BUDOWNICTWO CHMIELEWSKI ZYGMUNT, firma budowlana, budowa mieszkañ, bloków  mieszkalnych, osiedli - Inowroc³aw, Toruñ, Bydgoszcz

Aktualno¶ci

Sparing: Unia - W³oc³avia W³oc³awek 4:2

• autor: Redakcja, 2019-07-14 23:59

Wygrany sparing z W³oc³avi±

W niedzielê, 14 lipca 2019 roku na Stadionie Miejskim im. Boles³awa Ciesielskiego w Janikowie, Unia wygra³a w meczu kontrolnym z czwartoligow± W³oc³avi± W³oc³awek 4:2 (2:2). Bramki dla podopiecznych trenera Artura Polehojko zdobyli: Filip Jagielski, Adam Konieczny, Wojciech Lewandowski i Mateusz £awniczak. Dla go¶ci bezpo¶rednio z rzutu wolnego gola strzeli³ Piotr Charzewski oraz samobójcze trafienia zanotowa³ Pawe³ M±drzejewski.

UNIA JANIKOWO – W£OC£AVIA W£OC£AWEK 4:2 (2:2)

1:0 – 06’ Filip Jagielski
2:0 – 17’ Adam Konieczny
2:1 – 32’ Piotr Charzewski (rzut wolny)
2:2 – 43’ Pawe³ M±drzejewski (samobójcza)
3:2 – 77’ Wojciech Lewandowski
4:2 – 88’ Mateusz £awniczak

UNIA – I po³owa: 33. Micha³ Piotrowski (46’ 12. Miko³aj Brylewski) 2. Jakub Losik, 16. Mateusz £awniczak, 14. Maciej Mysiak (46’ 24. Damian Garstka), 3. Nikodem Zatorski  – 15. Dawid Radomski (46’ 8. Martin Romanek) – 20. Gracjan Go¼dzik (46’ 21. Mateusz Rumiñski), 4. Pawe³ M±drzejewski (46’ 23. Wojciech Lewandowski), 17. Filip Jagielski (46’ 30. Remigiusz Wojnowski), 7. Przemys³aw Kêdziora (46’ 22. Kamil Kuropatwiñski) – 9. Adam Konieczny (46’ 10. Dominik Jelonek).

W pierwszej po³owie kapitanem Unii by³ Maciej Mysiak, a w drugiej Dominik Jelonek.

W sparingu z W³oc³avi± w Unii po raz pierwszy zagra³ Miko³aj Brylewski z Olimpii Grudzi±dz. 21-letni bramkarz jednak nie zostanie zawodnikiem naszego Klubu.

STATYSTYKI STRZA£ÓW:
Unia: celnych, 11 niecelnych
W³oc³avia: 2 celne, 8 niecelnych

Kliknij na „wiêcej”.

Kilka minut po rozpoczêciu meczu, po faulu Macieja Mysiaka, strza³ z rzutu wolnego zawodnika go¶ci przeszed³ nad poprzeczk±.

W 6.minucie po faulu na Mysiaku w ¶rodkowej strefie boiska, Dawid Radomski szybko rozpocz±³ z rzutu wolnego podaj±c do Adama Koniecznego, który wystawi³ pi³kê Filipowi Jagielskiemu, który technicznym strza³em z osiemnastu metrów pod poprzeczkê zdoby³ gola na 1:0.

Chwilê pó¼niej, Jagielski poda³ do Gracjana Go¼dzika, który odda³ p³aski strza³ po ziemi sprzed naro¿nika pola karnego. Pi³ka przesz³a tu¿ obok dalszego s³upka. Nastêpnie dwa uderzenia zza szesnastki oddali przyjezdni. Najpierw pi³kê futbolówkê zablokowa³ obroñca Unii, a potem uderzenie by³o zbyt wysokie.

W 17.minucie Mysiak pos³a³ d³ugie, górne podanie na szesnasty metr, gdzie Go¼dzik zgra³ pi³kê Koniecznemu, który bez przyjêcia w polu karnym odda³ p³aski strza³ tu¿ przy s³upku podwy¿szaj±c na 2:0.

