ogółem: 4 362 262

Zima 2019: Podsumowanie sparingów

• autor: Redakcja, 2019-03-10 19:46

Zimowe sparingi

W zimowym okresie przygotowawczym Unia rozegrała dziesięć meczów kontrolnych. Podopieczni trenera Artura Polehojko cztery sparingi wygrali i sześć razy przegrali. Biało-niebiescy strzelili 21 goli, a stracili ich 25. W sparingach wystąpiło łącznie 31. zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami byli: Dominik Jelonek, Kamil Kuropatwiński i Maciej Mysiak, którzy zdobyli po cztery bramki, zaś najwięcej asyst zanotował Kuropatwiński – pięć. Zapraszamy do przeczytania podsumowania zimowych spotkań kontrolnych.

Kliknij na „więcej”.

W tegorocznych zimowych sparingach Unia była bezkompromisowa. Cztery mecze kontrolne wygrała i sześć razy przegrała. Stosunek bramkowy biało-niebieskich to: 21–25. Najskuteczniejszymi strzelcami w zimowych grach kontrolnych byli trzej zawodnicy: Dominik Jelonek, Kamil Kuropatwiński i Maciej Mysiak (po cztery gole). Najwięcej asyst zanotował Kuropatwiński, który posłał pięć kluczowych podań do kolegów z drużyny.

Podopieczni trenera Artura Polehojko zimowe test-mecze rozpoczęli od potyczki z zespołem Elany Toruń występującym na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów, którą wygrali 3:1. Następnie janikowianie doznali dwóch porażek z rzędu z drużynami z wyższych klas rozgrywkowych – z Sokołem Kleczew (III liga) 2:3 i Olimpią Grudziądz (II liga) 0:5. Miesiąc luty, Unici zainaugurowali zwycięstwem z piątoligowym Startem Pruszcz 2:1. Kolejnym etapem zimowych przygotowań był tydzień gier z wielkopolskimi czwartoligowcami. Po porażce z Lubuszaninem Trzcianka 4:6, nasza drużyna zaczęła prezentować się na boisku coraz lepiej przez pełne dziewięćdziesiąt minut, a nie tylko przez fragmenty meczów, dzięki czemu przyszły okazałe zwycięstwa ze Zjednoczonymi Trzemeszno 3:0 i z Unią Swarzędz 4:0. Niemałe pochwały janikowianie zebrali również po sparingu z drugoligową Elaną Toruń, mimo porażki 0:2. Na początku marca, Unia przegrała drugi mecz z rzędu – w Warszawie ze stołeczną Polonią 1:3. Na zakończenie okresu przygotowawczego, biało-niebiescy na boisku w Janikowie ulegli piątoligowemu Zawiszy Bydgoszcz 2:4.

Wyniki w zimowych sparingach:

Elana Toruń CLJ 3:1 (Jagielski, Kuropatwiński, Czaplewski)
Sokół Kleczew 2:3 (Kędziora, Jelonek – karny)
Olimpia Grudziądz 0:5
Start Pruszcz 2:1 (Dworacki, Mysiak)
Lubuszanin Trzcianka 4:6 (Mysiak, Lewandowski, Kuropatwiński, Czapliński – sam.)
Zjednoczeni Trzemeszno 3:0 (Kuropatwiński 2, Jagielski)
Unia Swarzędz 4:0 (Jelonek 2, Springer, Mysiak)

2 bramki – Filip Jagielski, Przemysław Kędziora
1 bramka – Bartłomiej Czaplewski, Marcin Dworacki, Wojciech Lewandowski, Wojciech Springer, Jakub Czapliński (bramka samobójcza)

2 kartki – Martin Romanek
1 kartka – Filip Jagielski, Kamil Kuropatwiński, Wojciech Lewandowski, Maciej Mysiak, Mikołaj Plewa

Minuty na boisku (ilość rozegranych sparingów):
816 minut – Kamil Kuropatwiński (10)
801 minut – Maciej Mysiak (10)
706 minut – Wojciech Springer (9)
683 minuty – Filip Jagielski (10)
652 minuty – Mateusz Poczwardowski (9)
630 minut – Damian Pawelski (8)
574 minuty – Dominik Jelonek (9)
567 minut – Jakub Losik (8)
525 minut – Radosław Kanik (9)
487 minut – Martin Romanek (8)
469 minut – Mikołaj Plewa (8)
431 minut – Wojciech Lewandowski (10)
383 minuty – Przemysław Kędziora (7)
351 minut – Kamil Stawicki (6)
347 minuty – Marcin Dworacki (5)
310 minut – Bartłomiej Czaplewski (10)
220 minut – Krzysztof Wiśniewski (5)
200 minut – Robert Tomaszewski (3)
182 minuty – Filip Gałązka (6)
113 minut – Kamil Woroniecki (3)
106 minut – Mikołaj Błaszczyk (3)
70 minut – Adrian Balwierz (2)
52 minuty – Wiktor Nowaczyk (3)
45 minut – Łukasz Dormowicz (1), Damian Jankowski (1), Jakub Jaszcz (1)
31 minut – Joachim Nowacki (1)
30 minut – Kamil Baranowski (1), Eryk Marszał (1)
15 minut – Jakub Rusznica (1)
5 minut – Ernest Hulisz (1)
0 minut – Tomasz Gilas, Filip Hartwich, Dawid Jendrzejewski (0)

Łącznie w sparingach wystąpiło 31.zawodników, w tym trzech piłkarzy, którzy ostatecznie odeszli z Unii, a także pięciu testowanych, którzy nie znaleźli uznania w oczach sztabu szkoleniowego naszego zespołu. Ponadto trzech graczy, ze względu na problemy zdrowotne podczas zimowych meczów kontrolnych ani razu nie pojawiło się na boisku, lecz znajdują się w oficjalnej kadrze na rundę wiosenną.