Jesień 2018: Statystyki strzałów i bramek

• autor: Redakcja, 2018-12-18 11:25

Statystyki strzałów i bramek

Przed nami ostatnia porcja podsumowania rundy jesiennej sezonu 2018/2019. Tym razem przyjrzeliśmy się statystykom strzałów i bramek. Dzięki temu podsumowaniu dowiesz się, w których minutach biało-niebiescy strzelali i tracili gole minionej jesieni. Ponadto sprawdzisz w jaki sposób padło najwięcej bramek, a także w których minutach najczęściej cieszyliśmy się z bramek oraz w jakiej porze meczu kapitulowali nasi bramkarze. Ile strzałów w ciągu całej rundy oddali Unici? A ile razy na naszą bramkę uderzali przeciwnicy? Zapraszamy do lektury.

Kliknij na "więcej".

Strzały celne i niecelne Unii
W rundzie jesiennej Unici oddali łącznie 292 strzały. 117 uderzeń zmierzało w światło bramki, a 175 było niecelnych. Spośród strzałów celnych - 37 zakończyło się golem.

Bramki strzelone
Jesienią 2018, Unia zdobyła 37 bramek. W pierwszej połowie biało-niebiescy strzelili 20 goli, a w drugiej odsłonie 17-krotnie pokonali bramkarzy rywali. U siebie janikowianie zdobyli 17 bramek, a na wyjeździe 20 goli.

Najwięcej bramek Unia zdobyła po akcji zakończonej strzałem nogą w obrębie pole karnego. Tak padły 22 gole tej jesieni. 5 trafień, biało-niebiescy zaliczyli poprzez uderzenie z rzutu karnego. Łącznie 9 bramek padło po strzałach głową, a konkretnie po 3 gole z główki miały miejsce po uprzednim: dośrodkowaniu z akcji, dośrodkowaniu z rzutu wolnego i dośrodkowaniu z rzutu rożnego. 1 bramka została strzelona nogą po wcześniejszym rozegraniu rzutu wolnego.

Minuty, w których strzelaliśmy gole jesienią:
1’-15’ – 8 goli                46’-60’ – 6 goli
16’-30’ – 7 goli              61’-75’ – 5 goli
31’-45’ – 4 gole             76’-90’ – 4 gole
45’+ –  1 gol                 90’+ – 2 gole

Strzały celne i niecelne przeciwników
Nasi przeciwnicy w minionej rundzie oddali łącznie 167 strzałów. 54 uderzenia były celne, a 113 strzałów nie zmierzała w światło bramki Unii. Spośród strzałów celnych, 14 zakończyło się golem dla rywali (nie wliczono bramki samobójczej).

Bramki stracone
Jesienią janikowianie stracili 15 goli. 7 z nich miało miejsce w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, z kolei 8  w drugiej połowie. Na stadionie w Janikowie, Unia straciła 5 bramek, a na wyjazdach - 10.

Rywale biało-niebieskich 8 razy pokonali naszych bramkarzy strzałami nogą zamykającymi akcje w polu karnym. 2 bramki nasi przeciwnicy zdobyli z rzutów karnych. Po 1 golu straciliśmy dzięki strzale zza pola karnego, a konkretniej po rozegraniu rzutu rożnego oraz z akcji. Ponadto po 1 bramce, Unia straciła strzałem nogą w polu karnym po uprzednio rozegranym rzucie wolnym, głową po wcześniejszym rozegranym rzucie wolnym oraz poprzez bramkę samobójczą głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Minuty, w których traciliśmy gole jesienią:
1’-15’ – 2 gole                     46’-60’ – 2 gole
16’-30’ – 3 gole                   61’-75’ – 3 gole