Pierwszy trening w 2019 roku

• autor: Redakcja, 2019-01-15 23:33

28 zawodników na pierwszym treningu

We wtorek po  godzinie 18:00 rozpoczął się pierwszy trening Unii w 2019 roku. Podopieczni trenera Artura Polehojko przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli od wizyty w siłowni, a następnie trenowali w janikowskiej hali widowiskowo-sportowej. Na zajęciach pojawiło się dwudziestu ośmiu zawodników, w tym osiemnastu z kadry, która kończyła rundę jesienną.

Jeżeli chodzi o nowe twarze, to w dzisiejszym treningu oprócz wracającego do Unii po ponad siedmiu latach Marcina Dworackiego widzieliśmy kilku innych przymierzanych do gry w naszym Klubie zawodników, w tym dwóch innych byłych piłkarzy biało-niebieskich. Mowa tutaj o Martinie Romanku (pomocnik, 19 lat), który jesień spędził na wypożyczeniu z bydgoskiego Chemika w Polonii Bydgoszcz, a także Wojciechu Lewandowskim (pomocnik, 25 lat). Ten z kolei w Unii grał siedem lat temu, kiedy ta występowała w III lidze, a obecnie reprezentuje barwy Sportisu Łochowo. Kolejnym testowanym zawodnikiem jest 32-letni Bartłomiej Czaplewski, który również jest pomocnikiem, a ostatnio nie miał przynależności klubowej. Poprzednio związany był natomiast z Piastem Złotniki Kujawskie w sezonie 2014/2015. Chęć zaprezentowania swoich umiejętności sztabowi szkoleniowemu Unii wyraziło także dwóch innych graczy (obrońca i napastnik), których personaliów póki co nie możemy zdradzić. Ponadto treningi z pierwszym zespołem rozpoczęło czterech wychowanków naszego Klubu: Filip Gałązka (19 lat, obrońca; jesienią na wypożyczeniu w Zagłębiu Piechcin) oraz juniorzy – Jakub Jaszcz (18 lat, obrońca), Eryk Marszał (17 lat, pomocnik) i Dawid Pietrykowski (17 lat, napastnik).

Spośród zawodników będących w kadrze w rundzie jesiennej, oprócz Huberta Oblizajka i Mateusza Szałka, którzy definitywnie odeszli z naszego Klubu, na pierwszym tegorocznym treningu zabrakło: Jakuba Losika (silne przeziębienie), Kamila Stawickiego (sprawy prywatne) oraz Joachima Nowackiego (studia), a także Damiana Michalskiego (trenuje z Unią Solec Kujawski), Kamila Nytko i Rafała Kubackiego, którzy najprawdopodobniej pożegnają się z Unią.

Zawodnicy obecni na pierwszym treningu:

Bramkarze: Robert Tomaszewski, Damian Pawelski, Adrian Balwierz.

Obrońcy: Krzysztof Wiśniewski, Filip Hartwich, Radosław Kanik, Maciej Mysiak, Jakub Rusznica, Tomasz Gilas, Damian Jankowski, Marcin Dworacki, Filip Gałązka, Jakub Jaszcz, Zawodnik Testowany.

Pomocnicy: Mateusz Poczwardowski, Dawid Jendrzejewski, Filip Jagielski, Kamil Woroniecki, Kamil Kuropatwiński, Mikołaj Plewa, Martin Romanek, Wojciech Lewandowski, Bartłomiej Czaplewski, Eryk Marszał.

Napastnicy: Przemysław Kędziora, Dominik Jelonek, Dawid Pietrykowski, Zawodnik Testowany.

Spośród powyższych zawodników, będący w ostatnim czasie kontuzjowani – Filip Hartwich i Tomasz Gilas trenowali indywidualnie. Ich powrót do pełnej sprawności może potrwać jeszcze kilka tygodni.