Sparingpartner: Sokół Kleczew

• autor: Redakcja, 2019-01-25 10:42

Starcie z trzecioligowcem

26.stycznia 2019 roku (sobota) o godzinie 12:00, Unia rozpocznie drugi sparing tej zimy. Tym razem na sztucznym boisku w Gnieźnie, rywalem podopiecznych trenera Artura Polehojko będzie Sokół Kleczew. Z wielkopolskim trzecioligowcem w letniej grze kontrolnej przegraliśmy 1:3.

Klub Sportowy „Sokół” Kleczew
Rok założenia: 1928
Barwy: zielono-czerwono-białe
Sukcesy:
- 1.miejsce w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej – 2013/14
- 7.miejsce w III lidze, grupa 2 – 2016/17, 2017/18
- Puchar Polski - Wielkopolski ZPN - 2010/11, 2012/13
- Puchar Polski - OZPN Konin - 2008/09, 2010/11

Po rundzie jesiennej Sokół Kleczew zajmuje piąte miejsce w drugiej grupie III ligi. Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Cichosa zgromadziła 32 punkty, dzięki dziesięciu zwycięstwom, dwóm remisom i pięciu porażkom. Zielono-czerwono-biali w rozgrywkach ligowych jesienią strzelili 27 bramek, a stracili o pięć mniej. Najskuteczniejszymi strzelcami Sokoła są obecnie Jakub Groszkowski oraz Tomasz Kowalczuk, którzy zdobyli po cztery gole. Warto dodać, że na początku rundy jesiennej kadrę kleczewian wzmocnił mający 104 mecze i 6 bramek w polskiej ekstraklasie – Jakub Smektała. Do wczoraj był on gwiazdą zespołu z Kleczewa, jednak wczoraj wielkopolski klub poinformował o jego przenosinach do Warty Gorzów Wielkopolski. W minioną sobotę, kiedy Unia rozgrywała sparing w Toruniu, Sokół miał zmierzyć się ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Do sparingu jednak nie doszło ze względu na… nieoddanie niedawno wybudowanego boiska w Trzemesznie.

W sezonie 2016/2017 zawodnikiem klubu z Kleczewa był Przemysław Kędziora. Piłkarz ten półtora roku temu przeniósł się z Sokoła do Unii. Warto również dodać, że w przeszłości ofertę gry w barwach jutrzejszego rywala janikowian miał Filip Jagielski.

W tym tygodniu zawodnicy w wieku juniorskim rozpoczęli treningi z zespołem juniorów starszych, którzy w poniedziałek wznowili zajęcia po zimowej przerwie. Mowa tutaj o Jakubie Jaszczu, Eryku Marszale, Dawidzie Pietrykowskim oraz będących w szerokiej kadrze pierwszej drużyny – Damianie Jankowskim i Dawidzie Jendrzejewskim. Piłkarze ci w dalszym ciągu jednak w każdej chwili mogą pojawić się na treningach prowadzonych przez trenera Artura Polehojko. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, kto z nich znajdzie się w kadrze czwartoligowej Unii na rundę wiosenną. W kadrze tej na pewno nie znajdzie się miejsca dla testowanego dotąd Łukasza Dormowicza. Napastnik Legii Chełmża nie zyskał uznania w oczach szkoleniowca biało-niebieskich.

Korzystając z okazji informujemy, iż kolejny sparing Unia rozegra w najbliższą środę w Świeciu, a jej rywalem będzie drugoligowa Olimpia Grudziądz. Zmianie uległa godzina rozpoczęcia tego spotkania. Pierwotnie pierwszy gwizdek sędziego miał rozbrzmieć o godzinie 18:00, a ostatecznie zawodnicy zaczną grać pół godziny później, czyli o 18:30.

Latem, przed obecnym sezonem w Budzisławiu Kościelnym, Unia przegrała z Sokołem 1:3 (0:1). Wówczas bramki dla gospodarzy strzelili: Kowalczuk, Wiktor Kacprzak i Mateusz Majewski, zaś honorowe trafienie dla biało-niebieskich zdobył Hubert Oblizajek, który po rundzie jesiennej opuścił nasz Klub. We wspomnianym sparingu trenerem janikowian był Remigiusz Kuś, którego z uczestnictwa w spotkaniu wyeliminowały obowiązki zawodowe i zastępował go ówczesny asystent – Artur Górecki. Jak wiemy, obaj szkoleniowcy nie pracują już w Unii.

Historia meczów Unii z Sokołem Kleczew:

+ sparing – lato 2010: Sokół – Unia 0:1 (Lisiecki)
+ sparing – zima 2011: Sokół – Unia 3:0 (Krzyżanowski, Kruk, Szczepaniak)
+ III liga – jesień 2011: Unia – Sokół 0:2 (Pingot, Grzelak)
+ III liga – wiosna 2012: Sokół – Unia 1:0 (Śmiałek [k.])
+ sparing – lato 2015: Sokół – Unia 2:1 (Antosik, Nawrocki – Pingot [sam.])
+ sparing – lato 2018: Sokół –  Unia 3:1 (Kowalczuk, Kacprzak, Majewski – Oblizajek)

RAZEM: 6 meczów (1 zwycięstwo, 0 remisów, 5 porażek), bramki: 3-11.