Unia klubem partnerskim Zagłębia Lubin

• autor: Redakcja, 2019-04-04 23:05

Współpraca z Zagłębiem Lubin

1.kwietnia 2019 roku (poniedziałek) w Lubinie, Zarząd KS Unia Janikowo podpisał umowę współpracy z MKS KGHM Zagłębie Lubin SA, na mocy której nasz Klub został klubem partnerskim Zagłębia. Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.

Jest to kolejny krok naszego Klubu w celu profesjonalizacji i rozwoju drabinki szkoleniowej drużyn młodzieżowych Unii, a co za tym idzie duży krok do powstania akademii piłkarskiej w Janikowie. Dzięki współpracy z Zagłębiem Lubin, skorzystają również m.in. trenerzy pracujący w Unii, którzy będą mogli uczestniczyć w szkoleniach oraz stażach organizowanych przez Zagłębie.

Spotkanie otworzył prezes KGHM Zagłębie – Mateusz Dróżdż, a następnie, po podpisaniu umowy pomiędzy klubami odbyło się szkolenie, które rozpoczął Dyrektor Akademii Zagłębia – Krzysztof Paluszek. Później wykład mieli trenerzy - koordynatorzy – Witold Lis i Jarosław Krzyżanowski.

Zarząd Unii reprezentowali – wiceprezes do spraw sportowych – trener Artur Polehojko, dyrektor Klubu – Patryk Wiśniewski i członek zarządu – Eryk Woźniak. Ponadto w Lubinie obecni byli: dyrektor sportowy naszego Klubu – Tomasz Ciesielski, trener koordynator – Michał Orlik oraz właściciel firmy będącej sponsorem Unii – Wal-Trans – Marcin Walczak.

Materiał VIDEO z pobytu działaczy i trenerów Unii w Lubinie będzie można zobaczyć w poniedziałkowym wydaniu programu TV Jan Sat dzięki panu Zbigniewowi Pyzikowi.

DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ KLUBEM PARTNERSKIM AKADEMII PIŁKARSKIEJ KGHM ZAGŁĘBIE?

• możliwość doskonalenia organizacji, systemu szkolenia i marketingu w swoim klubie, dzięki cyklicznym spotkaniom i wzajemnej wymianie doświadczeń
  • uczestnictwa trenerów w stażach organizowanych w naszej akademii
  • uczestnictwo zawodników w organizowanych przez nas obozach
  • możliwość rozgrywania meczów towarzyskich z zespołami akademii (dopasowując odpowiedni poziom)