BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkań, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowrocław, Toruń, Bydgoszcz

ogółem: 4 362 938

Awans do III ligi: Unia - Legia Chełmża 3:0

• autor: Redakcja, 2019-06-16 23:59

Awans jest nasz!

Awans jest nasz! W meczu 33.kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej, rozgrywanym w Janikowie, Unia wygrała z Legią Chełmża 3:0 (2:0) i zapewniła sobie awans do III ligi! Bramki dla biało-niebieskich zdobyli: Maciej Mysiak, Przemysław Kędziora i Martin Romanek. Dla podopiecznych trenera Artura Polehojko był to czwarty mecz z rzędu bez porażki. Na kolejkę przed końcem sezonu, Unia ma sześć punktów przewagi nad nowym wiceliderem, którym zostały Orlęta.

UNIA JANIKOWO – LEGIA CHEŁMŻA 3:0 (2:0)

1:0 – 22’ Maciej Mysiak
2:0 – 26’ Przemysław Kędziora
3:0 – 90+3’ Martin Romanek

UNIA: 12. Damian Pawelski – 6. Filip Hartwich, 2. Jakub Losik, 14. Maciej Mysiak, 11. Mateusz Poczwardowski – 13. Bartłomiej Czaplewski (81’ 10. Dominik Jelonek), 23. Wojciech Lewandowski, 8. Martin Romanek, 17. Filip Jagielski, 22. Kamil Kuropatwiński – 7. Przemysław Kędziora.

Rezerwowi – nie zagrali: 1. Robert Tomaszewski, 4. Filip Gałązka, 5. Krzysztof Wiśniewski, 9. Radosław Kanik, 15. Kamil Stawicki, 24. Damian Łozowicz.

Do 81.minuty kapitanem Unii był Maciej Mysiak, natomiast od 81.minuty funkcję tę sparował Dominik Jelonek, który pojawił się na boisku.

STATYSTYKI STRZAŁÓW:
Unia: 13 celnych, 12 niecelnych
Legia: 0 celnych, 2 niecelne

Kliknij na "więcej".

Na trybunach janikowskiego Stadionu Miejskiego im. Bolesława Ciesielskiego zasiadło bardzo wielu kibiców. Przed meczem na płycie boiska wylądowali skoczkowie spadochronowi, co nawiązało do czasów świetności Dumy Kujaw.

W 4.minucie Kamil Kuropatwiński dośrodkował z rzutu rożnego, Maciej Mysiak zgrał głową w kierunku Jakuba Losika, który również tą samą częścią ciała trącił futbolówkę, po czym dopadł do niej Kuropatwiński i z ostrego kąta uderzył obok dalszego słupka bramki Legii. Dwie minuty później Wojciech Lewandowski prostopadłym podaniem po ziemi uruchomił Przemysława Kędziorę, który wychodząc na czystą pozycję dograł do Kuropatwińskiego, a jego obronił bramkarz. Chwilę potem popularny „Kura” zrewanżował się i podał do Kędziory, lecz jego strzał w polu karnym został zablokowany. W 11.minucie niezwykle aktywny Kuropatwiński przymierzył z ostrego kąta, lecz trafił tylko w boczną siatkę. Siedem minut później, Kędziora po rajdzie prawą stroną dograł na szesnastym metr Lewandowskiemu, którego strzał odbił się od jednego z obrońców.

W 22.minucie Mateusz Poczwardowski posłał odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Mysiaka, który otworzył wynik meczu na 1:0.

Trzy minuty później Lewandowski przerzutem na prawą stronę uruchomił Bartłomieja Czaplewskiego, który wchodząc w pole karne oddał strzał z kilkunastu metrów. Instynktownie interweniował bramkarz odbijając piłkę przed siebie, która poza linię boczną wybił obrońca. Oznaczało to aut dla Unii…

Była 26.minuta, kiedy Jakub Losik krótko wrzucił piłkę z autu do Filipa Jagielskiego, który dośrodkował z prawej strony w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Kędziora oddając strzał głową. Futbolówka przełamała palce bramkarzowi i zatrzepotała w siatce – 2:0.

