ogółem: 4 362 212

Pogoń Mogilno - Unia 4:4

• autor: Redakcja, 2019-04-20 23:59

Zwycięski remis!

W Wielką Sobotę, licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Mogilnie byli świadkami wielkiego meczu, który rozegrały zespoły liderującej Unii i będącej na drugim miejscu miejscowej Pogoni w ramach 23.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Spotkanie po niezwykłych emocjach zakończyło się remisem 4:4. Do przerwy gospodarze schodzili do szatni z trzema bramkami przewagi po trafieniach Szymona Babiarza, Jaya Jaskólskiego i wychowanka janikowskiego klubu – Patryka Perlińskiego. W drugiej połowie do głosu doszli Unici i za sprawą trafień Kamila Kuropatwińskiego i Macieja Mysiaka złapali kontakt z rywalem. Następnie znów bramkarza Unii pokonał Jaskólski i podopieczni trenera Artura Polehojko musieli strzelić dwa gole, aby nie przegrać. I tak się stało, dzięki bramkom Dominika Jelonka oraz byłego zawodnika Pogoni – Przemysława Kędziory (na zdjęciu) padł remis, z którego wskutek przebiegu meczu bardziej zadowolona jest Unia, gdyż zachowała dziewięć punktów przewagi nad rywalami. Janikowianie przerwali passę sześciu zwycięstw z rzędu, lecz od siedmiu kolejek są niepokonani.

4:4 – 83’ Przemysław Kędziora

UNIA: 12. Damian Pawelski – 2. Jakub Losik, 21. Marcin Dworacki, 14. Maciej Mysiak, 11. Mateusz Poczwardowski – 19. Wojciech Springer, 8. Martin Romanek – 7. Przemysław Kędziora, 17. Filip Jagielski (84’ 23. Wojciech Lewandowski), 22. Kamil Kuropatwiński – 10. Dominik Jelonek.

Rezerwowi – nie zagrali: 1. Robert Tomaszewski, 4. Filip Gałązka, 9. Radosław Kanik, 13. Bartłomiej Czaplewski, 15. Kamil Stawicki, 24. Damian Łozowicz.

STATYSTYKI STRZAŁÓW:
Pogoń: 9 celnych, 7 niecelnych
Unia: 9 celnych, 9 niecelnych

FOTORELACJA

Kliknij na "więcej".

Spotkanie lidera z wiceliderem czwartoligowych rozgrywek w województwie kujawsko-pomorskim przyciągnęło na stadion w Mogilnie rzeszę piłkarskich sympatyków. W licznej grupie stawili się też kibice Unii, która tego dnia zaprezentowała się w nowych strojach w barwach alternatywnych – złoto-bordowych. Pogoń natomiast wystąpiła w jednolitych niebieskich kostiumach.

Przez pierwsze kilka minut zapowiadało się, że to Unia jako pierwsza przejmie inicjatywę na boisku. W 3.minucie na bezpośredni strzał z rzutu rożnego zdecydował się Kamil Kuropatwiński, ale piłka po jego kopnięciu zatrzymała się na górnej siatce mogileńskiej bramki.

W 4.minucie po akcji gospodarzy, z lewej strony boiska Jay Jaskólski dośrodkował w pole karne Unii, gdzie na dalszym słupku centrę głową zamykał Szymon Babiarz. Piłka po jego strzale zatrzepotała w siatce – 1:0.

Pięć minut później dośrodkowanie z prawej strony, przed pole karne odbił Jakub Losik, po czym do piłki na piętnastym metrze dopadł Krzysztof Szal, ale przymierzył zbyt wysoko. W 12.minucie na strzał z trzydziestu metrów zdecydował się Oleksandr Kostiuk, jednak uderzył znacznie niecelnie. Po kwadransie gry, akcję lewą stroną przeprowadzili Unici. Mateusz Poczwardowski otrzymał podanie od Kuropatwińskiego, po czym wrzucił w pole karne, gdzie głową spudłował Przemysław Kędziora. W 19.minucie janikowianie wyprowadzali piłkę z własnej połowy. Niespodziewanie futbolówkę stracił Filip Jagielski, co silnym strzałem z dystansu chcieli wykorzystać rywale, jednak Damian Pawelski wzrokiem mógł odprowadzić piłkę obok bramki. W 21.minucie po stracie Wojciecha Springera groźną akcję, zakończoną strzałem nad poprzeczką przeprowadzili mogilnianie.

W 22.minucie Kostiuk zakręcił obrońcami Unii z prawej strony pola karnego wycofując futbolówkę na siódmy metr Jaskólskiemu, który silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Pawelskiego podwyższając prowadzenie Pogoni na 2:0.

Sto dwadzieścia sekund później dośrodkowanie Kuropatwińskiego, uderzeniem głową nad bramką zamknął Dominik Jelonek. W 25.minucie gospodarze mieli pierwsze ostrzeżenie po wyrzucie z autu Losika. Z futbolówką wrzuconą ręką w pole karne minął się najpierw Springer, a po chwili Maciej Mysiak – będący tuż przed linią bramkową.

