ogółem: 4 363 445

Kotwica Kołobrzeg - Unia 2:3

• autor: Redakcja, 2019-09-22 13:24

Kotwica zatopiona!

W ramach 9.kolejki III ligi, Unia wygrała na wyjeździe po bardzo emocjonującym meczu z faworyzowaną Kotwicą Kołobrzeg 3:2 (1:0). Najpierw bramki dla janikowian zdobyli: Gracjan Goździk i Nikodem Zatorski, dla którego było to premierowe trafienie w naszym Klubie. Później do głosu doszli gospodarze, którzy doprowadzili do wyrównania za sprawą gola Sebastiana Deji z rzutu karnego oraz Michała Marczaka. Decydujący cios podopieczni trenera Artura Polehojko zadali w doliczonym czasie gry. Wówczas za faul w polu karnym, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został zawodnik Kotwicy – Przemysław Szur. Do „jedenastki” podszedł Adam Konieczny, którego strzał przed siebie odbił bramkarz, po czym dobitka Kamila Kuropatwińskiego zapewniła Unii trzy punkty. Niepokonani od czterech kolejek Unici awansowali na siódme miejsce w tabeli.

KOTWICA KOŁOBRZEG - UNIA JANIKOWO 2:3 (0:1)

0:1 - 03' - Gracjan Goździk
 0:2 - 57' - Nikodem Zatorski
 1:2 - 77' - Sebastian Deja (rzut karny)
 2:2 - 81' - Michał Marczak
 2:3 - 90+2' - Kamil Kuropatwiński

UNIA: 12. Michał Brudnicki - 6. Filip Hartwich, 3.Mikołaj Gibas, 14. Maciej Mysiak , 18. Damian Garstka - 15. Dawid Radomski , 8. Mateusz Ławniczak (77' 24. Paweł Mądrzejewski), 30. Mateusz Rumiński (55' 4. Nikodem Zatorski) - 22. Kamil Kuropatwiński - 20. Gracjan Goździk  (90+4' 17. Filip Jagielski), 7. Przemysław Kędziora (72' 9. Adam Konieczny).

Rezerwowi - nie zagrali: 33. Gracjan Fabiszewski, 11. Mateusz Poczwardowski, 13. Bartłomiej Czaplewski.

Od 72.minuty, po zejściu z boiska Przemysława Kędziory, kapitanem Unii był Maciej Mysiak.

W 90+2. minucie z powodu otrzymania dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej karki boisko opuścić musiał zawodnik Kotwicy - Przemysław Szur (faul w polu karnym).

W 90+2. minucie bramkarz Kotwicy obronił rzut karny wykonywany przez Adama Koniecznego, jednak po dobitce Kamila Kuropatwińskiego padł gol na 2:3 dla Unii.

STATYSTYKI STRZAŁÓW:
Kotwica: 4 celne, 9 niecelnych
Unia: 9 celnych, 8 niecelnych

Kliknij na "więcej".

Już w 3.minucie Przemysław Kędziora popędził lewą stroną boiska dogrywając płasko w pole karne, gdzie piłkę przepuścił Kamil Kuropatwiński, a Gracjan Goździk płaskim strzałem przy słupku z około dwunastu metrów wyprowadził Unię na prowadzenie 0:1.

