dzisiaj: 1911, wczoraj: 1465

Brudnicki i Rumiński nadal w Unii, Żylski znów testowany

• autor: Redakcja, 2020-01-14 17:29

Drugi tydzień przygotowań rozpoczęty

W poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku drużyna janikowskiej Unii rozpoczęła drugi tydzień zimowych przygotowań. Podopieczni trenera Artura Polehojko trenowali w hali oraz siłowni, a następnie biegali w terenie. Wśród zawodników uczestniczących w zajęciach pojawili się testowani ostatnio w innych klubach – Michał Brudnicki i Mateusz Rumiński.

Michał Brudnicki w grudniu trenował z ekstraklasowym ŁKS-em Łódź, a przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął na testach w drugoligowej Legionovii Legionowo. Wczoraj niespełna 23-letni bramkarz po raz pierwszy w tym roku pojawił się w Janikowie. Przypomnijmy, że zawodnik ten jest wypożyczony do Unii ze wspomnianego łódzkiego klubu.

Natomiast wypożyczony z Olimpii Grudziądz – Mateusz Rumiński zimowe przygotowania rozpoczął z Unią, jednak otrzymał zaproszenie na testy do macierzystego klubu. Po sparingu grudziądzan z Górnikiem Konin (0:3) sztab szkoleniowy pierwszoligowca podjął decyzję, iż niespełna 19-latek w dalszym ciągu będzie reprezentować barwy Dumy Kujaw.

Szansę na angaż w naszym Klubie ponownie otrzymał Kamil Żylski.  24-letni skrzydłowy lub napastnik ostatnio grał w KP Starogard Gdański. Zawodnik ten był obecny na pierwszych dwóch treningach Unii w tym roku. W poniedziałek, 13 stycznia ponownie obecny był na zajęciach w Janikowie. Niewykluczone, że może zastąpić on Kamila Kuropatwińskiego, który za porozumieniem stron pożegnał się z biało-niebieskimi.