W 29.minucie Unici popełnili błąd przy wyprowadzeniu piłki. Po podaniu Losika, futbolówkę stracił Martin Romanek. Następnie prostopadłe podanie między środkowych obrońców otrzymał Patryk Perliński, który wychodząc sam na sam z bramkarzem pokonał go strzałem po ziemi podwyższając na 3:0. Piłka przeszła jeszcze po rękach bezradnego Pawelskiego. Warte odnotowania jest to, że strzelec bramki – wychowanek Unii nie cieszył się z tego trafienia.

Następnie dwa razy płaskie strzały zza pola karnego zawodników Pogoni obronił Pawelski. W 39.minucie po rajdzie z piłką lewą stroną boiska, Kędziora sprzed narożnika szesnastki uderzył w słupek. Do futbolówki dopadł jeszcze Kuropatwiński dogrywając na głową Jelonka, jednak kapitan Unii przymierzył niecelnie. W ostatniej minucie przed przerwą, techniczny strzał zza pole karnego oddał Kuropatwiński, ale Kacper Uklejewski, tak samo jak przez całą pierwszą połowę nie musiał interweniować.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy po wyrzucie piłki z autu przez Losika, obrońca zdołał wybić przed pole karne, gdzie płaski strzał oddał Poczwardowski. Futbolówka po rykoszecie wyszła poza boisko i Unici musieli zadowolić się tylko kornerem. Egzekwował go Kuropatwiński, po czym Marcin Dworacki głową uderzył obok słupka. W 51.minucie po dośrodkowaniu z prawej strony, Perliński piętą nie trafił w światło bramki. Następnie, po faulu na Kuropatwińskim, centro-strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Poczwardowskiego wypiąstkował bramkarz. Na szesnastym metrze, piłka trafiła do Kuropatwińskiego, lecz jego techniczny strzał Uklejewski wyłapał bez problemów. W 56.minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym, Szal oddał płaski strzał z ostrego kąta zza pola karnego, ale skutecznie interweniował Pawelski.

W 61.minucie Kuropatwiński otrzymał prostopadłe, płaskie podanie od Springera. Następnie urwał się obrońcom Pogoni i wychodząc sam na sam z bramkarzem, strzałem między nogami posłał piłkę do bramki – 3:1.

Trzy minuty później ten sam zawodnik mógł zdobyć drugą bramkę, ale jego strzał po ziemi z rzutu wolnego nie zaskoczył bramkarza Pogoni.

W 66.minucie po wyrzucie z autu Losika z lewej strony, w polu bramkowym nabiegający na piłkę Mysiak ubiegł obrońcę i nogą wepchnął ją do bramki zdobywając kontaktowego gola dla Unii – 3:2.

Pięć minut potem, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, we własnym polu karnym skiksował Springer niefortunnie odbijając futbolówkę, zmuszając tym do interwencji Pawelskiego, który uchronił nasz zespół przed utratą gola. W 74.minucie po strzale z dystansu i rykoszecie, futbolówka przeszła nad poprzeczką bramki Unii. Na kwadrans przed końcem, atomowy strzał z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów oddał Kuropatwiński, ale Uklejewski kapitalną interwencją odbił piłkę zmierzającą w okienko, co oznaczało korner dla janikowian.

W 76.minucie zabójczą kontrę wyprowadziła Pogoń. Po przerzucie na lewą stronę, piłkę w polu karnym opanował zawodnik gospodarzy, który miękko dośrodkował na dalszy słupek, gdzie Jaskólski celną główką podwyższył prowadzenie mogilnian na 4:2.

W 79.minucie po wyrzucie z autu Poczwardowskiego z lewej strony boiska, w polu karnym piłkę głową w kierunku Jelonka zgrał Springer. Następnie kapitan Unii tą samą częścią ciała wpakował futbolówkę do bramki zdobywając gola na 4:3.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, podanie wzdłuż bramki skutecznie odbił Pawelski, a dobitka z dziesięciu metrów została zablokowana, wskutek czego gospodarze musieli zadowolić się rzutem rożnym.

W 83.minucie Kuropatwiński wchodząc w pole karne lewą stroną boiska, próbował podawać wzdłuż bramki, lecz piłkę przeciął obrońca. Następnie zawodnika Pogoni wyprzedził Poczwardowski, który popędził ile sił w nogach, dośrodkowując w szesnastkę na głowę Kędziory. Futbolówka po jego strzale zatrzepotała w siatce, a na stadionie w janikowskich szeregach zapanowała euforia radości! 4:4.

Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, po rzucie wolnym wykonywanym przez Poczwardowskiego i zamieszaniu, piłka spadła pod nogi będącego tuż przed polem karnym Romanka, ale jego techniczny strzał nie sprawił kłopotów bramkarzowi. W doliczonym czasie gry, Romanek zza szesnastki przymierzył zbyt wysoko. W piątej minucie po upływie regulaminowych dziewięćdziesięciu minut, strzał z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów przed siebie odbił Pawelski. Po chwili bramkarz Unii obronił również dobitkę. Przed kolejną dobitką janikowian uchronił Dworacki, który blokując piłkę doznał kontuzji prawego kolana i prawej ręki po starciu z zawodnikiem Pogoni. Po chwili sędzia zakończył mecz.

Nieobecni: Filip Hartwich, Tomasz Gilas, Mikołaj Plewa (kontuzje); Adrian Balwierz, Eryk Marszał, Krzysztof Wiśniewski, Dawid Jendrzejewski, Jakub Jaszcz (poza kadrą); Ernest Hulisz (nie uprawniony do gry).