ogółem: 4 364 151

Sparing: Unia - Łokietek Brześć Kujawski 7:2

• autor: Redakcja, 2019-07-10 23:50

Hokejowy wynik w pierwszym sparingu

W pierwszym letnim sparingu przed sezonem 2019/2020 rozgrywanym w Janikowie, Unia wygrała z piątoligowym Łokietkiem Brześć Kujawski 7:2 (0:2). Do przerwy biało-niebiescy przegrywali 0:2 po dwóch golach Dawida Marciniaka. W drugiej połowie łupem bramkowym podzielili się Unici, a konkretnie: Dominik Jelonek (cztery) oraz po jednej: Kamil Kuropatwiński, Damian Garstka i Martin Romanek.

UNIA JANIKOWO – ŁOKIETEK BRZEŚĆ KUJAWSKI 7:2 (0:2)

7:2 – 90’ Dominik Jelonek

UNIA : 12. Robert Poźniak (46’ 33. Michał Piotrowski) – 16. Nikodem Zatorski, 2. Jakub Losik (46’ 14. Maciej Mysiak), 3. Dominik Piechowski (46’ 6. Mateusz Ławniczak), 30. Miłosz Brylewski (46’ 20. Marcin Kurs; 65’ 13. Filip Gałązka) – 15. Dawid Radomski (46’ 8. Martin Romanek), 24. Remigiusz Wojnowski (46’ 5. Mateusz Szafran; 65’ 23. Wojciech Lewandowski) – 18. Jakub Makowski (46’ 17. Damian Garstka), 21. Mateusz Rumiński (46’ 19. Wojciech Springer), 4. Mateusz Kaczor (46’ 22. Kamil Kuropatwiński) – 9. Adam Konieczny (46’ 10. Dominik Jelonek).

W pierwszej połowie kapitanem Unii był Jakub Losik, a w drugiej połowie – Dominik Jelonek.

STATYSTYKI STRZAŁÓW:
Unia: 13 celnych, 12 niecelnych
Łokietek: 7 celnych, 3 niecelne

FOTORELACJA

Kliknij na "więcej".

W 6.minucie po podaniu Mateusza Rumińskiego, strzał Adama Koniecznego z pięciu metrów został zablokowany, po czym Unici musieli zadowolić się rzutem rożnym. Trzy minuty później uderzenie zza pola karnego obronił Robert Poźniak. W 13.minucie po indywidualnej akcji Koniecznego, płaski strzał z dystansu odbił się od jednego z obrońców i wyszedł poza linię końcową. Po kilku minutach, piłkę na własnej połowie stracił Dominik Piechowski, a uderzenie z dystansu przyjezdnych przeszło nad poprzeczką. W 24.minucie strzał Dawida Radomskiego zza szesnastki został zablokowany.

W 25.minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłkę niefortunnie chwycić chciał bramkarz Unii, lecz odbiła mu się od klatki piersiowej kilka metrów przed bramką. Po chwili strzał z bliska głową sprzed linii bramkowej wybił Jakub Losik, lecz dobitka Dawida Marciniaka przyniosła pierwszego gola dla gości – 0:1.

Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Kaczora, Losik główkował niecelnie. W 29.minucie po błędzie obrońców, Kaczor wyszedł sam na sam z bramkarzem, który zdołał obronić jego strzał. Chwilę potem, płaski strzał z narożnika szesnastki obronił Poźniak. W 31.minucie uderzenie rywali z dystansu było zbyt wysokie. Cztery minuty później, po centrze z wolnego Rumińskiego, „główka” Radomskiego nie zmierzała w światło bramki. Następnie strzał gości zza pola karnego przeszedł nad poprzeczką, a uderzenie z dystansu Kaczora trafiło w słupek. Na cztery minuty przed przerwą, uderzenie Rumińskiego z dystansu zostało zablokowane.

W 42.minucie po podaniu za plecy obrońców Unii, na czystą pozycję wyszedł Marciniak, który przelobował testowanego bramkarza janikowian podwyższając wynik na 0:2.

Tuż przed zakończeniem drugiej połowy, strzał z ostrego kąta w polu karnym Unii obronił Poźniak, po czym piłka wyszła poza linię końcową.

W 50.minucie po podaniu Kamila Kuropatwińskiego, strzał w szesnastce z ostrego kąta oddał Maciej Mysiak, lecz interweniować zdołał bramkarz, po czym futbolówka znów trafiła pod nogi Kuropatwińskiego, którego płaski strzał z szesnastu metrów w kierunku dalszego słupka zatrzepotał w siatce – 1:2.

Siedem minut później płaski strzał z dystansu oddali przyjezdni, ale pewnie interweniował Michał Piotrowski.

W 60.minucie Damian Garstka dośrodkował z prawej strony w pole karne, gdzie „szczupakiem” popisał się Dominik Jelonek doprowadzając do remisu 2:2.

W 64.minucie strzał z ostrego kąta z prawej strony boiska spoza pola karnego oddał Garstka. Piłka zmierzająca pod poprzeczkę zatrzepotała w siatce, dzięki czemu Unia prowadziła 3:2.

W 68.minucie po podaniu Garstki, Jelonek oddał techniczny strzał z ponad dwudziestu metrów, po którym piłka wpadła w samo okienko bramki gości – 4:2.

Na dwadzieścia minut przed końcem meczu, po rzucie wolnym egzekwowanym przez Wojciecha Lewandowskiego, futbolówka minimalnie przeszła bramkę przyjezdnych. Następnie, po podaniu Kuropatwińskiego z prawej strony, strzał z pierwszej piłki Jelonka trafił w słupek podtrzymujący siatkę.

W 75.minucie Jelonek wystawił piłkę Martinowi Romankowi, który strzałem w polu karnym pokonał bramkarza rywali – 2:5.

Cztery minuty później, Jelonek mógł zaliczyć kolejną asystę, ale po jego dośrodkowaniu nieczysto z woleja w piłkę trafił Garstka.

W 81.minucie po dośrodkowaniu Kuropatwińskiego z prawej strony celną główką popisał się Jelonek zdobywając gola na 6:2.

Sto dwadzieścia sekund później po prostopadłym podaniu Wojciecha Springera, Kuropatwiński w sytuacji sam na sam próbował lobować bramkarza, który wyłapał jego strzał. W 85.minucie po centrze Kuropatwińskiego, uderzenie Garstki w polu karnym było niecelne. Chwilę potem Lewandowski otrzymał piłkę od Jelonka, po czym będąc w szesnastce oddał strzał obroniony przez bramkarza. W 87.minucie Kuropatwiński oddał strzał z około 45.metrów, ale nie trafił w światło bramki. Na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego, zza szesnastki nad poprzeczką przymierzył popularny „Kura”.

W 90.minucie Kuropatwiński odebrał przeciwnikowi piłkę w polu karnym, po czym wystawił ją Jelonkowi, który z kilku metrów oddał celny strzał do pustej bramki – 7:2.

Pozostali zawodnicy, którzy rozpoczęli z Unią przygotowania do nowego sezonu odbyli jednostkę treningową. Do zespołu dołączyli już: Mateusz Poczwardowski i Bartłomiej Czaplewski.

Po sparingu, sztab szkoleniowy podjął decyzję o zakończeniu testów następujących zawodników: Dominika Piechowskiego, Miłosza Brylewskiego, Marcina KursaMateusza Szafrana, Jakuba Makowskiego i Mateusza Kaczora.