dzisiaj: 2076, wczoraj: 1420

Zapowiedź: Pomorzanin Toruń - Unia

• autor: Redakcja., 2020-07-20 09:03

Pucharowy mecz z beniaminkiem III ligi

Już jutro tj. 21 lipca bieżącego roku kolejny etap rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski. Na tym szczeblu rozgrywek drużyna Unii uda się do Torunia, aby tam zmierzyć się z miejscowym Pomorzaninem. Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Dunieckiego przy ulicy Bema. Ostatni raz obie ekipy spotkały się w ramach meczu kontrolnego, w którym to lepszy okazała się drużyna z Torunia i pokonał nasz zespół 0:2.

Kliknij na "więcej".

Klub Sportowy Pomorzanin Toruń
Rok założenia:
1935
Barwy: niebiesko-biało-czerwone
Sukcesy:
- MP juniorów U-19 – 1952/1953
- II runda Pucharu Polski – 1999/2000

Pomorzanin Toruń ostatni sezon zakończył na fotelu lidera, co oznacza, że niebiesko-biało-czerwoni wywalczyli awans do III ligi. Na zapowiedź rozgrywek ligowych przyjdzie jeszcze czas, natomiast dziś skupiamy się na 1/4 finału Pucharu Polski K-PZPN. Torunianie drogę na ten szczebel rozgrywek wywalczyli dzięki zwycięstwu nad Pogonią Mogilno. W regulaminowym czasie gry w Mogilnie padł remis, co w tym przypadku oznacza dogrywkę, a później konkurs rzutów karnych. Po strzałach z jedenastu metrów lepsi okazali się zawodnicy Pomorzanina, którzy pokonali klub z Mogilna 1:3.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej podopieczni Łukasza Jankowskiego ubiegły sezon zakończyli na najwyższym miejscu w tabeli z dorobkiem trzydziestu dziewięciu punktów. Torunianie dwanaście razy wygrali, odnieśli trzy remisy i doznali dwóch porażek. 36 – 10, tak przedstawia się stosunek bramkowy jutrzejszego rywala Unii.

W ostatnim czasie w zespole "Pomorka" doszło do kilku zmian kadrowych. W klubie powiało młodością, ponieważ z toruńskim III ligowcem związało się aż dziesięciu młodych zawodników. Mowa tutaj między innymi o 18-letnim Franciszku Marcu i 17-letnim Wiktorze Pokorowskim z Lecha Poznań, 20-letnim Jakubie Mikołajczaku z Widzewa Łódź oraz 19-letnim Mateuszu Zbiranku z Arki Gdynia.  Zawodnikiem niebiesko-biało-czerwonych w dalszym ciągu jest Kamil Woroniecki, który w niedalekiej przeszłości reprezentował barwy Unii na zasadzie wypożyczenia z Elany Toruń. Z Pomorzaninem pożegnali się natomiast m.in. bramkarz Łukasz Zapała oraz najskuteczniejszy strzelec ostatnich dwóch sezonów w IV lidze - Łukasz Witucki. Zarówno Zapała jak i Witucki wzmocnili Włocłavię Włocławek.

Ostatni raz Unia swój mecz rozegrała z Pomorzaninem w ramach zimowych przygotowań do zbyt wcześnie zakończonej drugiej części sezonu 2019/20. Wtedy to na Stadionie Miejskim w Barcinie lepsi okazali się zawodnicy Pomorzanina, którzy pokonali nasz zespół 0:2.

Wyniki meczów Unia – Pomorzanin:

1972/1973 – 0:1 i 2:0
1973/1974 – 0:2 i 1:1
1999/2000 – 4:0 i 0:0
2012/2013 – 1:1 i 0:3
2018/2019 – 2:1
2018/19 - 3:1
2019/20 - 0:2 - sparing

Razem: 11 meczów – 4 zwycięstwa, 3 remisy, 4 przegranebramki: 13-12.