Sze¶æ minut pó¼niej uderzenie z rzutu wolnego Piotra Charzewskiego z W³oc³avii wy³apa³ Micha³ Piotrowski – testowany bramkarz Unii. W 25.minucie Pawe³ M±drzejewski pos³a³ podanie za plecy obroñców, po czym w polu karnym obroñca zablokowa³ strza³ Przemys³awa Kêdziory i janikowianie musieli zadowoliæ siê tylko kornerem. Nastêpnie uderzenie w³oc³awian z dystansu przesz³o nad poprzeczk±. W 30.minucie Go¼dzik do¶rodkowa³ z prawej strony w szesnastkê, gdzie z kilku metrów niecelnie przymierzy³ Konieczny.

W 32.minucie po faulu M±drzejewskiego, przepiêkny strza³ z rzutu wolnego z 25.metrów odda³ Charzewski. Pi³ka zmierza³a na wysoko¶ci pó³tora metra nad ziemi± i zatrzepota³a w siatce tu¿ przy s³upku - 2:1.

Dwie minuty pó¼niej, po podaniu Kêdziory, Konieczny odda³ strza³ do pustej bramki, po którym pi³ka znalaz³a siê w siatce, ale arbiter dopatrzy³ siê pozycji spalonej. W 35.minucie po uderzeniu go¶ci zza pola karnego, futbolówka przesz³a obok s³upka. Chwilê potem po centrze M±drzejewskiego z kornera, pi³kê przed szesnastkê wybi³ jeden z obroñców, a strza³ Go¼dzika by³ zbyt wysoki. W 39.minucie na szesnastym metrze po niefortunnym w¶lizgu Mateusza £awniczaka, interweniowaæ musia³ Micha³ Piotrowski

W 43.minucie po faulu Mysiaka na prawej stronie, Charzewski do¶rodkowa³ na krótki s³upek z rzutu wolnego, gdzie pi³kê g³ow± przeci±³ M±drzejewski. Pi³ka tu¿ przy s³upku wpad³a do bramki. Wskutek tego samobójczego gola by³ remis 2:2.

Kilka minut po przerwie dwukrotnie z rzutu ro¿nego do¶rodkowywa³ Kamil Kuropatwiñski. Najpierw niecelnie g³ówkowa³ £awniczak, a pó¼niej strza³ Damiana Garstki obroni³ golkiper. W 61.minucie popularny "Kura" równie¿ zacentrowa³ z kornera, lecz tym razem uderzenie Martina Romanka zosta³o zablokowane i futbolówka ponownie wysz³a poza liniê koñcow±. Kolejny rzut ro¿ny egzekwowa³ Mateusz Rumiñski, po czym strza³ g³ow± Dominika Jelonka zosta³ zablokowany. Z dobitk± pospieszy³ Jakub Losik, lecz i tym razem równie¿ pi³kê skutecznie odbi³ w³oc³awski defensor. Nastêpnie, po do¶rodkowaniu Kuropatwiñskiego z prawej strony, niecelnie uderza³ Rumiñski. W 64.minucie po prostopad³ym podaniu Romanka, sam na sam wyszed³ Kuropatwiñski, lecz bramkarz nie da³ siê zaskoczyæ. Trzy minuty pó¼niej, uderzenie Jelonka z dystansu zosta³o zablokowane. Po chwili, po rzucie ro¿nym Kuropatwiñskiego, niecelnie przymierzy³ Garstka. W 71.minucie Wojciech Lewandowski wszed³ z pi³k± w pole karne, po czym przymierzy³ obok s³upka. Chwilê potem z szesnastu metrów nad poprzeczk± uderzy³ popularny "Kura". Niespe³na kwadrans przed koñcem meczu, uderzenie z wolnego Charzewskiego by³o niecelne.

W 77.minucie Remigiusz Wojnowski dogra³ krótko do Lewandowskiego, który z oko³o trzydziestu metrów  z lewej strony odda³ k±¶liwy strza³ tu¿ przy s³upku. Unia wysz³a na prowadzenie 3:2.

Na dziewiêæ minut przed ostatnim gwizdkiem sêdziego, po do¶rodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym Unii, strza³ g³ow± jednego z go¶ci trafi³ w s³upek.

W 88.minucie Kuropatwiñski zacentrowa³ pi³kê z rzutu ro¿nego na g³ow± £awniczaka, który ustali³ wynik meczu na 4:2.

Chwilê pó¼niej, strza³ go¶ci z dystansu by³ niecelny, a w ostatniej minucie uderzenie Jelonka z szesnastu metrów obroni³ bramkarz.