BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 391 813

Sparing: Unia Swarzędz - Unia 0:4

• autor: Redakcja, 2019-02-16 20:50

Zwycięstwo w Swarzędzu

W sparingu rozgrywanym w Swarzędzu, Unia wygrała z miejscową imienniczką z wielkopolskiej czwartej ligi 4:0 (1:0). Dwie bramki zdobył Dominik Jelonek, a po jednej: Wojciech Springer i Maciej Mysiak.

UNIA SWARZĘDZ – UNIA JANIKOWO 0:4 (0:1)

0:1 – 07’ Dominik Jelonek
0:2 – 51’ Dominik Jelonek
0:3 – 85’ Wojciech Springer
0:4 – 89’ Maciej Mysiak

UNIA: 12. Damian Pawelski - 9. Radosław Kanik, 2. Jakub Losik (84' 5. Krzysztof Wiśniewski), 14. Maciej Mysiak , 11. Mateusz Poczwardowski - 8. Martin Romanek (85'' 3. Wiktor Nowaczyk), 19. Wojciech Springer - 7. Przemysław Kędziora (46' 17. Filip Jagielski), 30. Mikołaj Plewa (61' 16. Wojciech Lewandowski), 22. Kamil Kuropatwiński - 10. Dominik Jelonek (75' 13. Bartłomiej Czaplewski).

Rezerwowy - nie zagrał: 1. Robert Tomaszewski.

Od 75.minuty, po zejściu z boiska Dominika Jelonka, kapitanem drużyny Unii był Maciej Mysiak.

Unia Swarzędz: 4 celne, 11 niecelnych
Unia Janikowo: 10 celnych, 5 niecelnych

Fotorelacja za pośrednictwem SKS Unia Swarzędz

Szczegółowy opis meczu w rozwinięciu...

Zimowy sparing rozgrywany był w wiosennej atmosferze na sztucznej nawierzchni w Swarzędzu. Przez cały mecz świeciło słońce, a termometry wskazywały dwanaście stopni Celsjusza. Warunki atmosferyczne najpierw pobudziły gospodarzy, którzy w pierwszych pięciu minutach trzykrotnie oddawali silne strzały zza pole karnego, jednak za każdym razem niecelnie.

Janikowianie odpowiedzieli składną akcją w 7.minucie rozpoczętą odbiorem na własnej połowie Radosława Kanika, który natychmiast podaniem uruchomił Mikołaja Plewę. Ten z kolei prostopadłym zagraniem po ziemi posłał piłkę w kierunku Przemysława Kędziory, który z prawej strony zagrał wzdłuż bramki do Dominika Jelonka. Kapitan Unii z kilku metrów oddał strzał bez przyjęcia. Futbolówka odbiła się do słupka, na następnie wpadła do bramki – 0:1.

Jedenaście minut później na bezpośredni strzał z rzutu rożnego zdecydował się Kamil Kuropatwiński, ale bramkarz odbił piłkę wybijając poza linię końcową. W 21.minucie po stracie obrońcy swarzędzan, futbolówkę przejął Kuropatwiński, który wymienił podania z Jelonkiem, a następnie po wejściu w pole karne uderzył z ostrego kąta, lecz i tym razem golkiper nie dał się zaskoczyć. Dwie minuty potem po płaskim podaniu z prawej strony w polu bramkowym janikowian, jeden z zawodników z wielkopolskiej drużyny spudłował z bliskiej odległości. W 27.minucie kąśliwe uderzenie z ponad dwudziestu metrów po rykoszecie przed siebie odbić zdołał Damian Pawelski, a dobitkę skutecznie zablokował Jakub Losik odbijając piłkę na korner. Chwilę potem strzał naszych rywali z dystansu przeszedł nad poprzeczką. W 31.minucie centro-strzał Mateusza Poczwardowskiego poza boisko wybił bramkarz uprzedzając czyhającego Jelonka. Po chwili, po dośrodkowaniu Kuropatwińskiego z rożnego, uderzenie z pierwszej piłki w polu karnym Losika zostało zablokowane, a dobitka Poczwardowskiego z dystansu nie trafiła w światło bramki. W 34.minucie przed narożnikiem szesnastki jednego z rywali faulował Wojciech Springer. Uderzenie z rzutu wolnego pewnie obronił Pawelski. Sto dwadzieścia sekund potem Springer przerzucił piłkę na prawą stronę do Kędziory, który zszedł do środka boiska i oddał strzał z osiemnastu metrów. Mimo lekkiego rykoszetu, bramkarz zdołał odbić piłkę poza linię końcową. Na pięć minut przed przerwą, po podaniu z prawej strony w pole bramkowe, uderzenie z pierwszej piłki zawodnika Unii Swarzędz przeszło obok słupka! W 44.minucie po dośrodkowaniu ze środkowej strefy boiska w pole karne janikowian, strzał z piętnastu metrów był zbyt wysoki.

W 51.minucie Kuropatwiński dograł na lewą stronę do Poczwardowskiego, który dośrodkował z pierwszej piłki w pole karne, gdzie nadbiegający Jelonek celną główką podwyższył prowadzenie biało-niebieskich na 0:2.

Pawelski dwie minuty później obronił uderzenie z narożnika szesnastki. W 58.minucie Kuropatwiński po rajdzie z piłką będąc na szesnastym metrze oddał techniczny strzał, który nie sprawił kłopotów bramkarzowi. Po godzinie gry przed polem karnym zawodnika gospodarzy sfaulował Maciej Mysiak, za co został ukarany żółtą kartką. Strzał z rzutu wolnego był niecelny. W 62.minucie piłkarz swarzędzan przeprowadził indywidualną akcję zakończoną uderzeniem z piętnastu metrów, ale na posterunku był Pawelski. Dwie minuty później, strzał naszych rywali z linii szesnastki przeszedł obok słupka. W 65.minucie Jelonek dośrodkował z prawej strony w pole karne, gdzie Kuropatwiński zgrał piłkę Filipowi Jagielskiemu, lecz jego strzał odbił się od zawodnika gospodarzy i janikowianie musieli zadowolić się kornerem. Później Kuropatwiński był faulowany tuż przed szesnastką, po czym z rzutu wolnego trafił w mur. W 73.minucie również Kuropatwiński oddał strzał z dystansu, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Na kwadrans przed końcem, uderzenie Martina Romanka z siedemnastu metrów zostało zablokowane.

W 85.minucie po podaniu Jagielskiego, Springer wszedł z piłką w pole karne, a następnie oddał strzał z bliskiej odległości podwyższając na 0:3.

Na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego zawodnik Unii Swarzędz zdecydował się na strzał z około dwudziestu metrów, po którym piłka przeszła nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Pawelskiego.

W 89.minucie janikowianie wykonywali rzut wolny z ponad dwudziestu metrów. Poczwardowski wystawił piłkę Springerowi, który przytrzymał ją, po czym nadbiegający Mysiak oddał silny strzał. Rozpędzona futbolówka musnęła zawodnika stojącego w murze, a następnie wpadła w samo okienko bramki – 0:4.

Nieobecni: Filip Hartwich, Tomasz Gilas, Marcin Dworacki, Filip Gałązka (kontuzje); Kamil Stawicki, Dawid Jendrzejewski (problemy zdrowotne); Adrian Balwierz, Jakub Rusznica, Damian Jankowski (poza kadrą); Kamil Woroniecki, Joachim Nowacki (trenują w innych klubach).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.