Zapowiedź: Elana Toruń

• autor: Redakcja., 2020-10-02 23:09

Mecz ze spadkowiczem z II ligi

Rozgrywki III ligi w pełni, a przed Unią kolejny mecz o ligowy byt. W niedzielę, 4. października 2020 roku podopieczni trenera Artura Polehojko zagrają ze spadkowiczem z drugiej ligi - Elaną Toruń. Spotkanie odbędzie się w Toruniu na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Dunieckiego, a jego początek zaplanowano na godzinę 20:08. Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się w meczu towarzyskim 1. lutego 2020 roku. Wówczas Unia przegrała z Elaną na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Toruniu 3:1.

Kliknij na "więcej".

Toruński Klub Piłkarski "Elana" Toruń

Rok założenia: 1968
Barwy: żółto-niebieskie
Sukces: 3.miejsce na zapleczu ekstraklasy – 1996/1997

W przerwie między sezonami w Elanie doszło do kilku ważnych zmian. Z posadą trenera żółto-niebieskich pożegnał się Bogusław Pietrzak, który w przeszłości był szkoleniowcem takich zespołów jak Ruch Chorzów, ŁKS Łódź czy Pogoń Szczecin, a jego funkcję pełni teraz Dariusz Grzegrzółka. Oprócz trenera z toruńskim klubem pożegnało się kilku wartościowych zawodników, a mowa tutaj o Filipie Kozłowskim i Dominiku Kościelniaku, którzy przeszli do GKS-u Katowice oraz Krzysztofie Kołodzieju, który zasilił szeregi Pogoni Siedlce. Klub z Torunia opuścili również Paweł Jachno oraz Wojciech Onsorge, którzy dołączyli do ligowych rywali Unii. Chodzi tu kolejno o Bałtyk Koszalin i Polonię Środa Wielkopolska. Oprócz wymienionych zawodników barw Elany nie reprezentuje już Bartosz Machaj oraz Patryk Urbański, którzy w ostatnim czasie stali się zawodnikami Dumy Kujaw. Zarówno Patryk jak i Bartosz zdążyli zdobyć już bramki w oficjalnych spotkaniach Unii.

Elana Toruń znajduję się aktualnie na czternastej lokacie w III lidze. Na swoim koncie gromadzi jedenaście punktów. Jak dotąd jutrzejszy rywal Unii wygrał dwukrotnie, pięć razy zremisował oraz doznał jednej porażki. Torunianie zdobyli trzynaście bramek i o pięć mniej stracili. Zawodnikami, którzy zdobyli najwięcej bramek dla drużyny z Torunia są aktualnie Mariusz Kryszak, Matúš Marcin oraz Damian Zagórski. Wszyscy ci zawodnicy mają na swoim koncie po trzy trafienia.

Oprócz wcześniej wspomnianego Patryka Urbańskiego i Bartosza Machaja barwy naszego klubu reprezentuje aktualnie trzech innych zawodników, którzy w swojej historii mają grę w koszulce Elany. Mowa tutaj o Macieju Mysiaku, który w sezonie 2017/18 w dużym stopniu przyczynił się do awansu do II ligi i był kapitanem drużyny z "grodu Kopernika", Filipie Hartwichu, który jest wychowankiem Elany mającym za sobą debiut w pierwszym zespole oraz Dominiku Kowalskim, który reprezentował drużyny młodzieżowe tego klubu. Przed obecnym sezonem wraz z drużyną Unii trenował Damian Lenkiewicz. Zawodnik ten w czerwcu bieżącego roku rozstał się z Elaną, lecz ostatecznie powrócił do toruńskiej drużyny i to właśnie jej barwy reprezentuje.

Zawodnicy Elany w poprzedniej kolejce odnotowali jednobramkowy remis z Sokołem Kleczew. Bramkę dla podopiecznych trenera Dariusza Grzegrzółki zdobył Damian Zagórski.

Ostatni mecz pomiędzy Unią, a Elaną miał charakter towarzyski i rozegrany został 1. lutego 2020 roku w Toruniu. Sparing zakończył się porażką janikowian 1:3. Bramki dla żółto-niebieskich zdobyli Mateusz Stryjewski, Hubert Kisiel oraz Szymon Pawłowski. Honorową bramkę dla Unii w tym spotkaniu zdobył kapitan naszego zespołu - Przemysław Kędziora