Setny mecz ligowy Filipa Jagielskiego

• autor: Redakcja, 2019-05-16 09:03

Mecz nr 100 Filipa Jagielskiego w Unii

Mecz z Polonią Bydgoszcz wygrany przez Unię 2:1 był dla Filipa Jagielskiego setnym ligowym spotkaniem w barwach Dumy Kujaw. Gratulujemy wkroczenia do „Klubu 100” i życzymy wielu sukcesów w biało-niebieskich!

Filip Jagielski aktualnie przeżywa trzecią przygodę z Dumą Kujaw. Po raz pierwszy w Unii grał w latach 2008-2011. To seniorskiego zespołu został włączony wiosną 2008 roku. Wówczas zagrał jednak tylko jedno spotkanie w Pucharze Polski K-PZPN.

W lidze zadebiutował w sezonie 2008/2009 w rozgrywkach II ligi zachodniej w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. W czasie tym łącznie zagrał w 60. meczach na poziomie II ligi i III ligi. Strzelił trzy bramki (po jednej z Bałtykiem Gdynia, Ślęzą Wrocław i Unią Solec Kujawski). Następnie, w sezonie 2011/2012 reprezentował barwy Cuiavii Inowrocław. Po roku wrócił do czwartoligowej Unii, rozgrywając 16 spotkań. Po wycofaniu janikowskiego klubu, czyli po rundzie jesiennej 2012 roku, Jagielski grał w Pogoni Mogilno, Starcie Warlubie i ponownie w Pogoni, z której przed obecnym sezonem powrócił do Unii. W bieżących rozgrywkach w 24. meczach strzelił pięć bramek. Pokonywał bramkarzy Kujawiaka Kowal, Włocłavii Włocławek, Chełminianki Chełmno, BKS-u Bydgoszcz i Kujawianki Izbica Kujawska. Łącznie zatem w Dumie Kujaw ma za sobą 100 spotkań ligowych, w których zdobył osiem goli.

Po reaktywacji seniorskiej drużyny Unii granicę stu meczów ligowych w Unii oprócz Jagielskiego przekroczyli tacy zawodnicy jak: Maciej Sirko, Dawid Deresiewicz, Damian Lewandowski, Dominik Jelonek, Marcin Zaleski, Dariusz Lewandowski, Jakub Losik i Maciej Mysiak.

Natomiast wcześniej w XXI wieku ponad sto spotkań ligowych w Unii zanotowali: Adam Młodzieniak, Marcin Ciesielski, Jacek Łukomski, Maciej Wódkiewicz, Arkadiusz Krysiak, Waldemar Kuczyński oraz Piotr Nowosielski.