Zapowiedź: Unia - Pogoń II Szczecin

• autor: Redakcja, 2019-08-30 20:22

Z rezerwami ekstraklasowej Pogoni

Przed nami już 6.kolejka trzecioligowych rozgrywek. Tym razem w sobotę, 31 sierpnia 2019 roku rywalem Unii na janikowskim Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego będzie Pogoń II Szczecin. Mecz zaplanowano na godzinę 17:00. Obie drużyny rywalizowały ze sobą w tej samej klasie rozgrywkowej w sezonie 2004/2005. Wówczas dwukrotnie zwyciężali biało-niebiescy. Jesienią na wyjeździe 4:0, zaś wiosną u siebie 2:0.

Rezerwy ekstraklasowej Pogoni poprzedni sezon zakończyły na jedenastym miejscu trzecioligowej stawki. W obecnej kampanii, po pięciu kolejkach „Portowcy” są na piątej lokacie z dziesięcioma punktami na koncie. Jutrzejszy rywal Unii jak dotąd wygrał trzy mecz, a także po jednym spotkaniu zremisował i przegrał. Podział punktów drużynie prowadzonej przez Pawła Crettiego przytrafił się w ostatnim meczu u siebie, gdzie w derbach Szczecina padł remis 1:1 ze Świtem Skolwin. Do tej pory stosunek bramkowy granatowo-bordowych to 9-8. Aktualnym najskuteczniejszymi zawodnikami rezerw będącej na drugim miejscu PKO Ekstraklasy Pogoni są natomiast: Adrian Benedyczak i Kacper Kozłowski, którzy zdobyli po dwa gole.

Unia po trzech ligowych porażkach z rzędu marzy o zainkasowaniu trzech punktów. Trener Artur Polehojko, który jutro poprowadzi naszą drużynę w potyczce ligowej po raz czterdziesty od momentu reaktywacji janikowskiej piłki nożnej doskonale pamięta mecze z rezerwami Pogoni w sezonie 2004/2005. Był on bowiem wówczas asystentem trenera Czesława Jakołcewicza. Oba spotkania sprzed kilkunastu lat wygrała Unia. W rundzie jesiennej na wyjeździe biało-niebiescy rozgromili rywala 4:0 po golach Sławomira Suchomskiego, Tomasza Ciesielskiego, Adriana Mikołajczaka i Krzysztofa Filipka. W rundzie wiosennej, w ostatnim meczu sezonu, w Janikowie, Unici pokonali „Portowców” 2:0, a na listę strzelców wpisali się: Paweł Sędrowski i Branko Rasić. Po tym spotkaniu, janikowianie zapewnili sobie grę w barażach o awans do II ligi. Pogoń z kolei spadła do IV ligi.

W późniejszych latach, Unia rywalizowała z pierwszą drużyną szczecińskiego klubu. Było to w sezonie 2008/2009 na boiskach ówczesnej II ligi zachodniej. Natomiast latem 2018 roku, nasza drużyna w ramach przygotowań do sezonu rozegrała mecz kontrolny z juniorskim zespołem Pogoni występującym w Centralnej Lidze Juniorów.

Jutrzejszy mecz może okazać się jubileuszowy dla Przemysława Kędziory. Najlepszy strzelec Unii może wystąpić w siedemdziesiątym spotkaniu ligowym odkąd powrócił do Dumy Kujaw. Po raz czterdziesty najprawdopodobniej zagra natomiast Maciej Mysiak, który w przeszłości był zawodnikiem pierwszej drużyny „Portowców”.

Po porażce z Polonią Środa Wielkopolska, sztab szkoleniowy postanowił wzmocnić linię defensywy biało-niebieskich. Wskutek tego, w poniedziałek na treningu Unii pojawiło się dwóch testowanych obrońców. Pierwszym z nim jest Mikołaj Gibas z Widzewa Łódź. Drugim natomiast Arkadiusz Korpalski z Bałtyku Gdynia. Co ciekawe, w inauguracyjnym meczu Unii z Bałtykiem, ujrzał on czerwoną kartkę. Ostatecznie jednak podjęto decyzję o pozyskaniu Gibasa, który dzisiaj oficjalnie został wypożyczony do naszego Klubu.

Korzystając z okazji informujemy również, że zawodnikami Dumy Kujaw nie zostanie żaden z testowanych w poprzednim tygodniu trzech młodzieżowców, o których pisaliśmy przy zapowiedzi spotkania z Polonią.