ogółem: 4 389 974

Sparing: Elana Toruń (CLJ) - Unia 1:3

• autor: Redakcja, 2019-01-19 20:08

Wygrana w pierwszym sparingu

W pierwszym zimowym meczu kontrolnym rozgrywanym w Toruniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Skarpie, Unia wygrała z młodzieżowym zespołem miejscowej Elany występującej w Centralnej Lidze Juniorów 3:1 (0:0, 1:0). Sparing odbył się w systemie trzy tercje po trzydzieści minut. Trener Artur Polehojko skorzystał aż z 24.zawodników. Bramki dla Unii zdobyli: Filip Jagielski, Kamil Kuropatwiński i testowany Bartłomiej Czaplewski. Z kolei gola dla torunian strzelił Jakub Rudnik.

ELANA TORUŃ (CLJ) – UNIA JANIKOWO 1:3 (0:0, 0:1)

0:1 – 34’ Filip Jagielski
1:1 – 62’ Jakub Rudnik
1:2 – 67’ Kamil Kuropatwiński
1:3 – 75’ Bartłomiej Czaplewski

UNIA: 12. Damian Pawelski (45’ 33. Adrian Balwierz) – 4. Filip Gałązka (45’ 18. Jakub Rusznica; 60’ 15. Eryk Marszał), 3. Mikołaj Błaszczyk (45’ 24. Damian Jankowski), 5. Krzysztof Wiśniewski (45’ 14. Maciej Mysiak), 9. Radosław Kanik (45’ 11. Mateusz Poczwardowski) – 8. Martin Romanek (45’ 6. Jakub Jaszcz), 30. Mikołaj Plewa (45’ 21. Kamil Woroniecki) – 16. Wojciech Lewandowski (31’ 20. Bartłomiej Czaplewski), 19. Wojciech Springer (61’ 7. Przemysław Kędziora), 23. Joachim Nowacki (31’ 17. Filip Jagielski; 61’ 22. Kamil Kuropatwiński) – 10. Dominik Jelonek (45’ 13. Łukasz Dormowicz).

Elana CLJ: 4 celne, 5 niecelnych

Unia: 6 celnych, 3 niecelne

Kliknij na "więcej", aby poznać szczegółową relację z meczu.

Mecz rozgrywany był systemem trzech tercji po trzydzieści minut. Jako pierwsi zaatakowali biało-niebiescy, w 7.minucie akcję prawą stroną znacznie niecelnym strzałem po ziemi wykończył Wojciech Lewandowski. Trzy minuty później uderzenie z woleja z szesnastu metrów gospodarzy przeszło nad poprzeczką. Chwilę potem do interwencji zmuszony był Damian Pawelski, który obronił płaski strzał zza pola karnego. W 13.minucie przed narożnikiem szesnastki faulowany był Mikołaj Plewa, a uderzenie z rzutu wolnego Dominika Jelonka nie sprawiło kłopotów bramkarzowi. W ostatniej minucie pierwszej tercji, uderzenie z dystansu toruńskich juniorów było niecelne.

W 34.minucie Filip Jagielski zgrał piłkę Jelonkowi na około dwudziestym metrze. Kapitan Unii odegrał futbolówkę Jagielskiemu, który oddał strzał w momencie, kiedy piłka była w powietrzu. Bramkarz gospodarzy był bez szans, a futbolówka zatrzepotała w siatce wpadając pod poprzeczką – 0:1.

Cztery minuty później płaski strzał zawodnika Elany w polu karnym zmierzał w kierunku bliższego słupka, lecz interwencja Pawelskiego sprawiła, że torunianie wznawiali grę od rzutu rożnego. W 41.minucie uderzenie rywali w szesnastce skutecznie zablokował Mikołaj Błaszczyk.  Sto dwadzieścia sekund później Plewa został sfaulowany tuż przed własnym polem karnym. Sędzia odgwizdał faul, a mimo to zawodnik rywali oddał strzał, po którym piłka wpadła do bramki. Gol nie został uznany. W 45.minucie, napastnik torunian znalazł się w szesnastce, lecz nieczysto trafił w piłkę mając przed sobą Pawelskiego. Pięć minut później drużyna Elany oddała niecelny strzał z dystansu. W 60.minucie kontuzji stawu skokowego doznał Jakub Rusznica i jego miejsce na boisku zajął Eryk Marszał, który dzisiaj obchodzi osiemnaste urodziny.

W 62.minucie torunianie przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. Jeden z zawodników minął Jakuba Jaszcza po czym wszedł w pole karne wystawiając piłkę lepiej ustawionemu koledze, który dopełnił formalności strzałem z pięciu metrów pokonując Adriana Balwierza – 1:1.

Minutę później centro-strzał z prawej strony zmierzający w światło bramki bez problemu chwycił Balwierz. W 66.minucie dośrodkowanie Kamila Kuropatwińskiego z rzutu rożnego przed pole karne wybili obrońcy. Piłka trafiła pod nogi Mateusza Poczwardowskiego, który dograł przed szesnastkę Kamilowi Woronieckiemu. Strzał tego ostatniego przeszedł nad poprzeczką.

W 67.minucie Przemysław Kędziora dograł z dwudziestego metra w pole karne na lewą stronę, gdzie piłkę opanował Kuropatwiński i technicznym strzałem na wysokości półtora metra tuż przy słupku wyprowadził Unię na prowadzenie 1:2.

W 75.minucie akcję Unii lewą stroną boiska wykończył Poczwardowski, który dośrodkował w pole karne, a nadbiegający Bartłomiej Czaplewski trącił piętą piłkę w powietrzu i przelobował bramkarza. Był to gol niespotykanej urody podwyższający prowadzenie janikowian na 1:3.

Sześć minut później po centrze Kuropatwińskiego z kornera, sprawujący obowiązki kapitana po zejściu z boiska Jelonka – Maciej Mysiak oddał strzał z pierwszej piłki, lecz na posterunku był bramkarz. W 84.minucie uderzenie Kuropatwińskiego z narożnika pole karnego obronił golkiper. Sto dwadzieścia sekund później Marszał z dystansu przymierzył niecelnie. W ostatniej minucie piłkę do bramki z bliskiej odległości skierował Łukasz Dormowicz, ale testowany napastnik dośrodkowaną futbolówkę z prawej strony opanował ręką, co zauważył arbiter, który nie uznał gola, a po chwili zakończył mecz.

W zespole Unii jedynym z testowanych zawodników, którego personalia do tej pory trzymaliśmy w tajemnicy był Łukasz Dormowicz. Niespełna 22-latek z Legii Chełmża po pierwszym treningu był przedstawiony jako testowany napastnik.

Nieobecni: Filip Hartwich, Tomasz Gilas, Marcin Dworacki (kontuzje), Jakub Losik (choroba), Kamil Stawicki, Dawid Jendrzejewski (sprawy prywatne), Robert Tomaszewski (poza kadrą), Kamil Nytko, Damian Michalski, Rafał Kubacki (trenują w innych klubach); testowany: Dawid Pietrykowski (poza kadrą).

Korzystając z okazji chcielibyśmy złożyć życzenia z okazji osiemnastych urodzin zawodnikowi juniorów starszych naszego Klubu - Erykowi Marszałowi, który tej zimy rozpoczął przygotowania z pierwszym zespołem Unii. Wszystkiego najlepszego! Wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym, jak i wielu piłkarskich sukcesów!