BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 388 890

Podsumowanie roku 2018

• autor: Redakcja, 2018-12-18 18:25

Drużyna Unii w 2018 roku

Przemysław Kędziora w 2018 roku był najlepszym strzelcem Unii, a ponadto zaliczył najwięcej asyst. Zdecydowanie był to jego rok. W gronie trenerów, tak samo może powiedzieć o sobie Artur Polehojko, który dwukrotnie obejmował biało-niebieskich w ciężkim momencie i za każdym razem osiągnął sukces. Najpierw, wiosną tak poukładał zespół, że ten zapewnił sobie utrzymanie, a jesienią wyprowadził Dumę Kujaw na fotel lidera IV ligi. Jedynym wychowankiem, który w mijającym roku zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszej drużyny jest natomiast Kamil Stawicki. Najpiękniejszą bramkę zdobył z kolei Mateusz Poczwardowski. Zapraszamy do przeczytania podsumowania 2018 roku.

Kliknij na „więcej”.

W 2018 roku Unia rozegrała 34 ligowe mecze. Łącznie biało-niebiescy zdobyli 59 punktów (23 punkty wiosną i 36 punktów jesienią). Na bilans ten złożyło się osiemnaście zwycięstw, pięć remisów i jedenaście porażek. Piłkarze Dumy Kujaw strzelili 73 bramki, a stracili ich 45.

Najwyższe ligowe zwycięstwo w 2018 roku Unici odnieśli na wyjeździe. Miało ono miejsce w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu w Radominie, gdzie pokonaliśmy miejscowy Sokół 7:1. Również najwyższa porażka przytrafiła się janikowianom tamtej wiosny, a mianowicie w Inowrocławiu, gdzie ulegliśmy tamtejszej Cuiavii 0:4.

Ponadto Unici w 2018 roku brali udział w czterech spotkaniach pucharowych, w których odnieśli dwa zwycięstwa i zaliczyli dwie porażki. Bilans bramkowy: 5-4.

Jedenastka roku 2018 według ilości rozegranych minut:
Robert Tomaszewski – Radosław Kanik, Jakub Losik, Maciej Mysiak, Mateusz Poczwardowski – Oleksandr Lytviak, Martin Romanek – Kamil Kuropatwiński, Przemysław Kędziora, Filip Jagielski – Dominik Jelonek.

W porównaniu z rokiem poprzednim w jedenastce zabrakło Natana Zniszczola, Macieja Sirko, Marcina Zaleskiego, Mikołaja Plewy, Damiana Lewandowskiego i Dawida Deresiewicza.

Najlepsi strzelcy roku:
39 goli - Przemysław Kędziora
8 goli - Dominik Jelonek
5 goli – Maciej Mysiak

Przemysław Kędziora drugi rok z rzędu został najlepszym strzelcem Unii. Ponownie na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców biało-niebieskich znalazł się Dominik Jelonek. Maciej Mysiak natomiast na podium zastąpił Patryka Straszewskiego.

Najlepsi asystujący roku:
14 asyst – Przemysław Kędziora
12 asyst – Mateusz Poczwardowski
7 asyst – Kamil Kuropatwiński, Damian Lewandowski

W porównaniu do poprzedniego roku w klasyfikacji asyst na podium zabrakło Dominika Jelonka, który wraz z Damianem Lewandowskim przewodził stawce. Miejsce drugie, w 2017 roku należało do Dawida Deresiewicza. Przemysław Kędziora w ubiegłym roku był na miejscu trzecim wraz z zawodnikami, których również brakuje w aktualnej klasyfikacji – Dariuszem Lewandowskim i Mikołajem Plewą.

Debiutanci w 2017 roku
W 2018 roku jedynym wychowankiem naszego Klubu, który zadebiutował w pierwszej drużynie w oficjalnym meczu jest Kamil Stawicki. Ponadto debiut w seniorskiej piłce zaliczył Martin Romanek będący wypożyczony do Unii z innego klubu. Po wieloletnich powrotach do biało-niebieskich debiuty zaliczyli także: Tomasz Ciesielski, Maciej Mysiak i Filip Jagielski. Po raz pierwszy w koszulce Unii w 2018 roku zagrali natomiast inni pozyskani przez nasz Klub zawodnicy. Są nimi: Mateusz Poczwardowski, Oleksandr Lytviak, Dawid Bocian, Damian Pawelski, Hubert Oblizajek, Mateusz Szałek, Filip Hartwich, Kamil Nytko, Damian Michalski, Rafał Kubacki, Kamil Woroniecki, Kamil Kuropatwiński i Joachim Nowacki.

Trenerzy w 2017 roku
W 2018 roku pierwszą drużynę Unii w oficjalnych meczach prowadziło trzech trenerów, w tym jeden, który zespół objął dwukrotnie, w rundzie wiosennej i w rundzie jesiennej:

Robert Bednarek (9 meczów - 10 punktów - 3 zwycięstwa, 1 remis, 5 porażek)
Artur Polehojko (8 meczów - 13 punktów - 4 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki)
Remigiusz Kuś (8 meczów - 16 punktów - 5 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki)
Artur Polehojko (9 meczów - 20 punktów - 6 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka)

Najpiękniejsze bramki w 2017 roku

Bramka nr 5 – Kamil Kuropatwiński w meczu Unia – Lech Rypin
W 6.minucie Pawelski chwycił piłkę dośrodkowywaną z rzutu rożnego, po czym dalekim wykopem uruchomił Kamila Kuropatwińskiego, który po opanowaniu futbolówki oddał strzał upadając z okolic narożnika szesnastki. Piłka tuż przy dalszym słupku zatrzepotała w siatce i w ten oto sposób padł premierowy gol w barwach Unii króla strzelców IV ligi poprzedniego sezonu – 1:0.

Bramka nr 4 - Dawid Pieszak w meczu Unia – Kujawiak Kowal
W 35.minucie Unia przeprowadziła podręcznikową akcję. Lytviak podał Kędziorze, który błyskawicznie posłał płaskie podanie na lewą stronę do Pieszaka, który wychodząc sam na sam z bramkarzem, uderzeniem po ziemi między jego nogami zdobył gola na 3:0! Była to jego premierowa bramka w oficjalnych rozgrywkach pierwszej drużyny.

Bramka nr 3 – Przemysław Kędziora w meczu Unia Gniewkowo – Unia
W 15.minucie było już 0:2. Tym razem Jagielski dośrodkował z lewej strony w kierunku nadbiegającego Kędziory, który strzałem z pierwszej piłki zdobył gola. Warto dodać, że piłka zanim przekroczyła linię bramkową odbiła się od poprzeczki.

Bramka nr 2 – Maciej Mysiak w meczu Unia – Chełminianka Chełmno
W 5.minucie Unia przeprowadziła akcję prawą stroną boiska. Kamil Kuropatwiński otrzymał piłkę od Kamila Stawickiego, po czym dośrodkował w pole karne w kierunku wbiegającego Macieja Mysiaka, który strzałem głową pokonał bramkarza gości otwierając wynik meczu na 1:0.

Bramka nr 1 - Mateusz Poczwardowski w meczu Sokół Radomin - Unia
W 62.minucie po akcji Unii, Kędziora wycofał piłkę na dwudziesty metr Poczwardowskiemu, który oddał silny strzał z pierwszej piłki w samo okienku bramki - 1:5.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.