Trwa szósty tydzień przygotowań

• autor: Redakcja, 2019-02-20 10:19

Szósty tydzień przygotowań

Coraz mniej czasu dzieli nas od inauguracyjnego meczu z Cuiavią Inowrocław. W poniedziałek Unici rozpoczęli szósty tydzień zimowych przygotowań. Dopinane są ostatnie sprawy transferowe, kilku zawodników wciąż zmaga się z urazami, a ponadto znane są pierwsze szczegółowe terminy meczów wyjazdowych. Zmianie uległa natomiast godzina sobotniego sparingu z Elaną Toruń.

Unici są po ciężkim tygodniu, w którym rozegrali trzy sparingi z zespołami z wielkopolskiej IV ligi. O ile, w Wągrowcu przeciwko liderowi tamtejszych rozgrywek – Lubuszaninowi Trzciance, janikowianie zagrali dobrze tylko pierwszą połowę, o tyle w meczach kontrolnych ze Zjednoczonymi Trzemeszno i Unią Swarzędz biało-niebiescy przez pełne dziewięćdziesiąt minut grali tak, jak oczekuje tego trener Artur Polehojko. Przypomnijmy, że Unia przegrała z Lubuszaninem 4:6, a z drużynami z Trzemeszna i Swarzędza wygrali odpowiednio 3:0 i 4:0.

W poniedziałek drużyna prowadzona przez trenera Polehojko trenowała na naturalnym boisku. Po zajęciach na bocznym boisku janikowskiego stadionu, Unici korzystali z odnowy biologicznej na pływalni „Wodnik”. We wtorek z kolei biało-niebiescy odwiedzili siłownie, po czym trenowali w hali widowiskowo-sportowej. Dzisiaj, czyli w środę zespół Unii odbędzie trening na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Barcinie. Jutro natomiast w planach są kolejne zajęcia na naturalnej murawie w Janikowie. Piątek będzie dniem wolnym, a  sobotę podopiecznych Polehojko czeka ósmy sparing. W Toruniu na sztucznym boisku Przy Skarpie Unia zmierzy się z drugoligową miejscową Elaną. Mecz rozpocznie się godzinę wcześniej niż planowano pierwotnie, czyli o 11:00, a nie o 12:00.

Coraz bliżej jest do finalizacji transferu Wojciecha Springera z Pomorzanina Toruń. Ponadto trwają rozmowy z Notecią Łabiszyn odnośnie Joachima Nowackiego, który od kilku tygodni przygotowuje się do rundy wiosennej ze swoim byłym zespołem.

Wydłuża się czas powrotu na pełnej sprawności Tomasza Gilasa, którego czeka jeszcze minimum miesiąc absencji. Filip Hartwich za około półtora tygodnia powinien być do dyspozycji trenera. Wczoraj kostkę skręcił natomiast Kamil Stawicki podczas reprezentowania szkoły na turnieju halowym. Niestety prawdopodobnie będzie musiał pauzować przez trzy tygodnie. Urazu kolana na sparingu juniorów doznał z kolei Adrian Balwierz, a wcześniej - podczas meczu w Trzemesznie kontuzji pleców doznał Filip Gałązka.

Znane są już pierwsze szczegółowe terminy meczów wyjazdowych w rundzie wiosennej:
21.kolejka: 06.04.2019 (sobota), godz. 17:00, Włocłavia Włocławek – Unia
23.kolejka: 20.04.2019 (sobota), godz. 17:00, Pogoń Mogilno – Unia
28.kolejka: 18.05.2019 (sobota), godz. 16:00, Sparta Brodnica – Unia
34.kolejka: 23.06.2019 (niedziela), godz. 17:00, Chełminianka Chełmno – Unia

Przypomnijmy, iż termin 34.kolejki jest datą obligatoryjną.

Na zdjęciu: Kamil Kuropatwiński podczas sparingu w Swarzędzu. Zawodnik Unii w meczach kontrolnych imponuje liczbami. Aktualnie ma najwięcej strzelonych bramek oraz zaliczonych asyst - po cztery.