W 12.minucie uderzenie zza pola karnego Kuropatwińskiego przeszło nad poprzeczką. Dwie minuty później kąśliwy strzał z ponad dwudziestu metrów obronił Michał Brudnicki. Po kwadransie gry dośrodkowanie Goździka z rzutu wolnego, głową wykończył Mateusz Ławniczak, lecz bramkarz popisał się interwencją przerzucając piłkę nad bramką. Unici musieli zadowolić się więc kornerem, którego wykonawcą był Goździk. Tym razem po jego centrze, Dawid Radomski zgrał Kędziorze, po czym jego strzał z bliskiej odległości zatrzymał golkiper. W 24.minucie po kolejnej wrzutce Goździka z rzutu rożnego, „główkę” Kędziory wyłapał bramkarz. Dziesięć minut później po płaskim podanie Kuropatwińskiego z lewej strony, piłkę w polu karnym opanował Kędziora, ale jego strzał został zablokowany. W 35.minucie po zamieszaniu w szesnastce Unii, uderzenie jednego z zawodników Kotwicy również było zablokowane. Chwilę potem niesygnalizowany strzał z dystansu oddał Filip Hartwich, lecz na posterunku był bramkarz wyłapując futbolówkę. Następnie po uderzeniu zza pola karnego piłkarza gospodarzy, piłka po rykoszecie od Hartwicha przeszła nad bramką strzeżoną przez Brudnickiego. W 38.minucie janikowianie przeprowadzili kontrę po kornerze miejscowych. Unici wyszli trzech na dwóch, Radomski wymienił podania z Goździkiem, po czym oddał zbyt wysoki strzał z szesnastu metrów. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, po pięknej akcji gości, uderzenie Radomskiego zostało zablokowane. W 42.minucie niezwykle aktywny Radomski odebrał piłkę rywalom na czterdziestym metrze rozpoczynając akcję Unii. Ponownie wymienił on podania z Goździkiem, który będąc w szesnastce oddał płaski strzał z ostrego kąta tuż przy dalszym słupku. W doliczonym czasie gry, gospodarze byli blisko zdobycia wyrównującego gola. Po wejściu w pole karne, jeden z rywali uderzył w kierunku bramki, lecz kapitalną paradą popisał się Brudnicki przerzucając piłkę nad poprzeczką.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, silny strzał zawodnika Kotwicy z obrębu pola karnego z ostrego kąta był zbyt wysoki. W 50.minucie uderzenie z rzutu wolnego piłkarza kołobrzeskiej drużyny z ponad dwudziestu metrów również przeszło nad poprzeczką. Chwilę potem kolejny strzał rywali janikowian przeszedł nad bramką, tym razem po akcji sprzed linii pola karnego. W 53.minucie pierwszą sytuację po przerwie stworzyli sobie Unici. Zza szesnastki przymierzył Kuropatwiński, ale bramkarz był na posterunku.

W 57.minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Goździk. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od obrońcy, po czym dopadł do niej wprowadzony dwie minuty wcześniej Nikodem Zatorski i z bliskiej odległości wpakował ją do bramki podwyższając prowadzenie Unii na 0:2.

W 64.minucie uderzenie z rzutu wolnego Kotwicy przeszło nad bramką. Dziesięć minut później strzał z dystansu oddany przez zawodnika gospodarzy był niecelny.

W 77.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym Unii powstało zamieszanie, w którym jednego z rywali sfaulował Hartwich. Do rzutu karnego podszedł Sebastian Deja i płaskim strzałem przy słupku zdobył gola na 1:2, mimo, iż bramkarz janikowian wyczuł jego intencje.

W 81.minucie gospodarze doprowadzili do remisu 2:2. Po centrze z rzutu wolnego z prawej strony, jednego z zawodników zgrał głową w kierunku Michała Marczaka, który z kilku metrów pokonał Brudnickiego strzałem z pierwszej piłki.

Dwie minuty potem, nasi rywale krótko rozegrali korner, po czym oddali strzał z narożnika szesnastki, który został zablokowany. W 85.minucie zawodnik Kotwicy uderzył na bramkę Unii z ostrego kąta zza szesnastki. Był to jednak strzał niecelny. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, janikowianie zmarnowali stuprocentową okazję. Po jednej z kontr, Adam Konieczny dograł w kierunku Goździka, który będąc w polu karnym, posłał piłkę obok słupka.

W 92.minucie Goździk wpadł z piłką w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Przemysława Szura. Obrońca gospodarzy został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką tudzież sędzia podyktował rzut karny dla Unii. Do „jedenastki” podszedł Konieczny, lecz bramkarz obronił jego strzał! Przy dobitce Kuropatwińskiego był jednak bez szans i janikowianie ponownie wyszli na prowadzenie! 2:3.

Prowadzenie to podwyższyć mógł jeszcze Filip Jagielski, który zdecydował się na strzał z około osiemnastu metrów, po czym piłka przeszła obok słupka.

Nieobecni: Robert Tomaszewski, Jakub Losik, Borys Skowroński, Dominik Jelonek, Dawid Jendrzejewski, Szymon Babiarz, Ernest Hulisz (poza kadrą), Marcin Dworacki (trenuje indywidualnie po kontuzji).