Dziesięć minut potem piłkę po płaskim strzale zza szesnastki Czaplewskiego, piętą odbił Kędziora, lecz refleksem popisał się bramkarz. W 37.minucie po centrze z prawej strony, uderzenie głową zawodnika Legii było znacznie niecelne. Sto dwadzieścia sekund później, strzał po ziemi Martina Romanka z dystansu przeszedł obok słupka. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, zza pola karnego zbyt wysoko przymierzył Jagielski.

W 46.minucie po rajdzie Jagielskiego, piłka została posłana z prawej strony w kierunku Kędziory będącego w polu karnym. Jego strzał bez przyjęcia obronił bramkarz. Dwie minuty potem, po głębokim dośrodkowaniu w szesnastkę Unii, uderzenie z pierwszej piłki z pięciu metrów trafiło w poprzeczkę, po czym odbiło się od linii bramkowej! W 53.minucie Jagielski wycofał futbolówkę z prawej strony Kędziorze, ale jego strzał z kilku metrów został zablokowany. Następnie niezwykle aktywny Jagielski uruchomił Kędziorę, który dograł Kuropatwińskiemu. Jego strzał w polu karnym nogami odbić zdołał bramkarz. W 57.minucie po indywidualnej akcji na strzał z szesnastu metrów zdecydował się Czaplewski, lecz pewnie obronił golkiper. Kwadrans później, Lewandowski podał Jagielskiemu, który wychodząc sam na sam z bramkarzem próbował podać lepiej ustawionemu Kędziorze, po czym piłkę przechwycił obrońca. W 74.minucie po rzucie rożnym gości, niefortunnie główkował Mysiak, lecz Pawelski zdołał sparować piłkę nad poprzeczką. Dwie minuty potem, centro-strzał Losika bramkarz odbił na górną siatkę bramki, a po dośrodkowaniu Kuropatwińskiego z kornera, strzał głową Kędziory również został obroniony. W 80.minucie po faulu na Kuropatwińskim, uderzenie z rzutu wolnego Poczwardowskiego przeszło tuż obok okienka bramki przyjezdnych. Następnie, po podaniu Kędziory, Kuropatwiński w polu karnym trafił w boczną siatkę. W 86.minucie po centrze z prawej strony, główkował Kędziora, ale golkiper nie dał się zaskoczyć. Sto dwadzieścia sekund później, uderzenie Romanka z dystansu zostało zablokowane, a dobitka Kędziory była zbyt wysoka. W doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym egzekwowanym przez Poczwardowskiego, strzał z główki Jagielskiego był niecelny.

W 93.minucie Kędziora przebojem wdarł się w pole karne, schodząc do prawej strony, po czym dograł płasko wzdłuż bramki na piątym metr, gdzie strzałem z pierwszej piłki popisał się Romanek, który przypieczętował awans Unii – 3:0.

W ostatniej akcji meczu mógł paść kolejny gol dla biało-niebieskich. Po podaniu Kuropatwińskiego, z piętnastu metrów bez przyjęcia uderzył Lewandowski, ale skutecznie interweniował bramkarz.

Po końcowym gwizdku sędziego kibice wbiegli na boisko i rozpoczęła się feta z okazji upragnionego awansu do III ligi! Piłkarze zostali rozebrani z koszulek! Wielkie święto w Janikowie! Cała Polska niech się dowie, III liga w Janikowie!

Nieobecni: Wojciech Springer (pauza za cztery żółte kartki); Tomasz Gilas, Marcin Dworacki, Mikołaj Plewa (kontuzje); Adrian Balwierz, Eryk Marszał, Dawid Jendrzejewski, Jakub Jaszcz, Ernest Hulisz (poza kadrą).

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.