Sparingpartner: Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław

• autor: Redakcja., 2020-07-03 12:40

Cuiavia kolejnym sparingpartnerem

W sobotę, 4 lipca 2020 roku o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego rozegrany zostanie czwarty mecz kontrolny. Tym razem Unici w ramach przygotowań przed zbliżającą się ligą zmierzą się z Cuiavią Inowrocław. Przypomnijmy, że ostatni raz obie drużyny również spotkały się w ramach meczu kontrolnego. Wtedy padł wynik 4:1 dla biało-niebieskich.

Kliknij na "więcej".

Klub Sportowy „Cuiavia” Bank Spółdzielczy Inowrocław
Rok założenia:
1922
Barwy: biało-zielone
Sukcesy:
- 2011/2012 – zdobycie Pucharu Polski K-PZPN
- 2012/2013 – 5.miejsce w III lidze

Cuiavia Inowrocław w ostatnim sezonie zajęła czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu jeden punktów. Podopieczni byłego piłkarza janikowskiej Unii – Michała Nadolskiego wygrali sześć meczów, trzy spotkania zremisowali oraz doznali ośmiu porażek. Inowrocławianie zdobyli dwadzieścia osiem bramek, a stracili ich o jedną więcej.

Biało-zieloni  w ramach przedsezonowych przygotowań rozegrali do tej pory jeden sparing, a przed nimi kolejne trzy. Cuiavia przegrała z beniaminkiem IV ligi wielkopolskiej - Wilkami Wilczyn 4:5. Po kontrolnym meczu z Unią, podejmą jeszcze Gopło Kruszwice oraz Pogoń Łobżenice.

W przeszłości w drużynach młodzieżowych Dumy Kujaw występowali Mateusz Brzóstowski oraz Dawid Pieszak, którzy dziś reprezentują barwy Cuiavii. W drużynie seniorskiej w barwach janikowskiej drużyny grał również w przeszłości Oleksandr Lytviak. Ponadto o angaż w Unii starali się tacy zawodnicy jak: Jakub Ciesielski, Mikołaj Błaszczyk, Patryk Wiśniewski, a także Wiktor Majchrzak oraz Michał Marczyński, którzy w przeciągu ostatnich kilku lat byli sprawdzani w Janikowie. Ciekawostką jest fakt, że dziś z klubem z Inowrocławia pożegnali się Wiktor Majchrzak, Michał Marczyński (wymieniliśmy ich wcześniej) oraz Mateusz Płóciennik.

Także w Unii znajduje się kilka osób związanych w przeszłości z Cuiavią Inowrocław. Zacząć należy od Artura Polehojko. Szkoleniowiec biało-niebieskich ma za sobą pracę w inowrocławskim klubie w charakterze trenera, a później dyrektora sportowego. W Cuiavii grał natomiast jeden z aktualnych zawodników Unii. Mowa tutaj o  Filipie Jagielskim, natomiast bliski związania się z drużyną Nadolskiego był w przeszłości Przemysław Kędziora, który po kilku tygodniach treningów w Inowrocławiu ostatecznie nie podpisał kontraktu z tym klubem.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej ostatni raz obie drużyny spotkały się w ramach gry kontrolnej. Unia na własnym obiekcie pokonała inowrocławski zespół 4:1. Bramki dla Dumy Kujaw strzelili wtedy Mateusz Rumiński dwie oraz Przemysław Kędziora i Gracjan Goździk po jednej. Honorowe trafienie dla zespołu Cuiavii zdobył Patryk Wiśniewski