez porażki do siedmiu. Biało-niebiescy zachowali drugie miejsce w tabeli i jedno oczko straty do lidera.

UNIA JANIKOWO – ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI 0:0

UNIA: 12. Damian Pawelski – 15. Kamil Stawicki, 2. Jakub Losik, 14. Maciej Mysiak, 9. Radosław Kanik (75’ 13. Damian Michalski) – 19. Rafał Kubacki, 11. Mateusz Poczwardowski  – 22. Kamil Kuropatwiński, 7. Przemysław Kędziora, 17. Filip Jagielski – 10. Dominik Jelonek (72’ 21. Kamil Woroniecki).

Rezerwowi – nie zagrali: 1. Robert Tomaszewski, 5. Krzysztof Wiśniewski, 6. Filip Hartwich, 8. Kamil Nytko, 23. Joachim Nowacki.

Na przedmeczowej dogrywce kontuzji mięśnia czworogłowego doznał Filip Hartwich, wskutek czego jego miejsce zajął w wyjściowym składzie Kamil Stawicki.

Od 72.minuty, kiedy boisko opuścił Dominik Jelonek, kapitanem drużyny Unii był Maciej Mysiak.

Unia: 4 celne, 4 niecelne

Orlęta: 4 celne, 9 niecelnych

FOTORELACJA AUTORSTWA NATANIELA WIKARSKIEGO

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu newsa...

Przed meczem uczczono stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawodnicy Unii wyszli na boisko z biało-czerwonymi szalami, a następnie odśpiewano hymn – Mazurka Dąbrowskiego.

Na meczu obecny był prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes PZPN - Eugeniusz Nowak.

W 2.minucie kibice mogli być świadkami bramki samobójczej, po tym jak Kamil Kuropatwiński mijając dwóch zawodników wszedł w pole karne prawą stroną, po czym posłał piłkę wzdłuż linii pola bramkowego, lecz obrońca Orląt przeciął jego podanie. Futbolówka zmierzała w kierunku bramki, po czym ostatecznie wyszła poza linię końcową, w efekcie czego janikowianie mieli rzut rożny. Kilka minut później biało-niebiescy egzekwowali kolejny korner. Do piłki dośrodkowywanej przez Kuropatwińskiego, najwyżej wyskoczył Maciej Mysiak, lecz główkował nad poprzeczką. W 7.minucie Vadym Povolotskyi sprzed narożnika szesnastki uderzył po ziemi obok bramki Unii. Siedem minut potem, po akcji gości, strzał Adama Młodzieniaka w polu karnym skutecznie zablokował Rafał Kubacki. Po kwadransie gry, Filip Jagielski odebrał piłkę rywalowi z prawej strony boiska, po czym dośrodkował na głowę Przemysława Kędziory, lecz kapitalnie interweniował bramkarz Orląt wybijając nad bramką. W 29. i 32.minucie dwukrotnie strzały z ponad trzydziestu metrów oddali przyjezdni. Najpierw uderzenie Łukasza Wituckiego zablokował Mysiak, a następnie zawodnik gości przymierzył znacznie niecelnie. W 38.minucie Radosław Kanik niedokładnie wyrzucił piłkę z autu w kierunku Kubackiego, po którego stracie, Remigiusz Wojnowski  popędził z futbolówką w pole karne oddając strzał, który zablokował Jakub Losik. Na pięć minut przed przerwą, z szesnastu metrów z pierwszej piłki uderzył Młodzieniak, a po rykoszecie od Losika, skutecznie interweniował Damian Pawelski. W 41.minucie po centrze Mateusza Poczwardowskiego z rzutu rożnego, Mysiak nieczysto trafił w piłkę głową, po czym bramkarz odprowadził ją wzrokiem poza linię końcową. Minutę później, wychodzący na czystą pozycję Młodzieniak, oddał uderzenie z pierwszej piłki z osiemnastu metrów, ale Pawelski nie dał się zaskoczyć łapiąc futbolówkę. Sześćdziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy, Kubacki posłał podanie za plecy obrońców w kierunku Kędziory, który wchodząc w pole karne wycofał piłkę Kuropatwińskiemu, ale jego strzał był znacznie niecelny.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Unii głową przeciął Losik, po czym strzał Młodzieniaka z pierwszej piłki z ostrego kąta został zablokowany. W 66.minucie kibice na trybunie podziękowali gromkimi brawami byłemu zawodnikowi janikowskiego klubu - Młodzieniakowi, który opuścił boisko. W 70.minucie Poczwardowski wrzucił z rzutu wolnego w szesnastkę, gdzie futbolówka po główce Filipa Jagielskiego trafiła w słupek, a następnie złapał ją bramkarz zażegnując niebezpieczeństwo. Minutę później, w zamieszaniu podbramkowym i strzale zawodnika gości, piłka po rykoszecie opuściła boisko, wskutek czego przyjezdni mieli korner. W 75.minucie z powodu kontuzji kostki boisko opuścił Kanik, a jego miejsce zajął Damian Michalski. Na dziesięć minut przed końcem meczu, techniczny strzał Wituckiego był niecelny. W 81.minucie kontrę Unii uderzeniem z piętnastu metrów zakończył Kuropatwiński, ale futbolówkę złapał bramkarz. Dwie minuty później, Poczwardowski ujrzał żółtą kartkę za faul na Wituckim. Sam poszkodowany z około dwudziestu pięciu metrów oddał strzał po ziemi z rzutu wolnego trafiając w mur, po czym piłka wyszła poza linię końcową. W 89.minucie po wyrzucie z autu, zawodnik Orląt oddał strzał z kilku metrów, a piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Michalski! Emocje zaczęły się dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw po długim podaniu Kamila Woronieckiego, Kędziora wychodząc sam na sam z bramkarzem, mijał go, a następnie oddał strzał, z ostrego kąta, który w ostatniej chwili sprzed linii bramkowej wybił obrońca. Później, Patryk Nowicki przymierzył zza pola karnego zmuszając do interwencji Pawelskiego. W 94.minucie zawodnik gości wszedł w pole karne i zamierzając oddać strzał, został w ostatniej chwili powstrzymany przez nadbiegającego Kamila Stawickiego, który wślizgiem wybił piłkę poza boisko. Orlęta zdążyli wykonać jeszcze rzut rożny, po którym sędzia zakończył spotkanie bezbramkowym remisem.

Nieobecni: Adrian Balwierz, Tomasz Gilas (kontuzje), Mateusz Szałek (sprawy prywatne), Hubert Oblizajek, Dawid Jendrzejewski, Jakub Rusznica, Damian Jankowski, Mikołaj Plewa (poza kadrą).

UNIA JANIKOWOChełminianka Chełmno
UNIA JANIKOWO   Chełminianka Chełmno