Konferencja po meczu z Jarotą

• autor: Redakcja., 2019-09-28 22:22

Konferencja pomeczowa

Tradycyjnie po meczu w ramach 10. kolejki III ligi pomiędzy Unią a Jarotą Jarocin w salce konferencyjnej zebrali się szkoleniowcy obu zespołów. Pełne wypowiedzi trenerów w rozwinięciu newsa.

Kliknij na "więcej".

Piotr Grabarek (trener Jaroty Jarocin)

Kolejny mecz, w którym nie gramy 90 minut. W pierwszych 45 minutach zawodnicy chyba zostali w autobusie, albo jeszcze dalej - w Jarocinie. Każdy bał się brać odpowiedzialności na siebie i baliśmy się gry. Przy piłce byliśmy tylko na własnej połowie. Tłumaczyłem zawodnikom, że to jest idealna gra dla Unii Janikowo, ponieważ potrafią oni wykorzystywać kontry, a my baliśmy się przytrzymać przy piłce na połowie przeciwnika. O tej połowie chciałbym jak najszybciej zapomnieć, ale niestety nie mogę, ponieważ musimy wyciągnąć wnioski z pierwszej odsłony tego spotkania. Drugie 45 minut dobrej gry z takim przeciwnikiem jak Unia to zdecydowanie za mało. W ostatnich 10 minutach janikowianie stworzyli kilka stuprocentowe okazję. No niestety przegrywamy, mamy troszeczkę problem, ponieważ z tak młodym składem ciężko wydostać drużynę z dołku. Musimy się zmobilizować do cięższej pracy i większego zaangażowania przez pełne 90 minut.

Artur Polehojko (trener Unii Janikowo)

Moim zdaniem najważniejszą rzeczą  w tej chwili jest to, że zagraliśmy "na zero z tyłu". Tak jak na każdy mecz mieliśmy swój plan i myślę, że go zrealizowaliśmy, ponieważ chodziło nam o trzy punkty. Ambicja zawodników Jaroty pokrzyżowała na troszkę plany w drugiej połowie, ale myślę, że przy dokładniejszym graniu i wykorzystywaniu sytuacji mogliśmy się pokusić o wyższy wynik, aczkolwiek uważam, ze te trzy punkty są dla nas bardzo cenne. Teraz przygotowujemy się do trudnego meczu w Kaliszu. Oczywiście, chciałbym podziękować całemu zespołowi za ten mecz. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa.